fbpx
Albaraka TürkOnline Kredi Kartı

En Hızlı Albaraka Kredi Kartı Online Başvuru Yöntemleri

Kar paylaşım oranı en yüksek bankalardan birisi olması nedeniyle katılım bankaları arasında en sık tercih edilenler arasında yer alan Albaraka Türk, tüketicilerin online kredi kartı başvurusu yapmasına ve katılım bankacılığı prensiplerine uygun şekilde kredi kartı kullanmasına imkan sağlamaktadır.

Albaraka, kredi kartları konusunda tercihini World’den yana yapmıştır ve kredi kartı sahibi Albaraka müşterilerinin 200 binden fazla üye iş yeri ağıyla World’un avantajlı dünyasına adım atması mümkün olur.

Albaraka Kredi Kartları

Albaraka Türk’ün en sık kullanılan kredi kartı World Klasik Kart’dır, ancak tüketicilerin harcama alışkanlıklarına bağlı olarak daha çok indirimden yararlanmasını mümkün kılabilmek adına World Gold ve World Platinum isimli iki alternatif kredi kartı ürünü de geliştirilmiştir. World Klasik Kredi Kartı sahibi tüketiciler düzenli harcamalarının belirli bir limitin üzerinde olması halinde belirli bir süre sonra World Gold’a yine belirli bir süre sonra World Platinum’a sahip olabilir. World Platinum sahibi tüketiciler sağlık, yolculuk, asistan, danışmanlık vb. konularda yapacağı harcamaları % 20’lere varan indirimlerle gerçekleştirir.

Albaraka Kredi Kartı Online Başvuru Yöntemleri

Albaraka Türk’e kredi kartı başvurusu yapacak tüketiciler banka web adresine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Sizin İçin > Kartlar > Kredi Kartları > Hemen Başvur adımlarını takip etmelidir. Kredi kartı başvuru formunun doldurulup bankaya teslim edilmesi sonrasında yüksek ihtimalle aynı gün içerisinde değerlendirme sonucu kısa mesaj olarak iletilecektir, ancak yoğunluk nedeniyle 24 saat sürebileceği de unutulmamalıdır.

Kredi kartı başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin nüfus cüzdanı ve şubenin talep etmesi halinde gelir belgesiyle en yakın Albaraka Türk şubesine giderek kredi kartını teslim alması mümkündür.

Albaraka, World markasına ait bir kredi kartını tüketicilere teslim ettiği için kredi kartı başvuru formunu kendi web sitesinde değil albarakaworldcard.com isimli web adresine barındırmaktadır.

Albaraka Türk Kredi Kartı Avantajları

Albaraka Türk kredi kartı sahibi tüketiciler World’un tüm kampanyalarına ücretsiz şekilde katılım sağlayabilir. Ek olarak yaptığı tüm harcamalardan World puan kazanır. World üyesi iş yeri ağının 200 binden fazla olması nedeniyle yapılan çoğu harcama için daha yüksek oranlarla world puan kazanılacağı ve bu sayede harcamalardan daha çok tasarruf edileceği de bilinmelidir.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

Albaraka, kredi kartı talebinde bulunan tüketicileri ilk aşamada kredi notuna bağlı olarak değerlendirmeye almaktadır. Kredi notunun yüksek olması beyan edilen gelire oranla daha yüksek limitlerle kredi kartı temin edilmesini ya da gelir belgesi ibrazına gerek kalmamasını sağlayabilir.

18 yaşından büyük olunması ve T.C. vatandaşı olmak da sağlanması gereken şartlar arasındadır.

albaraka kredi karti basvuru
albaraka kredi karti online basvuru

Ev hanımları veya öğrenciler kredi kartı talebinde bulunacaksa mutlaka bir garantör bulmalıdır. Garantör, kredi kartı borcunun ödememesi halinde ödeme yapmayı bankaya garanti eden kişi anlamına gelmektedir.

Albaraka Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Albaraka Türk’e kredi kartı başvurusu ileten tüketicilerin başvuru durumunu sorgulamak ya da kredi kartının nerede olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetleriyle iletişim kurması gerekir. 0850 222 5 666 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler kredi kartı müşteri temsilcisine bağlanmalıdır.

Albaraka Müşteri Hizmetleri Numarası ve Bağlanma konulu bölümümüzü da buradan ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı