fbpx
Bireysel EmeklilikQNB Finansbank

Cigna Finans Bes İptali Telefon Numarası Ayrılma Talep Formu

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin zorunlu hale getirilmesine istinaden maaşı kesintiye uğramaya başlayan yüz binlerce çalışan sistemden çıkmak için neler yapılması gerektiğini araştırmaya başladı. Söz konusu araştırmaların çeşitli şikayetlerle birlikte yetkili mercilere ulaştırılmasına istinaden cayma hakkıyla ilgili bir açıklama yapıldı ve çalışanların 2 ay içerisinde bu haktan yararlanmaları halinde hiç katılım sağlamamışçasına fona aktarılan paralarını geri almalarına imkan verildi. Bu kapsamda Cigna Finans aracılığıyla BES katılımı yapan çalışanların da farklı hizmet kanalları yardımıyla iptal prosedürlerini yerine getirmesi mümkün. Şimdi Cigna Finans Bes İptali Telefon Numarası ve Ayrılma Talep formunu sizlerin istifadesine sunalım.

Cigna Finans BES İptali

Cigna Finans aracılığıyla BES iptali gerçekleştirmek isteyen çalışanların öncelikle ne kadar süredir sistemde olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Eğer sisteme katılım yapılan sürenin üzerinden 2 ay geçmediyse birikimin herhangi bir kesintiye uğramadan geri alınabilmesi mümkün fakat 2 aydan fazla süredir sistemin içerisinde olan çalışanların birikimleri giriş aidatı ve katılım payı gibi kesintilerle birlikte ödenenden daha az şekilde iade ediliyor.

Eğer kesintiye uğrayacak tutar birikimin ciddi bir oranını oluşturuyorsa BES’in dondurulması hakkında bilgi almak yararlı olabilir. BES’in dondurulmasına istinaden ödeme gücü tekrar elde edildiğinde ödemelere devam ederek 3 yılın sonunda % 15 devlet katkısıyla birlikte geri alınması bazı durumlarda daha mantıklı olabilmektedir.

Cigna Finans Ayrılma Formu

Cigna Finans BES çıkış işlemini dilerseniz ayrılma talep formu doldurarak da yapabilirsiniz. Bunun için formu doldurup ilgili birime e posta ya da faks olarak göndermeniz yeterlidir.

cigna finans bes iptal ayrilma formu (indirmek için tıklayınız)

Cigna Finans Telefonla BES İptali

Cigna Finans müşterileri BES sözleşmelerinin iptali için 0216 468 03 00 ya da 0850 222 0 860 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilir. Müşteri temsilcisiyle görüşmek durumunda olan sigortalı iptal sürecini başlatmak istediğini belirttiğinde mevzuat gereği kendisine hazır bir form gönderilecek ve bu formun doldurularak tekrar Cigna Finans’a ulaştırılması istenecektir. Prosedürler tamamlandıktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde maaş kesintisinin yapıldığı hesaba iade gerçekleşecektir.

cigna qnb finansbank bes iptal telefon sms
cigna finans qnb finansbank bes cikis formu ve telefon numarasi

Şubeler Aracılığıyla İptal

Cigna Finans acenteleri ya da QNB Finansbank şubeleri aracılığıyla da cayma hakkından yararlanmak mümkün. İptal dilekçesini temin ettikten ve boş alanları doğru şekilde doldurup teslim ettikten sonra en geç 7 iş günü içerisinde BES iptali gerçekleşecek, 10 iş günü içerisinde de birikim hesabındaki para kesintilere uğradıktan sonra, maaş hesabına iade edilecektir.

Sitemiz üzerinde QNB Finansbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu ile ilgili yazımızı bu bölümden ortalama 3 dakika içerisinde okuyabilir ve kredi başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. mali durumum bozuklugundan dolayı bes iptal yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok minnettar kalırım teşekkürler . 05******** yaşar ercan

  1. Merhaba Yaşar Bey;
   Cigna Finans BES İptali için lütfen yazımızda belirttiğimiz adımları izleyiniz. Formu doldurunuz ya da telefonla bes iptal işlemi gerçekleştiriniz. Mali durumlarınızın düzelmesi dileğiyle.

 2. bes iptal etmek istiyorum fakat müşteri temsilcisinden kimseye ulaşamadım bu konuda yardımcı olur musnuz taley ayrılma formu mail adresime yollar mısınız

  1. Merhaba Eyatullah Bey,
   Söz konusu yazımızın içeriğinde Cigna Finans BES Ayrılma Talep formu bulunmaktadır. Üzerinde tıklayarak ya da buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

  1. Merhaba Ahmet bey,
   Yazımızda belirttiğimiz yol ve yöntemlerle Cigna Finans bes iptalini yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu