fbpx
EFT HavaleVakıfbank

Vakıfbank Cebe Para Gönderme İşlemi En Basit Yöntem

ATM ve dijital hizmet kanalları başta olmak üzere ciddi bir teknolojik dönüşüm sürecine başlayan Vakıfbank, online başvuru vb. imkanlardan sonra tüketicilerin cep telefonuna para transferi yapabilmesini de mümkün kılmıştı. Bu kapsamda Vakıfbank müşterileri hafta içi ya da hafta sonu resmi tatiller de dahil olmak üzere dilediği kişinin cep telefonuna para gönderebilmektedir.

Cebe havale yapmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği hizmet kanalları mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı uygulamasıdır.

Vakıfbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale işlemi yapacak tüketicilerin internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Para Gönderme > Cebe Para Gönder adımlarını takip etmesi gerekir. İlgili adımların takip edilmesi sonrasında alıcının TC kimlik numarası, cep telefonu numarası ve gönderilecek tutarın da paylaşılmasıyla para transferi gerçekleştirilebilmektedir.

Cebe Gelen Para Nasıl Çekilir?

Cebe havale yöntemiyle kendisine para gönderilen alıcıların en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek Giriş > Kartsız İşlemler > Cebe Havale adımlarını takip etmesi gerekir. Daha sonra kendisinin TC kimlik numarası, kendisinin cep telefonu numarası, göndericinin cep telefonu numarası, kendisinin cep telefonuna gelen şifre ve gönderilen paranın miktarını yazarak parasını çekebilir.

Bilinmesi Gerekenler

  • İstenilen yer ve zamanda istenilen kişinin cep telefonu numarasına para transferi gerçekleştirilebilir.
  • Gönderilen paranın 24 saat içerisinde alıcı tarafından çekilmesi gerekmektedir, aksi taktirde söz konusu para gönderen kişinin hesabına iade edilecektir.
  • Eğer gönderimi gerçekleştirilen para alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmezse para transferi için alınan komisyonun iadesi gerçekleştirilmez.
  • Yanlış kişiye para gönderilmesi halında Vakıfbank Çağrı Merkezi, mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla söz konusu işlemin iptal edilmesi mümkündür.
  • Gönderici, alıcı parayı çekmeden önce işlemi iptal ederse parayla birlikte komisyonun da iadesi gerçekleştirilir.
  • Cep telefonuna para gönderilecek kişilerin mutlaka Türkiye’de faaliyet gösteren bir operatöre ait numara sahibi olması gerekir.
  • Cebe gönderilecek paranın en az 10 TL olması gerekir. Gün içerisinde en fazla 500 TL, hafta içerisinde en fazla 1000 TL, ay içerisinde en fazla 1500 TL gönderim yapılabilir. Ek olarak gün içerisinde en fazla 2 işlem, hafta içerisinde en fazla 4 işlem, ay içerisinde en fazla 6 işlem yapılabilir.
  • İşlem onayı vb. SMS’ler için herhangi bir ücret tahsil edilmez.
  • Para gönderilecek kişinin en az 18 yaşında olması gerekir, 18 yaşından küçük kişilere mevzuat gereğinde para transferi gerçekleştirilememektedir.
vakifbank cebe para gonderme havale
vakifbank cebe para gonderme islemi

Cebe Havale İşlem Ücretleri

İnternet veya mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla para transferi gerçekleştirecek kişilerin para transferi yaptığı miktar fark etmeksizin razı olması gereken maliyet 3,90 TL’dir. Söz konusu tutar alıcı parayı almadan işlemin iptal edilmesi durumunda iade edilmekte, ancak alıcının 24 saat içerisinde çekmemesi nedeniyle iade gerçekleşmesi durumunda iade edilmemektedir. İnternet ve mobil bankacılık dışında cebe havale yapılabilecek bir hizmet kanalı bulunmamaktadır.

Sitemizde yer alan yazılar arasında Şubeye Gitmeden Vakıfbank Kredi Başvurusu (Anında Hesaba Kredi) konulu bölümü buradan inceleyerek yazımızı ortalama 2 dk içerisinde okuyabilir ve yine bunun yanı sıra kredi başvurunuzu oluşturabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu