fbpx
Faizsiz Kredi

Faizsiz Memur Kredisi Nasıl Alınır Hangi Bankalarda Var

Devlet, kamu personelleri için bazı konularda çeşitli ayrıcalıklar tanımakta ve diğer vatandaşlara nazaran sosyal refahlarını yükseltmek adına katkıda bulunmaktadır. Her ne kadar iş veren devlet olsa da konu bankalara ve bankacılık sistemine geldiğinde söz sahibi otorite değil rakamlar olmaktadır.

Bu kapsamda en son söyleneceği en başta söylemekte, memurlara özel olarak hazırlanmış bir memur kredisinin olmadığını ve olmasının da kampanya dönemleri haricinde pek mümkün olmadığını en baştan belirtmekte fayda var. Yine de faiz ödemeden yararlanılabilecek bazı banka kredileri ve çeşitli imkanlar var. Her ne kadar memur özelinde düzenlenmiş kampanyalar olmasa da katılım sağlanması halinde faiz ödemeden kredi kullanılabilir. Bu açıdan faizsiz memur kredisi nasıl alınır hangi bankalar veriyor, başvuru prosedürleri ve diğer konulara değinmek yararlı olacaktır.

Faizsiz Memur Kredisi Olur Mu?

Faizsiz kredi olur, ancak memur özelinde faizsiz kredi sadece kampanya dönemlerinde yeni müşteri edinme çabasındaki bankalar tarafından tahsis edilebilmektedir. Dolayısıyla bu cümleden sonra memur olunması bir kenara bırakılarak genel itibariyle yararlanılabilecek faizsiz kredi kampanyalarına ve nasıl katılım sağlanabileceğine değinilecektir.

Faizsiz Konut Kredileri

Geçtiğimiz dönemlerde gayrimenkul ortaklıklarının düzenlediği sempozyumunda görüşülen konu banka kredileri ve banka kredi faiz oranlarının konut sektöründe yarattığı baskıydı. Bu kapsamda sempozyumda bir karar alındı ve inşaat şirketlerinin şirket içi finansman yöntemleriyle ev satın almak isteyen tüketicilere faizsiz borçlanma hakkı tanıması kararlaştırıldı.

Bu açıdan tüketiciler satın alacakları konut için inşaat şirketinin kendi imkanlarıyla tahsis ettiği borçlanma yöntemlerini kullanabilir ve vade farksız taksit olanağıyla kira öder gibi ev sahibi olabilir.

Bu imkandan yararlanmak ve faiz ödemeden konut satın almak isteyen tüketicilerin konuyla ilgili bilmesi gereken en önemli detay her inşaat şirketinin bu imkanı sunmadığıdır.

Dolayısıyla nereden ev alınacağına karar verildikten sonra bu bölgede yükselen inşaat projelerini araştırmak ve projenin faizsiz kredi kampanyası sağlayıp sağlamadığını öğrenmek mümkündür. İnşaat şirketleri, hayata geçirdiği proje için sunduğu kredi imkanını ve ödeme seçeneklerini mutlaka proje detay sayfasında belirtecektir. Herhangi bir bilgiye erişilememesi halinde satış ofisiyle irtibat kurulabilir.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Konut kredisinden sonra en çok ihtiyaç duyulan kredi türü taşıt kredisidir. Otomobil sektöründe faaliyet gösteren şirketler de kredi faiz oranlarının sektörde bir baskı oluşturduğunu ve bu nedenle üstesinden gelinmesi gerektiğini düşünerek kendi finansman araçlarını geliştirmiştir.

Bu kapsamda taşıt satın almak isteyen tüketiciler otomobil üreticilerinin kendi marka otomobillerini almak isteyen tüketiciler için geliştirdiği finans ürünlerinden yararlanabilir ve faiz ödemeden araç sahibi olabilir.

Otomobil firmaları her ay farklı modeldeki araçları için faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kapsamda hangi markanın hangi modelini satın alacağınıza karar verdikten sonra bir süre kampanya dönemi için beklemek faydalı olacaktır.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Bazı bankalar düşük miktarlı ihtiyaç kredileri için çeşitli prosedürlerin yerine getirilmesi halinde faizsiz ihtiyaç kredisi imkanı sunabilmektedir.

Örneğin QNB Fİnansbank, Cardfinans Trabzonspor kredi kartını temin eden tüketicilerin 9 ay vadeyle 900 TL faizsiz nakit avans kullanmasını mümkün kılmıştır.

Denizbank, ilk defa hesap açtıran ve en az 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı veren tüketicilerin 1 yıl vadeyle 1000 TL’ye kadar masrafsız, faizsiz ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün kılmıştır.

Fibabanka, Vatan Bilgisayar’dan cep telefonu satın almak isteyen tüketicilerin 9 ay vadeyle dilediği cep telefonuna faiz ödemeden sahip olmasını sağlayacak bir kredi ürünü geliştirmiştir. Katılım sağlamak için tek yapılması gereken Vatan Bilgisayar’da satılan cep telefonlarından herhangi birisini satın almaya karar vermek ve Fibabanka’ya başvurmak.

faizsiz memur kredisi
faizsiz memur kredisi

Sonuç

Görüldüğü gibi memur olunmasa da faiz ödemeden katılım sağlanabilecek çeşitli kredi imkanları vardır. Bu imkanlara ek olarak faaliyet biçimi gereği faiz almayan katılım bankaları da vardır. Fakat Katılım Bankaları, ticaret sonucu kar oranı ilave etmesi kaynaklı bu içerikte yer almamıştır. Bu içerikte kredi kullanmak fakat kullandığı bu kredi nedeniyle hiçbir maliyete katlanmamak isteyenler için bilgi verilmiştir.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı bu bölümden okuyabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu