fbpx
BankacılıkDenizbank

Kapatılan Denizbank Kurtaran Hesap Tekrar Nasıl Açılır

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu en avantajlı bankacılık ürünlerinden birisi de Kurtaran Hesap isimli kredili mevduat hesabıdır. Söz konusu hesabı açmak için önceden kredi başvurusu yapan ve bu kapsamda başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin dilediği anda herhangi bir başvuru prosedürüyle uğraşmaksızın kullanabileceği bir kredi tanımı bulunur.

Kredili mevduat uygulamalarının en güzel uygulamalarından birisini oldukça başarılı bir şekilde yerine getiren Denizbank’ın Kurtaran Hesabı’nı açtırmak veya kapatmak için yapılması gerekenlere değinmeden önce karar vermeye yardımcı olması açısından kısaca ayrıcalıklarına değinmek faydalı olacaktır.

  • Hesapta para olmasa dahi daha önceden verilen otomatik ödeme talimatları kurtaran hesap aracılığıyla gerçekleştirilebilir ve bu sayede herhangi bir faturanın gecikmeye düşmesi söz konusu olmaz,
  • Hesapta para olmasa dahi istenilen yerde istenilen zamanda ATM’den nakit çekimi yapılabilir ve çekilen miktarın geri ödemesi 12 ay vadeyle gerçekleştirilebilir,
  • İnternet bankacılığı ya da telefon bankacılığı aracılığıyla kredi limitinin talep edilen tutarda vadesiz hesaba aktarılması mümkündür, bu sayede ATM’den nakit çekimi yapmak yerine doğrudan kredili mevduat hesabına bağlı kart ile sorunsuzca harcama yapılabilir,

Kurtaran Hesap Nasıl Açılır?

Kurtaran hesap açtırmak isteyen tüketicilerin SMS ya da Denizbank şubeleri aracılığıyla bu isteğini yerine getirmesi mümkündür.

SMS ile Başvuru

SMS ile kurtaran hesap başvurusu yapmak isteyen tüketiciler KURTARAN boşluk TCKN yazıp 3280’e SMS atmalıdır. Kısa mesajın gönderilmesine istinaden çok kısa bir süre içerisinde değerlendirme yapılacak ve sonuç yine kısa mesaj aracılığıyla tüketiciye bildirilecektir.

Denizbank’ın müşterisi olmayan tüketicilerin açılış işlemleri için nüfus cüzdanı ve adına kesilmiş bir fatura ile en yakın Denizbank şubesine gitmesi gerekir.

Banka Şubesi ile Başvuru

En yakın Denizbank şubesine giderek kurtaran hesap başvurusu yapmak mümkündür. Yapılan başvuru  henüz banka içerisindeyken sonuca bağlanacak ve olumlu yanıt alınması halinde anında kurtaran hesap açılışı gerçekleştirilecektir.

Kapatılan Kurtaran Hesap Tekrar Nasıl Açılır?

Kapatılan kurtaran hesap için yeniden başvuru yapılmalıdır. Bunun için yukarıdaki başlıklarda değinildiği gibi SMS ya da banka şubesi hizmet kanalları kullanılabilir.

Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Kurtaran hesap kredili mevduat hesabı niteliğindeki bir üründür ve bu kapsamda kullanılmadığı dönemde tüketiciden, ilgili hesabın varlığı nedeniyle herhangi bir ücret alınmaz. Fakat yine de hesabını kapatmak isteyen tüketicilerin en yakın Denizbank şubesine giderek ya da Denizbank internet bankacılığı uygulamasından yararlanarak kurtaran hesabını kapatması mümkündür.

kapanan kurtaran hesap açtırma
kapatilan denizbank kurtaran hesap tekrar nasil acilir

Kurtaran Hesap Limiti

Denizbank, Kurtaran Hesap isimli kredili mevduat ürününün kullanılabilmesi için en az 200 TL limit için başvuru yapılmasını talep etmektedir. Bu kapsamda alt limitin 200 TL olarak belirlenmesine karşın üst limitle ilgili herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Dolayısıyla tüketicinin gelir durumuna ve kredi notuna bağlı olarak dilediği miktar için başvuru iletmesi mümkündür. Fakat Kurtaran Hesap faiz oranlarının % 2,02 düzeyinde olduğunu ve bu nedenle yüksek limitli kredi tahsisleri için doğrudan ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmasının daha mantıklı olacağı unutulmamalıdır.

Sitemiz üzerinden Denizbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı konulu bölümü buradan inceleyip yazımızı ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu