fbpx
İhtiyaç Kredisiİş BankasıOnline KredilerŞubeye Gitmeden KrediTürkiye İş Bankası

Şubeye Gitmeden Anında İş Bankası Kredi Başvurusu

Ülkemizin en eski bankalarından İş Bankası, yıllardır tüketicilerin nakit ihtiyaçları için başvurduğu bankalardan birisidir ve bireysel müşteri tabanında her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Türkiye’nin en büyük ve en değerli bankalarından olan İş Bankası, tüketicilere ihtiyaç kredisi, araç kredisi, konut kredisi veya diğer türde finansmanlar sağlayabilmektedir.

Öğrenilebileceği gibi teknolojinin her türlü imkanından yararlanan İş Bankası, geçtiğimiz dönemlerde ATM’lerini baştan aşağı yenileme kararı alan ilk banka olmuştu. Bu kapsamda dijital yeniliklerle tüketicileri buluşturmayı ilke edinen İş Bankası, kredi başvurusu için şubeye gitmenin zorunlu olmadığı bankalar arasında da yer alıyor.

iş bankası online kredi
is bankasi subeye gitmeden online aninda kredi basvuru islemi nasil olur

İş Bankası Kredi Çeşitleri

Türkiye İş Bankası, tüketici ihtiyaçlarına göre ürün üretme yetisine de sahiptir, ancak genel itibariyle bireysel tüketicilerin başvuru iletebileceği krediler;

  1. Anında İhtiyaç Kredisi
  2. Anında Alışveriş Kredisi
  3. Eğitim Kredisi
  4. Beyaz Eşya Kredisi
  5. Taşıt Kredisi
  6. Konut Kredisi
  7. Önceden Tanımlı Ek Hesap Kredisi olarak sıralanabilir.

Her kredi için farklı şartlar aransa da İş Bankası’nın kredi notu konusunda diğer bankalara nazaran daha rasyonel davrandığını ve bunun kredi notu düşük tüketiciler için pek olumlu bir tutum olmadığını bilmekte yarar var.

İnternetten Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası’na kredi başvurusu iletecek tüketicilerin İş Bankası müşterisi olması şart değildir, bu kapsamda internetten ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak kişilerin tek yapması gereken İş Bankası’nın resmi web sitesine gitmek ve menüden Bireysel > Krediler adımlarını takip ederek başvuru iletmek istediği krediye karar vermektir. Kredinin detay sayfasında başvuru iletilebilecek bir buton görülebilir.

Telefondan Kredi Başvurusu

İş Bankası müşterileri 25 bin TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçları için şubeye gitmek zorunda değildir. Düşük faiz oranlarıyla 48 ay vadelendirilebilen ihtiyaç kredisi için başvuru iletecek İş Bankası müşterileri Android ya da IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonları için indirecekleri İŞCEP uygulamasına giriş yaptığında Krediler > Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek talebini iletebilir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde yine şubeye gitmeden uygulama üzerinden tahsis gerçekleştirilebilir.

SMS ile Kredi Başvurusu

Akıllı SMS servisi yardımıyla mesajla kredi başvurusu kabul eden bankalardan birisi de İş Bankasıdır. Kredi başvurusunu SMS’le iletecek tüketicilerin tek yapması gereken NAKIT (boşluk) TCKN (boşluk) Talep Edlen Kredi Miktarı (boşluk) Aylık Gelir yazıp 4402’ye SMS atmaktır.

SMS ile iletilen kredi başvurusu 30 dakika içerisinde sonuçlanacak ve yine SMS ile sonuç tüketiciye bildirilecektir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde finansmanın tahsisi için en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekir.

ATM’den Kredi Başvurusu

Türkiye İş Bankası’nın ATM’lerini baştan aşağı yenilediğine yukarıda da değinilmişti. Bu değişimin bir sebebi de tüketicilerin ATM’lerden kredi başvurusu iletebilmesine olanak sağlamaktı. Bu kapsamda kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler başvuru kanalı olarak İş Bankası ATM’lerini de kullanabilir. Bunun için tek yapılması gereken Kartsız İşlemler Menüsü > Kredi  adımlarını takip etmektir. Açılan sayfada gerekli bilgilerin tuşlaması yapıldıktan sonra talep alınacak, olumlu sonuçlanması halinde tahsis için en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekecektir.

iş bankası online kredi
subeye gitmeden aninda is bankasi kredi basvurusu

Çağrı Merkezi’nden Kredi Başvurusu

İş Bankası çağrı merkezi Sesli Yanıt Sistemi’ni kullanan bankalardan birisidir. Dolayısıyla tüketiciler müşteri temsilcisine bağlanmadan da çoğu bankacılık işlemini gerçekleştirilebilir. Yapılabilecek işlemler arasında kredi başvurusu iletmek de bulunur. Bunun için tek yapılması gereken 0 850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini aramak ve önce 5 – Banka Ürün ve Hizmetleri daha sonra 4 – Hızlı Kredi Başvurusu tuşlamalarını yapmaktır. Çağrı merkezi üzerinden konut kredisi, araba kredisi ve ihtiyaç kredisi için başvuru iletilebilir.

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar ile ilgili olarak tüm bankalar arası faiz ve ödeme planları üzerinden kıyas yaptığımız bu bölümü de inceleyerek fikir edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu