fbpx
Bankacılıkİş Bankası

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Almanın Kolay Yolu

İş Bankası dijital bankacılık hizmet kanallarıyla ilgili en yenilikçi fikirleri hayata geçiren ve çoğu konuda ilk adımı atan banka konumundadır. Bu kapsamda internet bankacılığı şifresi almak ve unutulan internet bankacılığı şifresini yenilemek için çeşitli hizmet kanallarını devreye sokan İş Bankası çok kısa bir süre içerisinde tüketicilerin hesabına erişmesini mümkün kılmaktadır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası internet bankacılığı uygulaması sayesinde yılın her günü ve her saati tüm bankacılık işlemlerinin yapılması mümkün hale gelir. Bankaya gitmesine gerek kalmadan tüm bankacılık işlemlerinin yapabilecek olan tüketicilerin uygulamayı kullanmak için ihtiyacı olan tek şey internet bankacılığı şifresidir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi

İş Bankası, internet bankacılığına giriş yapılabilmesi için 8 haneli bir şifre belirlenmesini zorunlu tutmaktadır. Buna ek olarak müşteri numarası ya da TC kimlik numarasının da bilinmesi gerekmektedir. İş Bankası internet  bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından yalnızca cep telefonu numarası hesabına doğru şekilde tanımlanmış olan tüketiciler yararlanabilir. Bilgilerinde eksiklik ya da hata olan tüketicilerin en yakın şubeye giderek gerekli bilgi güncelleştirmelerini sağlaması gerekir.

İnternet Sitesi Aracılığıyla Şifre Almak

isbank.com.tr internet sitesine giriş yapan tüketiciler ekranın sağ üst kısmında bulunan internet bankacılığı çerçevesindeki Anında Şifre butonunu kullanarak şifre belirleyebileceği web sayfasına yönlenebilir. İlgili sayfada hesaba ve kişisel bilgilere ilişkin yalnızca hesap sahibinin bilebileceği çeşitli güvenlik soruları sorulacak ve doğru yanıt verilmesi halinde anında yeni şifre alınabilecektir.

Bankamatikten İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

İş Bankası ATM’leri aracılığıyla da internet bankacılığı şifresi alınabilmektedir. İş Bankası ATM’sine giden tüketiciler kendi adına tanımlı kredi ya da banka kartını hazneye yerleştirip Şifre Al butonuna tıklaması halinde geçici şifresini oluşturup internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayabilecektir.

Telefondan İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

İş Bankası’nın 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler Şifre İşlemleri menüsüne giriş yapması halinde internet bankacılığına giriş yapabileceği şifreyi telefonunun rakamları aracılığıyla belirleyebilecektir. Çok kısa süren bu prosedürün ardından internet şubeye yapılacak ilk girişte içerisinde harflerin de yer aldığı yeni ve kalıcı bir şifre belirlenmesi gerekecektir.

İş Bankası Şubeleri Aracılığıyla

Herhangi bir İş Bankası şubesine nüfus cüzdanıyla birlikte giden tüketiciler internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabileceği geçici şifreyi temin edebilir. Şifre, algoritma tarafından otomatik olarak oluşturulacak ve cep telefonuna SMS olarak iletilecektir. Söz konusu şifre ile internet şubeye yapılan ilk girişin ardından kalıcı ve yeni bir şifrenin belirlenmesi de gerekecektir.

is cep şifre alma
is bankasi internet bankaciligi sifresi almanin en kolay yolu

Tek Kullanımlık Şifre

Cep telefonuna İş Bankası tarafından oluşturulan Cep Anahtar uygulamasını indiren tüketiciler her seferinde giriş yapabileceği yeni bir şifre oluşturan ve güvenliği hat safhaya çıkaran tek kullanımlık şifre aracılığıyla internet bankacılığı uygulamasını kullanabilir.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden İş Bankası Online Kredi Başvurusu ile ilgili bölümü buradan ziyaret ederek kredi başvurunuzu online ortamda anında yapabilir, onayı sonrasında da paranızı hemen şubeye gitmeden hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu