fbpx
DenizbankOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Denizbank 55 Bin TL Kredi Başvurusu

Dijital reform çalışmalarına halen devam eden ve bu kapsamda  birçok yeniliği müşterileriyle tanıştıran Denizbank, kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin şubeye gitmeden de bunu yapabilmesini ve hesaba krediyi alabilmesini mümkün kılmaktadır.

Kullanıma sunduğu alternatif hizmet kanalları aracılığıyla yapılan kredi başvurularını çok kısa bir süre içerisinde değerlendirebilen Denizbank, daha önceden bankada hesap açtırmış olan tüketicilerin ihtiyaç kredilerini anında tahsis edebilirken hesabı bulunmayan tüketicilerin hesap açılış işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

Denizbank Kredileri

Denizbank aslen deniz işletmeleri, tersaneler vb. denizcilikle ilgili kurumların ihtiyaç duyduğu nakit sermayeyi kiralamak amacıyla devlet eliyle kurulmuştur, fakat zaman içerisinde hizmetlerinden memnun kalınan bankanın perakende yani bireysel bankacılık ürünlerini de sunma gerekliliği oluşmuştur. Dolayısıyla Denizbank aracılığıyla ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi başta olmak üzere her türlü nakit ihtiyacının karşılanması mümkündür.

Denizbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler şubeye gitmeden telefonla, kısa mesajla ya da internet sitesi aracılığıyla kredi talebinde bulunabilmektedir.

Telefonla Kredi Başvurusu

Denizbank’ın 444 0 800 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler sesli yanıt sistemi aracılığıyla kredi talebinde bulunabilmektedir. Yapılan kredi başvuruları ön başvuru niteliğindedir ve bu kapsamda tahsis sürecinin tamamlanabilmesi amacıyla en yakın Denizbank şubesine gidilmesi gerekmektedir.

Mesajla Kredi Başvurusu

SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken KREDIM boşluk TCKN yazıp 3280’e göndermektir. Yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir ve bu doğrultuda tahsis sürecinin tamamlanabilmesi için en yakın şubeye gidilmesi gerekmektedir.

Denizbank, TCKN ile kredi notu değerlendirmesi yapmakta ve en son beyan edilen gelirle ilişkili olacak şekilde maksimum ne kadar kredi verilebileceğini tüketiciye iletmektedir. Eğer kullanılmak istenen kredi, Denizbank’ın ilettiği maksimum miktar tarafından kapsanıyorsa doğrudan herhangi bir Denizbank şubesine giderek belge ibraz etmeden kredi çekilebilir.

İnternetten Kredi Başvurusu

Denizbank’ın Web’de Kredi ürünüyle anında tahsis imkanından yararlanarak online kredi başvurusu iletilmesi mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Denizbank’ın internet sitesine giriş yaptıktan sonra Ürünler sekmesi altında yer alan kredi ürünlerinden herhangi birisini seçmek ve başvuru formunu doldurmaktır.

Yapılan başvuru sonrasında Denizbank’ta daha önce hesap açtırmış olan tüketicilerin kredileri anında tahsis edilecekken, Denizbank müşterisi olmayanların şubeye giderek hesap açılış işlemlerini tamamlaması ve kredi kullanım sözleşmesini imzalaması gerekecektir.

Denizbank Kredileri için Gerekli Belgeler

Hangi krediye başvuru iletildiği fark etmeksizin tüketicilerden kredi tahsisi için şu belgeler talep edilebilir:

  • Gelir belgesi,
  • Nüfus cüzdanı,
  • İkametgah ya da son 3 ay içerisinde temin edilmiş bir fatura.
subeye gitmeden denizbank online kredi
subeye gitmeden denizbank kredi

Ek olarak ihtiyaç kredisi için satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi, konut kredisi için tapu fotokopisi gerekmektedir.

Denizbank çoğu zaman kullanılacak kredi için kefil talep etmemektedir, ancak kefil ile kredi kullanılması gerekirse aynı belgelerin kefil tarafından da ibraz edilmesi şarttır.

Eğer herhangi bir şubeye gitmeden online olarak başvurabileceğiniz bir kredi arıyorsanız, bu durumda sizler için sitemizde daha önceden yayımladığımız Online Hesaba Kredi Veren Bankalar konulu yazımızı buradan https://onlinekrediler.net/online-kredi-veren-bankalar-aninda-krediyi-hesaba-al/ inceleyerek, müşterisi olmasanız bile online kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları öğrenebilir, size uygun bir seçenek olması halinde başvurunuzu yapıp, onayla birlikte paranızı anında hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu