fbpx
DenizbankKredi Kartı

Denizbank Sanal Kredi Kartı Oluşturma

Sanal kredi kartı oluşturarak internet ortamında yapacağı harcamaları güven içerisinde gerçekleştirmek isteyen tüketiciler Denizbank aracılığıyla da bunu rahatlıkla yapabilmektedir.

Tüketicilere güvenlik çemberi dahilinde tüm sanal pos cihazı harcamalarını gerçekleştirme imkanı sunan sanal kredi kartları sayesinde yalnızca güvenlik değil, fazla çekim yapılması, tekrarlayan ödemeler ya da bilgi dahilinde olmadan çekim isteğinde bulunulması gibi sorunlardan da kurtulunabilinir. Bu kapsamda Denizbank sanal kredi kartı oluşturma işlemine ve bu işlemin beraberinde getirdiklerine değinilmesi yararlı olacaktır.

Denizbank Sanal Kart Oluşturma

Denizbank aracılığıyla sanal kredi kartı oluşturmak isteyen tüketicilerin önceden fiziksel bir kredi kartı çıkartmış olması ve internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından en az birisinin şifresini edinmesi gerekmektedir.

  1. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  2. Menüden kredi kartı sekmesine giriş yapılır ve kredi kartı işlemleri bağlantısına tıklanır.
  3. Açılan sayfada sanal kredi kartı oluştur butonuna tıklanır.
  4. Oluşturulacak sanal kredi kartı için limit belirlenir.
  5. Belirlenen limitle sanal kredi kartı oluşturulması işlemine onay verilir ve harcama yaparken lazım olacak 16 haneli kart numarası, 3 haneli CVV kodu, 4 haneli son kullanım tarihi gibi detaylar ekrana yansır.

Sanal kart limiti en fazla asıl kredi kartı limiti kadar olabilir, sanal kredi kartıyla yapılan harcama doğrudan asıl kredi kartı limitine etki edecek ve kullanılabilir bakiyenin azalmasına sebep olacaktır. Sanal kredi kartı oluşturduktan sonra ilerleyen dönemlerde sanal kart bilgilerine kredi kartlarım menüsünden erişilebilir, her defasında aynı işlemlerin tekrar edilmesi gerekmez.

Denizbank Sanal Kredi Kartı Ücretleri

Denizbank aracılığıyla sanal kredi kartı oluşturmak isteyen tüketicilerin bu işlem ya da sanal kart kullanımı için ücret ödemesi yapması gerekmez. Tamamen ücretsiz şekilde oluşturulup kullanılabilen sanal kart ile yapılan harcamalar asıl kredi kartının kapsamı dahilinde olduğu anlaşma uyarınca ücretlendirilecektir.

Sanal Kredi Kartı Limiti Yetersizse Ne Olur?

Eğer yapılmak istenen harcama ya da çekim için sanal kartın yeterli limiti olmazsa işlem reddedilir ve asıl kredi kartında limit olsa dahi işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Fakat unutulmaması gereken en önemli detay sanal kredi kartı limitinin bir sonraki ekstre döneminde tekrar yükseleceği, yani çekim isteklerinin ret edilmeyebileceği ihtimalidir. Bu ihtimalden kurtulmak isteyen tüketicilerin yapması gereken tek şey harcama sonrasında kartını internet alışverişlerine kapatmak ve bir sonraki harcamayı yapıncaya kadar da açmamak.

Sanal Kredi Kartı İadeleri

En sık karşılaşılan sorulardan birisi de sanal kart ile yapılan ödemelerin iade edilip edilemeyeceğidir. Sanal kredi kartıyla yapılan harcamalar ilgili kart kullanıma kapatılmış ya da internet alışverişlerine kapalı olsa dahi iade edilebilir, iadeler asıl kredi kartına gerçekleşir ve ekstrede görülebilir.

denizbank sanal kredi kartı
deniz sanal kart olusturma

Sanal Kredi Kartı Borcu

Sanal kredi kartıyla yapılan harcamalardan doğan borcunu ödemek isteyen tüketicilerin asıl kredi kartıyla bunu yapması gerekir. Asıl kredi kartına yapılacak ödeme otomatik olarak sanal kredi kartı limitinin de yükselmesine, borcun ödenmesine neden olacaktır.

Sanal Kart Nedir konulu yazımızı da okuyarak, güvenli alışveriş konusunda sıklıkla kullanılan sanal kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu