fbpx
İhtiyaç KredisiOnline KredilerQNB FinansbankŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden QNB Finansbank Anında Kredi Başvurusu

30 yıl önce iş adamı Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Finansbank, yaklaşık 10 yıl önce National Bank of Greece tarafından satın alındı ve öz varlıklarında ciddi bir artış sağlamış oldu. Öz varlıklarda yaşanan bu artış Finansbank’ın çok daha fazla kişiye çok daha yüksek limitle kredi verebilmesine olanak sağladı ve bankanın kısa süre içerisinde bireysel müşteri tabanında hızla yayılmasıyla sonuçlandı.

Bu büyümenin hakkını veren QNB Finansbank, bireysel tüketicilere olduğu kadar KOBİ’lere de likidite sağladı ve dijital anlamda çok radikal reformlara imza attı. Özellikle bankacılık sisteminde yeni uygulanmaya başlayan kredi notuna göre faiz oranını benimseyen ilk bankalardan birisi olan QNB Finansbank, Enpara dijital bankacılık faaliyetini başlatarak da bir ilke imza atmış oldu.

finansbank şubeye gitmeden kredi
aninda online qnb finansbank kredi basvurusu subeye gitmeden yapabilirsiniz

Tüm bu gelişmeler ışığında tüketicilerin kredi başvurusu için şubeye gitme zorunluluğunu da ortadan kaldıran QNB Finansbank internetten, SMS’le veya mobil bankacılık uygulamasıyla kredi başvurusu yapılabilmesine imkan sağladı. Aynı zamanda modern bankacılık faaliyetlerine de öncülük etmeye başladı.

QNB Finansbank Kredileri

QNB Finansbank kredi ürün yelpazesi en geniş olan bankalardan birisidir ve sık sık tüketicinin ihtiyacına yönelik yeni ürünler üretebilmesiyle anılmaktadır. Özellikle KOBİ’ler için onlarca farklı kredi çeşiti olan QNB Finansbank’ın en temel ve sık kullanılan kredi ürünleri;

  1. İhtiyaç Kredisi
  2. Taşıt Kredisi
  3. Konut Kredisi olarak sıralanabilir.

Genel itibariyle kredi notuna göre faiz oranı belirleyen QNB Finansbank, yine de zaman zaman düzenlediği dönemsel kredi kampanyalarıyla tüketicilere çok düşük faiz oranıyla kredi kullanabilme imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Teknolojik yenilikleri faaliyetlerine ilk entegre eden bankalardan olan QNB Finansbank tüketicilerin kredi kullanabilmesi için şubeye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmış ve oldukça kısa süre içerisinde rahatlıkla kredi tahsis edilebilmesini sağlamıştır. Bu kapsamda şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler QNB Finansbank’ın web sitesi üzerinden, SMS’le, QNB Finansbank mobil uygulamasıyla ya da telefonla kredi başvurusu yapma imkanına sahiptir.

QNB Finansbank Telefonla Kredi Başvurusu

QNB Finansbank, çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvurusu yapılabilmesine olanak sağlayan bankalardan birisidir. Bu kapsamda 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler anında kredi başvurusu yapabilir ve çok kısa bir süre içerisinde ihtiyaç kredisi tahsis edebilir. Kredi başvuru sonucu en geç 1 gün içerisinde başvurunun yapıldığı GSM numarasına iletilmekte ve olumlu sonuç alınması halinde tüketici şubeye davet edilmektedir.

QNB Finansbank İnternetten Kredi Başvurusu

Finansbank, müşterisi olunsun ya da olunmasın web sitesi üzerinden kredi başvurusu iletilebilmesine imkan vermektedir. Bu kapsamda internetten kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken qnbfinansbank.com web sitesine giriş yapmak ve kredi başvuru aracından yararlanarak talebini bankaya iletmektir. Bankaya iletilen kredi başvuru talebi en geç 1 gün içerisinde sonuçlanır ve tüketici çağrı merkezi aracılığıyla aranarak ya da SMS ile bilgilendirilir.

Finansbank SMS ile Kredi Başvurusu

Akıllı SMS bankacılığını ülkemizde ilk uygulayan bankalardan birisi QNB Finansbank’tır. Bu kapsamda tüketicilerin mesajla kredi başvurusu yapmasına da imkan veren Finansbank, TCKN yazıp 5030’a SMS atılması halinde kredi başvurusunu değerlendirmektedir.

Kısa mesajla iletilen kredi başvuruları bir ön başvuru niteliğindedir ve tüketiciler attığı mesaja istinaden kredi notu sorgulamasından geçirilir. Kredi notu sorgulaması sonrası tüketiciye verilebilecek en yüksek limitli kredi için teklif mesajı iletilir ve bu limit dahilinde ihtiyacı olan tüketiciler kredisini tahsis etmek için şubeye davet edilir.

QNB Finansbank Mobil Şube Kredi Başvurusu

Bu başvuru kanalından yalnızca QNB Finansbank müşterileri yararlanabilmektedir. Enpara müşterilerinin de kullanabileceği bu kanal sayesinde tüketiciler Android ya da IOS işletim sistemine sahip cep telefonlarına indirdiği  QNB Finansbank Cep Şube uygulaması aracılığıyla kredi başvurusu iletebilir.

finansbank internetten kredi
subeye gitmeden qnb finansbank kredi basvurusu

Bunun için tek yapılması gereken hesaba giriş yaptıktan sonra Krediler sekmesi altında bulunan Tüketici Kredileri bağlantısını takip ederek talep edilen krediyle ilgili formu doldurmak ve başvur butonuna tıklamaktır.

Kredi başvuru sonucu çok kısa bir süre içerisinde açıklanır ve onay mesajını alan tüketici isterse şubeye gitmeden yine tamamen uygulama üzerinden kredisini hesabına tahsis edebilir.

Sitemiz üzerinden tüm bankaların kıyaslı bir şekilde ele alınarak şubeye gitmeden online kredi imkanlarını ve ödeme planlarını ele aldığımız bu bölümü de ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu