fbpx
Bankacılıkİhtiyaç KredisiOnline Krediler

Kredi Başvurusunu En Hızlı Onaylayan Bankalar

Dijital bankacılık teknolojisinin gelişmesine, kredi notu algoritmasının daha kapsamlı bilgilere erişip buna uygun olarak daha verimli çalışabilmesine bağlı olarak bankaların kredi onayı vermesi kolaylaşmıştır. Tüketicilerin, kolay kredi kullanabilmek yani yaptığı başvuruya hızlı onay alabilmek için online kredi başvurusuna imkan veren bankalara talep iletmesi gerekir.

En hızlı onay veren bankalara değinmeden önce bu bankaların kredi tahsisini gerçekleştirebilmek için mevduat hesabına ihtiyaç duyacağını hatırlamak gerekir. Dolayısıyla kredi onayı anında alınmış olsa dahi kurye aracılığıyla hesap açılışı, kredi sözleşmesi vb. evrakların imzalanıp geri gönderilmesi nedeniyle 1 – 2 gün kadar zamana ihtiyaç duyulabileceği bilinmelidir.

Neye Göre Hızlı Onay Veriyorlar?

Bankalara iletilen bilgiler doğrultusunda kredi notu, SGK dökümü ve geçmiş dönemlerde beyan edilen aylık gelir gibi bilgiler doğrultusunda hızlı bir soruşturma yapılıyor. Bu soruşturmayı yapan algoritma, bankanın politikasına bağlı olarak belirlenen risk sınırı doğrultusunda tüketicinin riskini puanlıyor ve bu risk puanının bankanın belirlediği risk sınırından daha aşağıda bulunması halinde krediye onay veriliyor. Yani onay bir personel tarafından değil doğrudan bilgisayar programı aracılığıyla veriliyor. Hızlıca onay alabilmek için ise:

  • Yüksek kredi notuna sahip olmak,
  • Düzenli bir gelire sahip olmak,
  • En az 3 aydır SGK primi yatırmak, en az 12 aydır SGK’lı olmak,
  • Kara listeye girmemiş olmak,
  • Farklı bankalara borçlu olmamak gerekiyor.

Bu şartların sağlanamaması ve onay alınamaması halinde şubeye giderek çeşitli teminatlar ya da belgeler beyan etmek gerekebilir.

Enpara.com Anında Onaylı Kredi

QNB Finansbank tarafından geliştirilen Enpara.com dijital bankacılık sistemi sayesinde tüketicilerin internetten kredi başvurusu iletebilmesi ve hatta şubeye gitmeden bu krediyi tahsis edebilmesi mümkün hale gelmiştir. Enpara’ya iletilen kredi başvuruları yaklaşık 10 dakika içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde varsa mevduat hesabına anında tahsis gerçekleşir, yoksa bir adet mevduat hesabı açılabilmesi için gerekli olan evraklar kuryeyle tüketicinin adresine gönderilir.

Enpara ihtiyaç kredisi ürünü ile % 1,20 faiz oranından yararlanarak 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları 60 ay vadeyle taksitlendirmek mümkündür.

Aktifbank N Kolay Kredi

Aktifbank’ın geliştirdiği N Kolay Kredi ürünü oldukça yenilikçi bir üründür. N Kolay Kredi ürününden yararlanmak için internetten kredi başvurusu ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde herhangi bir PTT bankamatiğinden tahsis edilmesi mümkün olur.

N Kolay Kredi ürünü ile 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların 60 ay vadeyle % 1,60 faiz oranıyla kredilendirmesi mümkündür.

CEPTETEB Online Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) geliştirdiği CEPTETEB uygulaması bir bankacılık hizmetidir. Tamamen dijital bir oluşuma sahip olan CEPTETEB aracılığıyla internetten ya da mobil uygulama aracılığıyla kredi başvurusu iletmek ve 10 dakika içerisinde değerlendirilmesini sağlamak mümkündür.

CEPTETEB aracılığıyla kredi kullanan tüketiciler 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını finansman tahsis ücreti ödemeden 60 aya kadar vadelendirebilir. Talep edilen faiz oranı ise % 1,12 ’tür.

ING Bank E-Kredi

ING Bank’ın en sık kullanılan kredi ürünlerinden birisi olan E-Kredi internetten başvuru yapılabilen bir kredi ürünüdür. Bu kapsamda E-Kredi ürününe başvuru ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içerisinde değerlendirilir ve buna bağlı olarak tahsis gerçekleşir.

ING Bank E-Kredi ürünü aracılığıyla 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların 60 ay taksit ve % 1,09 faiz oranıyla karşılanması mümkündür. (kredi notuna göre faiz oranı değişkenlik gösterecektir)

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası’nın internet sitesi aracılığıyla başvuru iletilebilen bu kredi ürünü için 10 dakika içerisinde onay almak mümkündür. 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 60 ay taksitle karşılayan İş Bankası’nın bu ürün için talep ettiği faiz oranı ise % 1,10 ’dir. (kredi notuna göre değişebilir)

Akbank Direkt Kredi

Akbank’ın mobil ve internet bankacılığı uygulaması Direkt ile kredi başvurusu ileten tüketicilerin talepleri 10 dakika içerisinde sonuçlandırılır. Olumlu yanıt alınması ve Akbank müşterisi olunması halinde kredi tahsisi anında gerçekleşir. Akbank müşterisi olmayan tüketicilerin ise herhangi bir belge beyanı gerekmeksizin en yakın Akbank şubesine giderek krediyi tahsis etme imkanı bulunur. Akbank Direkt online kredi başvurusu ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak için ilgili bölümü inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı Kredi’nin Hızlı Kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin internet ya da çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvurusu iletmesi mümkündür. İletilen kredi başvuruları 5 – 10 dakika içerisinde değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Başvuru sahibinin Yapı Kredi müşterisi olması halinde tahsis anında gerçekleşir, ancak Yapı Kredi müşterisi olmayanların kredi tahsisi için en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi gerekir.

Şekerbank Mesajla Kredi

Şekerbank akıllı SMS servisi sayesinde yaklaşık 10 dakika içerisinde kredi başvurusunu değerlendirme imkanına sahiptir. Şekerbank’a kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler KREDI boşluk TCKN yazıp 1953’e kısa mesaj göndererek kredi talebinde bulunabilir.

50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanabileceği bu kredi ürünü ile 60 ay taksit ve % 1,79 faiz imkanından yararlanmak mümkündür.

hızlı kredi onayı
en hizli kredi veren bankalar

Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’na kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin kısa mesajla da bunu yapması mümkündür. İletilen SMS’ler hemen değerlendirmeye alınır ve 10 dakika içerisinde sonuçlandırılır.

Kredi başvurusunda bulunmak için Bireysel boşluk TC kimlik no boşluk Aylık Gelir yazıp 4411’e mesaj göndermek yeterli olacaktır.

Denizbank Cebimde Kredi

Denizbank’a kısa mesajla iletilen kredi başvuruları yaklaşık 15 dakika içerisinde sonuçlanmakta ve onaylanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için KREDIM boşluk TC kimlik no yazıp 3280’e kısa mesaj göndermek yeterlidir.

% 1,59’dan başlayan faiz oranlarıyla 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için Denizbank’tan teklif mesajı gönderilecektir.

Sitemiz üzerinden Online Kredi Başvurusu için bu bölüme göz atabilir, tüm bankaların güncel yöntem ve tekliflerine ulaşabilirsiniz. Konu Online Kredi ise doğru adrestesiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu