fbpx
Aktifbankİhtiyaç KredisiOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

N Kolay Kredi İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Aktifbank’ın özellikle kredi notu düşük olan tüketicileri hedeflediği N’ Kolay Kredi ürününün başvuru prosedürleri de oldukça kolaydır. Çok basit birkaç adımın tamamlanmasına istinaden tahsis edilebilen N’ Kolay Kredi için internetten başvuru yapılmakta şubeye gidilmesi gerekmemektedir.

N’ Kolay Kredi Nedir?

Aktifbank’ın ihtiyaç kredisi ürünü N’ Kolay Kredi, nakit ihtiyacının karşılanabilmesi için ortaya konan bir üründür. N’ Kolay Kredi aracılığıyla elde edilen çeşitli avantajlar şu şekildedir:

  • Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilmek,
  • Şubeye gitmeden nakit paranın adrese gelmesini sağlamak,
  • Basit başvuru prosedürü,
  • Harcama için gereken ücretsiz N’ Kolay Banka Kartı.

N’ Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktifbank müşterileri nkolaykredi.com internet sitesine giriş yaptıktan sonra TCKN, adres ve GSM numarasını paylaşarak kredi başvurusunu iletebilir. Çeşitli sözleşmelerin ve şartların okunup kabul edilmesine istinaden Passolig Banka Kartı olan ya da önceden bankacılık hizmet sözleşmesini imzalamış olan tüketicilerin nakit paraları onaydan sonra anında hesaba yatırılacaktır.

Bu belgeleri daha önceden imzalamamış olan tüketicilerin adresine kurye gönderilecek ve ilgili evrakları adresinde imzalaması gerekecektir. Kurye, belgelerin imzalandığını bankaya duyurduğu anda para hesaba yatırılacaktır.

İlk defa kredi başvurusu yapan tüketicilerin TCKN, e-posta adresi, cep telefonu numarası ve posta adresi bilgilerini paylaşarak nkolaykredi.com internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapması gerekir. Yapılan kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda hesap açılışı ve diğer konular için gereken sözleşmeler kurye aracılığıyla tüketicinin posta adresine gönderilecektir. Kurye bu sırada ücretsiz banka kartını da teslim edecek ve bankaya belgelerin imzalandığını bildirdiği anda para hesaba yatırılacaktır.

Kimler N’ Kolay Krediye Başvurabilir?

18 yaşından büyük her tüketici N’ Kolay Kredi ürününe başvurabilir. Her ne kadar kredi notunun düşük olması çok ciddi bir problem yaratmayacak olsa da kara listede bulunulması ya da idari/yasal takip kararının olması halinde kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanma ihtimali de vardır.

N’ Kolay Kredi Taksitleri Nasıl Ödenir?

Aktifbank şubeleri, internet bankacılığı uygulaması, EFT, PTT şubeleri, Vakıfbank ATM’leri, Akbank ATM’leri veya PTTmatik aracılığıyla taksit ödemelerinin yapılması mümkündür. Taksit ödemeleri PTT şubeleri haricinde tamamen ücretsiz bir şekilde yapılabilecektir. PTT şubelerinin taksit ödemesi için talep ettiği hizmet ücreti ise 2,25 TL’dir.

nkolay kredi başvurusu
n kolay kredi internetten kredi basvurusu

N Kolay Kredi Faiz Oranları

N’ Kolay Kredi’nin faiz oranı % 2,89’dur. Ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti de alınır. Diğer kredilerden farklı olarak N Kolay Kredi için sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Tüketicilerin 10 bin TL’lik kredi başvurusu iletmesi halinde:

  • 12 ay vade için her ay 1032 TL, toplamda 12.434 TL,
  • 24 ay vade için her ay 620 TL, toplamda 14.930 TL,
  • 36 ay vade için her ay 490 TL, toplamda 17.690 TL ödeme yapması gerekir.

Sitemiz üzerinden En Kolay Kredi Onayı Yapan Bankalar konulu bölümü buradan inceleyerek kredi onayı konusunda daha basit kuralları olan bankaları öğrenebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu