fbpx
Albaraka TürkBankacılık

0850 222 5 666 Albaraka Müşteri Hizmetleri Numarası

Bireysel ve kurumsal müşterileri için ayrı hatlar üzerinden hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası, her geçen gün telefon bankacılığı aracılığıyla yapılabilecek işlemler arasına yenilerini eklemektedir. Bireysel bazda destek hizmeti almak isteyen tüketiciler 444 5 666 ya da 0850 222 5 666 numaralarıyla iletişime geçebilirken kurumsal bazda destek hizmeti almak isteyenlerin 0850 222 555 6 numarasını araması gerekir.

albaraka musteri hizmetleri telefonu kac

Albaraka Telefon Bankacılığı Özellikleri

 • Albaraka Türk’ün çağrı merkeziyle görüşmek isteyen, ancak yurt dışında olan tüketiciler alan kodu olan 0090 eklemesini yaparak arama yapabilir.
 • Çağrı merkezi üzerinden yeni kart talebi iletebilir, ATM’ye sıkışan kartlarınızı geçici olarak kapatabilir, geçmişe dönük harcamaların irdelenmesini isteyebilirsiniz.
 • Herhangi bir komisyon ödemesi yapmadan döviz alım/satımı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Fatura ödeyebilir, eft talimatı verebilir ya da havale/virman gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Telefon Bankacılığı İşlem Limitleri

Mevzuat gereği telefon bankacılığı aracılığıyla gerçekleştirilebilecek işlemlerin limitleriyle ilgili güncellemeler için tüketicinin ıslak imzası gerekmektedir. Bu kapsamda üst limit hesap açılışı sırasında aşağıdaki gibi belirlense de daha yüksek limitlerle işlem yapabilmek için şubeye gitmek ve gerekli evrakları imzalayarak üst limitin arttırılmasını talep etmek mümkündür.

 • Katılım hesabı açmak isteyen tüketicilerin hesap açılışı sırasında en az 500 TL para yatırması gerekir.
 • Fon borcu ödemesi için en az 1 TL’lik işlem yapılabilir, üst limit yoktur.
 • Fatura ödemesi için en az 1 TL’lik işlem yapılabilir, üst limit yoktur,
 • Virman için en az 1 TL’lik işlem yapılabilir, üst limit 300 bin TL’dir.
 • Havale için en az 1 TL’lik işlem yapılabilir, üst limit 70 bin TL’dir.
 • EFT için en az 1 TL’lik işlem yapılabilir, üst limit 70 bin TL’dir ve işlem en erken 09:00’da en geç 17:15’te gerçekleştirilir.
 • Döviz işlemleri için en az 1 TL’lik işlem gerçekleştirilir, gerçekleştirilebilecek maksimum işlem limiti hacim 50 bin TL’yi geçmeyecek şekildedir.
 • Mesai saatleri dışında bir sonraki günün kurları bilinemediğinden ve işlemler provizyon usulü gerçekleştiğinden dolayı üst limit 5000 USD’dir. Mesai saatleri içerisinde yukarıdaki limitler geçerlidir.
albaraka telefon 0850 222 5 666
0850 222 5 666 albaraka musteri hizmetleri numarasi

Çağrı merkezini aradığında işlemlerinin çok daha kısa süre içerisinde gerçekleşmesini isteyen tüketicilerin müşteri temsilcisine bağlanmadan önce TC kimlik numarası, 16 haneli kart numarası ve varsa telefon bankacılığı şifresini tuşlaması gerekir.

Sitemiz üzerinden bu bölüm vasıtasıyla gerek Albaraka Türk ve gerekse de diğer bankalar ile ilgili bankacılık işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu