fbpx
HalkbankŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Halk Bankası Kredi Başvurusu 10 Bin TL

Tüketicilere perakende bankacılık ürünleri tahsis edebilmek amacıyla yıllardır hizmet veren Halkbank, çoğu zaman yararlanılabilecek en düşük faiz oranlarıyla en fazla avantajı sağlayan banka konumundadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi fark etmeksizin neredeyse her ürününde cazip fırsatlar sunan Halkbank’ın şubeye gitmeden kredi başvurusu yapma imkanı vardır.

Halkbank Kredileri

Halkbank’ın bireysel müşterilerin kullanımına sunduğu ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çeşitli amaçlarla tahsis edilebilmektedir. Aktiflerinin yüksek olması ve öz varlığının büyüklüğü dikkate alındığında yüksek miktarlı nakit ihtiyaçlarını da çok kısa bir süre içerisinde karşılama imkanı veren Halkbank, kredi başvurularını çok kısa bir süre içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Halkbank, her kredi ürünü için şubeye gitmeden başvuru yapma imkanı vermekte fakat bunları ön başvuru statüsünde tutmaktadır. Ön başvurusu kabul eden tüketicilerin kredi tahsisi için en yakın Halkbank şubesine gitmesi gerekir.

Hali hazırda Halkbank müşterisi olan tüketiciler ise anında kredi tahsis özellikli kredi kampanyalarından yararlanabilir.

Halkbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank ülkemizin en yüksek müşteri sayısına sahip bankalarından birisidir ve bu doğrultuda hizmet kanallarındaki yoğunluğu bölmek amacıyla çeşitli hizmet kanallarını aynı niteliklere sahip olacak şekilde tüketicilerin kullanımına sunmuş durumdadır.

İnternetten Kredi Başvurusu

Halkbank’ın ihtiyaç kredisi ürünü için internetten başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi kullanmaya karar veren tüketiciler Halkbank’ın internet sitesine giriş yaptığında üst menünün sağ tarafında yer alan Hızlı Başvuru bağlantısını kullanarak kredi talebinde bulunabilir. Halkbank, diğer bankaların aksine kredi ürün detayları sayfasında başvuru butonu bulundurmamakta, başvuru yapmak isteyen tüketicilerin Hızlı Başvuru sayfasına giriş yapmasını talep etmektedir.

SMS ile Kredi Başvurusu

Ön başvuru statüsünde tutulan diğer kredi başvuru kanallarından birisi de akılı SMS servisidir. Tüketiciler TCKN boşluk KREDİ TÜRÜ boşluk KREDİ MİKTARI boşluk AYLIK GELİR yazıp 3401’e kısa mesaj göndererek kredi talebinde  bulunabilir. (Örnek SMS: 12345678901 IHTIYAC 15000 2400)

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank’ın ihtiyaç kredisi ürünü piyasa ortalamasının altında bir faiz oranıyla tüketicilerin kullanımına sunulmuştur. % 1,12 faiz oranıyla kullanılabilen ihtiyaç kredisi ürünü için % 0,5 finansman tahsis ücreti de ödenmektedir.

Gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah gibi belgelerin tahsis sırasında gerektiği Halkbank tarafından açıklanmıştır. Bu kapsamda 10 bin TL’lik nakit ihtiyacı için kredi başvurusu ileten tüketiciler:

  • 12 ay vade için her ay 922 TL, toplamda 11.119 TL,
  • 24 ay vade için her ay 505 TL, toplamda 12.168 TL,
  • 36 ay vade için her ay 367 TL, toplamda 13.276 TL,
  • 48 ay vade için her ay 300 TL, toplamda 14.443 TL ödeme yapmak durumundadır.
subeye gitmeden halk bankasi kredi basvurusu
subeye gitmeden halk bankasi kredi basvurusu

Halkbank İhtiyaç Kredisi Şartları

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • C. vatandaşı olmak,
  • Kara listede bulunmamak,
  • 12 ay sigorta primi yatırmış olmak,
  • En az 3 aydır SGK’lı olmak,
  • Düzenli bir gelire sahip olmak.

Sitemiz üzerinden 9 Bankanın Online Kredi Başvuru Yöntemleri konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/9-bankanin-online-kredi-basvuru-yontemleri-sms-internet-vs/ ortalama 2-3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu