fbpx
Denizbank

Denizbank Kurtaran Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik geliştirilen kurtaran hesap sayesinde hesapta para olmasa dahi harcama yapabilir ve yapılan harcama nedeniyle bakiyenin eksiye düşmesi sağlanabilir. Denizbank tarafından geliştirilen kurtaran hesap ürünü hiçbir otomatik ödeme talimatının aksamamasını sağlamasına ek olarak yapılan  harcamanın 12 ay vadeyle geri ödenebilmesine de imkan vermesiyle rakip ürünlerden ayrılmaktadır. Bu kapsamda Denizbank kurtaran hesap açma işlemi nasıl yapılır kısaca değinilmesi faydalı olacaktır.

Kurtaran Hesap

 • Hesapta bakiyeniz olmasa dahi harcama yapabilir ve yaptığınız harcamayı 12 ay vadeyle geri ödeyebilirsiniz.
 • Kurtaran hesap sayesinde hesabınızdan vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatları zamanında ödenir ve hiçbir faturanın gecikmeye düşmemesi sağlanır.
 • Kurtaran hesap bir kredili mevduat hesabı türüdür ve bu açıdan bir karta bağlanabilir, karta bağlı olan kurtaran hesap ürünüyle maestro ya da electron logosu olan her iş yerinde hesapta para olmasa dahi alışveriş yapılabilir.
 • Kurtaran hesap rotatif bir üründür ve bu açıdan sadece kullanıldığı süre için faiz ödemesi yapılır.
 • Taksitle işlem yapmak isteyen tüketiciler için ayrı bir limit oluşturulması söz konusu değildir, mevcut taksit borcu limitten düşülür ve böylelikle kullanım sağlanmış olur.
 • Taksit yapmak isteyen kişilerin en az 200 TL harcama yapması gerekir, 200 TL’nin altındaki harcamalar için taksit imkanından faydalanılamayacaktır.
 • Hesapta para varsa da taksitli kurtaran hesap limiti kullanılabilir, bunun için tek yapılması gereken internet ya da mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla virman yapmaktır.
 • Taksit tutarının ödemesinin gecikmesi halinde faiz işletilir.
 • Kurtaran hesabın yine rakip ürünlerden farklı olarak asgari ödeme oranı bulunmaktadır, bu açıdan tüketiciler ekstrelerine yansıyan borcunun sadece asgari oranını ödeyebilir.
 • Ekstreler harcama yapıldıktan sonraki ayın ilk haftası içerisinde oluşturulur ve tercih edilen yönteme göre tüketiciye ulaştırılır, günlük faiz işlendiği için asgari ödemenin ne kadar olacağı da ekstrede görülebilecektir.
 • Ekstrenin kesilmesini beklemeden harcamalarını kontrol etmek isteyen tüketiciler internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması yardımıyla hesap özetine erişebilir ve bir sonraki ay yapması gereken ödemenin ne kadar olacağını hesaplayabilir.
 • Kurtaran hesap için belirlenen faiz oranı % 1.84’tür.
 • Kurtaran hesap bakiyesinin taksitli olarak kullanılması halinde ödenmesi gereken faiz oranı % 1,84’tür.

Kurtaran Hesap Nasıl Açılır

Kurtaran hesap açılışını gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin başvuru için istifade edebileceği 2 alternatif hizmet kanalı bulunmaktadır: şubeler ve SMS bankacılığı.

Şube aracılığıyla başvuru yapmak isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Denizbank şubesine gitmesi yeterli olacaktır. Başvuru alınacak ve kısa süre içerisinde hesap açılışı gerçekleştirilecektir.

denizbank kurtaran hesap açma
denizbank kurtaran hesap acma islemi

SMS ile başvuru yapmak isteyen tüketicilerin ise KURTARAN boşluk TCKN yazıp 3280’e kısa mesaj atması gerekmektedir.

5 dakika içerisinde yapılan değerlendirme sonrasında sonuç yine kısa mesaj olarak başvuru ileten tüketiciye gönderilir. Sonucun olumlu olması halinde nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Denizbank şubesine giderek hesap açılış süreci tamamlanabilir.

Şubeye Gitmeden Denizbank 55 Bin TL Kredi Başvurusu konulu yazımızı bu bölümden okuyarak anında başvuru yapıp, krediyi hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu