fbpx
Kredi KartıQNB Finansbank

Finansbank Sanal Kredi Kartı Oluşturma (Hızlı İşlem)

Sanal ortamda ödeme yapmak isteyen fakat çeşitli sebeplerle bunu güven içerisinde yapmak isteyen tüketicilerin istifade etmesi gereken bankacılık ürünü sanal kredi kartlarıdır. Asıl kredi kartlarına ek olarak oluşturulabilen bu kartlar sayesinde farklı 16 haneli numara ile işlem gerçekleştirir, asıl kredi kartınıza ait bilgileri korsanlardan korursunuz. Tüketicilerin özel limit tanımlaması ve tekrarlayan ödemeleri reddetmesi gibi imkanlar sağlayan bu ürünün temin edilebileceği bankalardan birisi de QNB Finansbank’tır. Mobil ve internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla müşterilerine hizmet veren Finansbank sanal kredi kartı oluşturma işlemine ve bu işlemle ilgili bilinmesi gereken çeşitli detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Finansbank Sanal Kredi Kartı Oluşturma

Dijital hizmet kanallarında her geçen gün daha kritik geliştirmelere imza atan QNB Finansbank müşterilerinin internet bankacılığı uygulaması ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla sanal kredi kartı oluşturması mümkündür. Bunun için takip edilmesi gereken adımlara aşağıda değinilmiştir.

  1. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  2. Kredi kartlarım sekmesine erişilir ve ilgili sekmede yer alan sanal kredi kartı bağlantısı bulunur.
  3. Oluşturulacak sanal kredi kartı için limit belirlenir.
  4. Belirlenen limitte sanal kredi kartı oluşturulmasına onay verilir.
  5. Verilen onaya ithafen sanal kredi kartı oluşturulur ve harcama yaparken lazım olacak 16 haneli kredi kartı numarası, 3 haneli CVV kodu ve 4 haneli son kullanım tarihi bilgileri ekrana yansıtılır.

Bu bilgileri not etmeniz gerekmez, kartınızı bir defa oluşturduktan sonra internet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıp kartlarım sekmesine bakmanız halinde sanal kredi kartınıza ait gerekli bilgilere erişebildiğinizi göreceksiniz.

Finansbank Sanal Kredi Kartı için Ücret Alır Mı?

QNB Finansbank aracılığıyla oluşturulan sanal kredi kartları için bankaya ek bir komisyon ya da ücret ödemesi yapılması gerekmez, ancak yapılan tüm harcamalar sanki asıl kredi kartından yapılmış gibi muhasebeleştirilir. Dolayısıyla asıl kredi kartı için nasıl bir ödeme planınız ve alışveriş faiz oranınız varsa bu harcamalar için de aynı oranda ödeme yapmanız beklenir, sanal kredi kartıyla yapıldığı için ek bir masrafa katlanılmaz.

Sanal Kartta Para Yoksa Ne Olur?

Eğer bir harcama yapmak istiyorsanız ya da bilginiz dahilinde olmadan sanal kredi kartınızdan para çekilmeye çalışılırsa ve yeterli limitiniz de yoksa işlem reddedilir, kesinlikle asıl kredi kartınızdan işlemin gerçekleşmesi için para çekilmez.

qnb finansbank sanal kredi kartı olusturmak
finansbank sanal kart olusturma

Sanal Kredi Kartı Borcu Ödeme

Sanal kredi kartıyla yaptığınız tüm harcamaların ilgili karttan yapıldığı ekstrenize yansıtılır yani ilgili harcamanın sanal karttan yapıldığını açıkça görürsünüz, ancak bu harcama için yapılması gereken ödemeyi asıl kredi kartınıza yapmanız gerekir. Çünkü en nihayetinde sanal kredi kartı asıl kartın limitine tabii küçük bir daire olarak düşünülebilir, dolayısıyla asıl kredi kartı borç ödeme sırasında dikkate alınmalıdır. Sanal kredi kartına yapılmak istenen borç ödemeleri gerçekleştirilemeyecektir, asıl kredi kartının 16 haneli numarasına borç ödemesi yapılmalıdır.

Sanal Kart Nedir konulu yazımızı da okuyarak, güvenli alışveriş konusunda sıklıkla kullanılan sanal kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu