fbpx
Bireysel Emeklilik

08502220312 AEGON BES İptali Telefon ve Ayrılma Formu

45 yaşın altındaki her memur ve 250 üzeri işçi çalıştıran kurum personellerinin zorunlu olarak katıldığı Bireysel Emeklilik Sistemi her çalışan tarafından memnuniyetle karşılanmıyor ve iptal edilmesi gerekebiliyor. Hali hazırda BES iptallerinin sıklaşması üzerine Hazine Bakanlığı cayma hakkıyla ilgili bir mevzuat yayımladı ve 2 ay içerisinde cayma hakkını kullanarak poliçesini iptal ettiren çalışanların herhangi bir zarara uğramadan birikimini iade almasını mümkün kıldı. Aegon Sigorta müşterileri de bu kapsamda cayma hakkından yararlanarak poliçelerini iptal etme imkanına sahip. Şimdi sizlere Aegon BES iptali telefon numarası ve ayrılma formu gibi hususlarda detaylı bilgilendirme yapmaya çalışacağız.

Aegon Sigorta BES İptali

Bireysel Emeklilik Sözleşmesi’ni iptal etmek isteyen müşterilerin öncelikle iptal halinde ne kadarlık kesintinin söz konusu olacağını öğrenmesi gerekir. Çünkü bazen birikimin neredeyse yarısının kesintiye uğraması ve zarar edilmesi söz konusu olabiliyor. Eğer kesinti çok yüksek orandaysa poliçenin dondurulması ve ödeme gücü edinildiğinde ödemelere devam ederek 3 yılın sonunda % 15 devlet katkısıyla beraber geri alınması daha mantıklı olabilir.

Kesinti çok yüksek oranda değilse ve iptal başvurusu iletilmek istenirse Aegon müşterilerinin yararlanabileceği 3 alternatif kanal bulunmaktadır.

AEGON Telefon ile BES İptali

Aegon Sigorta, 0850 222 0 312 hat üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Poliçesini iptal ettirmek isteyen müşteriler ilgili numarayı arayıp müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra iptal talebini iletebilir. İptal talebinin iletilmesine istinaden mevzuat gereği bir form doldurulması gerektiği belirtilecek ve mail adresine bir form gönderilerektir. Bu formun doldurulup tekrar Aegon’a ulaştırılmasına istinaden 20 iş günü içerisinde iptal gerçekleşecektir.

Faksla BES İptali

Aegon Sigorta’nın internet sitesindeki hazır formlar sayfası yardımıyla Ayrılma Talep Formu edinilebilir. Söz konusu formun doldurulduktan sonra Aegon’a faks olarak iletilmesi halinde de iptal süreci başlatılabilmektedir. Aegon Sigorta’nın faks numaraları 0216 579 79 00 0216 579 79 01.

Aegon Ayrılma Talep Formu

Aegon Bes iptal ayrilma formu (indirmek ve incelemek için tıklayınız)

aegon bes iptal telefon sms
aegon bes iptal telefon numarasi 08502220312

İnternetten BES İptali

  • İnternet üzerinden BES iptali gerçekleştirmek isteyen müşterilerin iptal sürecini başlatmak için yararlanabileceği iki farklı yöntem bulunmaktadır.
  • Aegon’un internet sitesine giriş yapan müşteriler menüden İletişim sayfasına erişip bu sayfaya giriş yapmalıdır. İlgili sayfadaki iletişim formunun doldurulmasına istinaden iptal süreci başlatılabilir.
  • Diğer bir yöntem ise info@aegon.com.tr mail adresine mail atarak BES sözleşme iptal sürecini başlatmaktır.

Zorunlu BES ‘ten nasıl çıkış yapılır konusunda daha genel bilgilendirmeler yaptığımız bölüme buradan ilgili yazımızı ortalama 2,5 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Avivasa dan ayrılmak istiyorum kendilerini aradım bana mail adresime forum gönderecegiz dediler ama öyle bir forum gelmedi bekliyorum

    1. Merhaba Mustafa Bey;
      Bu yazı AEGON ile ilgili yazımız. Sitemizde Avivasa BES İptali ile ilgili de yazı bulunuyor. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sorunuza gelince; isterseniz iletişim numarasından tekrar AvivaSA yı arayıp formun ulaşmadığını söyleyebilir isterseniz de; bunun dışında AvivaSA ile ilgili yazımızın içeriğinde paylaşmış olduğumuz bes iptal ayrılma formunu doldurup gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu