fbpx
Garanti Bankasıİhtiyaç KredisiOnline Krediler

Garanti Bankası İlk Kredim Kampanyası Başvuru ve Onay

Bankalar kredi notu oluşmamış veya ilk defa kredi kullanacak tüketicilerin geçmiş dönemlerdeki ödeme performansını gözlemleyemediği ve kişinin finansal yükümlülüklerini yerine ne derece getirdiğinden emin olamadığı için genellikle kredi başvurularını olumsuz sonuçlandırır. Her geçen gün bu nedenle kredi kullanamayan kişilerin sayısının artması da bir fırsatı beraberinde getirdi; ilk defa kredi kullanacaklara özel kredi.

garanti kredi başvurusu
garanti bankasindan ilk defa kredi basvurusu yapacaklara ozel kampanya

Garanti Bankası tarafından başlatılan bir kampanya kapsamında daha önce kredi kullanmamış tüketicilere kredi sağlanmaya başladı. Düşük limitlerle tahsis edilen bu kredi hem bankacılık dünyasına ilk adımı atmak hem de mevcut dönemdeki ihtiyaçları giderebilmek için oldukça cazip fırsatlar sunuyor, üstelik şartları da çok esnek.

Garanti İlk Kredim Kampanyası Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’nın başlattığı ilk kredim kampanyası kapsamında tüketiciler nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah belgesi ile  birlikte  en yakın Garanti şubesine giderek ihtiyaç kredisi başvurusu yapma imkanına sahip. Garanti şubeleri haricinde herhangi bir kanaldan bu kampanyaya başvuru yapmak mümkün değil.

Şubeye başvuru için gidildiğinde kredi risk sorgulaması yapılmakta ve geçmiş dönemlere ilişkin elde edilebilen her türlü veri yorumlanmakta. Örneğin mevduat hesaplarındaki toplam birikim, kullanılan kredi kartları, kaç farklı banka ile çalışıldığı, SGK prim ödemeleri, vergi borçları vb.

Bu yorumlamanın ardından talep edilen miktar için kredi başvuru formu doldurulmakta ve 1 – 3 gün süresince değerlendirme yapılması için beklenilmektedir. Yapılan değerlendirme sonrasında kredi başvurusu olumlu sonuçlanan tüketiciler adına mevduat hesabı açılıyor ve finansman hemen aynı gün hesaba tahsis ediliyor.

Garanti İlk Kredim Hesaplaması

Garanti, diğer ihtiyaç kredisi ürünlerinde olduğunun aksine ilk kredim kampanyası için vadeye göre değil başvuru iletilen miktara göre faiz oranı belirlemektedir. Bu kapsamda 10 bin TL’ye kadarki başvurular için % 1,76 oranında, 10.001 TL – 15 bin TL aralığındaki başvurular için % 1,56 oranında, 15 bin TL’nin üzerindeki başvurular için ise % 1,46 oranında faiz talep etmektedir. Ek olarak kredinin % 0,5’i oranında finansman tahsis ücreti ödenmeli ve sigorta yaptırılmalıdır.

garanti ilk kredim kampanyası
garanti bankasi ilk kredim kampanyasi basvuru ve onay
  1. Örneğin 48 ay vade ile 10 bin TL ihtiyaç kredisi için başvuru yapan tüketicinin her ay 333,49 TL taksit, 50 TL finansman tahsis ücreti, toplamda ise 16.060,36 TL ödeme yapması gerekecektir.
  2. 48 ay vade ile 15 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusu yapan tüketicinin her ay 476,38 TL taksit, 75 TL finansman tahsis ücreti, toplamda ise 22.944,77 TL ödeme yapması gerekecektir.
  3. 48 ay vade ile 25 bin TL ihtiyaç kredisi için başvuru yapan tüketicinin ise her ay 774,47 TL taksit, 125 TL finansman tahsis ücreti, toplamda ise 37.305,44 TL ödeme yapması gerekecektir.

Sigorta ücretleri ise kredinin miktarına, vadesine ve krediyi kullanan tüketicinin yaşına  bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüketiciler kendi belirlediği sigorta firması ile çalışmak konusunda özgürdür.

Şubeye Gitmeden Garanti Bankası kredi başvurusu ile ilgili bölümümüze buradan ulaşabilir ve ilgili içeriğimizi inceledikten sonra anında kredi başvurunuzu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu