fbpx
Bankacılıkİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Dosya Masrafsız Anında Kredi Veren Bankalar 2021

Yakın zaman öncesine kadar herhangi bir yasal dayanak olmadan bankalar tarafından sağlanan kredilere ek olarak tahsis edilen dosya masrafı yargıya taşınmış ve bankalar için yasal bir dayanak oluşturularak finansman tahsis ücreti adını almıştır. Dolayısıyla bu tarihten önce kredi kullanmaya başlayan tüketicilerin terminolojik olarak ne anlama geldiğini bildiği dosya masrafı aslında finansman tahsis ücretinden farklı bir şey değildir. Finansman tahsis ücreti yasal dayanağı olan dosya masrafıdır fakat bazı bankalar bu ödemeyi tahsis etmemeyi seçebilmekte ve masrafsız kredi vermeyi tercih edebilmektedir. Şimdi sizler için Dosya Masrafsız Anında Kredi Veren Bankalar en güncel kampanyaları paylaşmaya çalışacağız.

Tüketicilerin hali hazırda dosya masrafsız kredi ya da finansman tahsis ücreti olmadan kredi alabileceği bankalar bulunur. Sayısı hızla  artan bu ürünlerle rekabet etmeye çalışan diğer bankaların da zaman içerisinde finansman tahsis ücretini almaktan vazgeçeceği ön görülmektedir.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masraf ödemesi almadan kredi veren bankalar çoğu zaman tüketicilerin internet ortamından kredi başvurusu yapmasını ve bu sayede şubede meydana  gelecek iş yükünden doğacak maliyetlerden kaçınılmasını talep etmektedir. Dolayısıyla aşağıda sürekli masrafsız kullanılabilecek kredi ürünlerine ek olarak mevcut zamanda düzenlenen online kredi kampanyalarını araştırmakta ve bu kredinin masraf kalemlerini incelemekte de yarar vardır.

Enpara.com Masrafsız İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık faaliyeti Enpara aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerin herhangi bir masraf ödemesi yapmasına gerek yoktur. 30 bin TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyacını çok kısa süren bir başvuru prosedüründen sonra giderebilen tüketiciler ödeme planını 48 aya varan taksitlerle oluşturabilmektedir.

Enpara’nın tüketicilere sunduğu bu ürün için talep edilen faiz oranı % 1,49’dur. Bu kapsamda 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan bir tüketicinin:

 • 12 ay vade için her ay 1400 TL taksit ödemesi yapması gerekir, vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme ise 16.800 TL olacaktır.
 • 24 ay vade için her ay 774 TL taksit ödemesi yapması gerekir, vade sonunda toplamda 18 bin 576 TL ödeme yapılmış olacaktır.
 • 36 ay taksit için her ay 580 TL taksit ödemesi yapması gerekir, vade sonunda toplamda 20 bin 300 TL ödeme yapılmış olacaktır.
 • 48 ay taksit için her ay 468 TL ödeme yapılması gerekir. Vade sonunda toplamda 22 bin 464 TL ödeme yapılmış olmalıdır.

Enpara.com ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin en az 3 aydır SGK primi ödemesi toplamda ise en az 12 aylık SGK kaydının olması gerekir.

CEPTETEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital bankacılık uygulaması CEPTETEB aracılığıyla sunduğu ihtiyaç kredisi ürünü için herhangi bir masraf ödemesi talebi bulunmamaktadır. CEPTETEB’in internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla kredi başvurusu iletebilen tüketiciler 4 yıl vadeyle 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını kredilendirebilir.

CEPTETEB’in bu ürünü için talep ettiği faiz oranı % 0,94 ile % 0,99 arasında vadeye bağlı olarak değişmektedir. Bu kapsamda 15 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1395 TL taksit ödemesi yapması gerekir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme ise 16 bin 740 TL olacaktır.
 • 24 ay vade için her ay 769 TL taksit ödemesi yapması gerekir. Vade sonunda yapılmış olması gereken toplam ödeme ise 18 bin 456 TL olacaktır.
 • 36 ay vade için her ay 574 TL taksit ödemesi yapması gerekir. Vade sonunda toplamda 20 bin 664 TL ödeme yapılmış olması gerekir.
 • 48 ay vade için her ay 474 TL taksit ödemesi yapması gerekir. 4 yılın sonunda toplam 22 bin 752 TL ödeme yapılmış olması gerekecektir.
dosya masrafsiz aninda kredi veren bankalar
kredi dosya masrafi almayan bankalar

Ziraat Masrafsız Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası’da masraf ödemesi yapmadan kredi kullanılabilecek bankalar arasındadır. Bu kapsamda % 1,29 faiz oranıyla kredi kullanabilen tüketicilerin 15 bin TL için başvuru iletmeleri halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1379 TL taksit toplamda ise 16.548 TL geri ödeme yapmış olması gerekir.
 • 24 ay vade için her ay 753 TL taksit toplamda ise 18.072 TL geri ödeme yapmış olması gerekir.
 • 36 ay vade için her ay 537 TL taksit toplamda ise 19.692 TL geri ödeme yapmış olması gerekir.
 • 48 ay vade için her ay 445 TL taksit toplamda ise 21.360 TL geri ödeme yapmış olması gerekir.

Kredi başvurusu için yalnızca Ziraat Bankası şubelerinden yardım alınabilmektedir. Gelir belgesi, ikametgah ve nüfus cüzdanı beyan edilmesi gereken  evraklardır.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu yapabileceğiniz bankalar hakkında da bu bölümden geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu