fbpx
EmekliQNB Finansbank

QNB Finansbank Emekli Kredisi 30 bin TL 60 Ay (3 Ay Ertelemeli)

SGK güvencesiyle her ay daha önceden belirlenen miktarda düzenli maaş alan emekliler bankalar nezdinde değerli bir müşteri grubudur. Bu kapsamda emekli müşteri grubuna istinaden gerçekleşen bankalar arası rekabet emeklilerin çeşitli avantajlara sahip olmasını mümkün kılmaktadır. Emeklilerin avantajlı imkanlardan yararlanabileceği bankalardan birisi de QNB Finansbank’tır.

QNB Finansbank, hazırladığı kredi ürünleriyle emeklilerin % 1.25’den başlayan faiz ödemeleriyle 30 bin TL’ye kadar kredi kullanabilmesini mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla QNB Finansbank emekli kredisi başvurusu 30 bin TL için nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve kredi kullanım şartları nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Emekli Kredisi Özellikleri

QNB Finansbank’ın geliştirdiği emekli kredisi ürünü sayesinde kısa süre içerisinde yüklü miktarda nakit ihtiyacını karşılayabilen emeklilerin, internet ve kısa mesaj aracılığıyla başvuru iletmesi de mümkün.

Alternatif hizmet kanallarıyla erişimin kolaylaştırıldığı kredi ürününün faiz oranları emeklinin kredi notuna göre belirlenmekte.

Talep eden emekliler kredi taksit ödemelerini 3 ay erteleme fırsatına da sahip. 3 ay ertelemeli kullanılacak krediler için maksimum taksit vadesi 45 ay olarak belirlenebiliyor, ödeme planı 36 aya istinaden yapılsa da yalnızca 33 ay ödeme gerçekleştiriliyor.

Emekli Kredisi Hesaplaması

QNB  Finansbank’a yapılan emekli kredisi başvuruları için yararlanılacak faiz oranı yukarıda da belirtildiği gibi kredi notuna göre değişmektedir. Kredi notu yüksek olan emekliler % 1.32 faiz oranıyla kredi çekebilecekken, kredi notu çok düşük olan emekliler % 1.88 gibi faiz oranlarıyla kredi kullanabilecektir. Dolayısıyla ortalama kredi notuna sahip bir emeklinin yararlanacağı faiz oranı olan % 1.70 baz alınarak aşağıdaki hesaplama yapılmıştır.

Hesaplamaya kredi miktarına göre değişkenlik gösteren % 0,5’lik finansman tahsis ücreti ve kredi miktarına, kredi vadesine, emekli yaşına göre değişiklik gösteren hayat sigortası prim ödemeleri dahil edilmemiştir.

50 bin TL’lik ihtiyaç kredisi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 5084 TL, toplamda 61.013 TL,
  • 24 ay vade için her ay 3017 TL, toplamda 72.223 TL,
  • 36 ay vade için her ay 2360 TL, toplamda 84.975 TL, ödeme yapması gerekmektedir.
  • BDDK kararıyla 48 ay vade kaldırılmıştır.

Kredi Başvurusu

QNB Finansbank’ın emekli kredisi ürünü için başvuruda bulunmak isteyenlerin istifade edebileceği üç alternatif hizmet kanalı bulunmaktadır.

Kısa mesaj aracılığıyla başvuru yapmak isteyen tüketiciler TC. Kimlik Numarası yazıp 5030’a SMS atması halinde kısa süre içerisinde değerlendirme  sonuçlarını öğrenebilecektir.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin ise QNB Fİnansbank’ın web sitesine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Krediler > İhtiyaç Kredileri > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi gerekir.

Şube aracılığıyla kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin nüfus cüzdanı, emekli maaş dökümü ve ikametgah ile birlikte en yakın QNB Finansbank şubesine giderek kredi başvuru prosedürlerini başlatması mümkündür.

finansbank emekli kredisi
qnb finansbank emekli kredisi

Kimler Kredi Kullanabilir

Geliri kredi taksit ödemelerini yapabilecek kadar yüksek, 80 yaşını aşmamış, SGK gün ve prim şartını yerine getirerek emekli olmuş, kara listede olmayan emekliler kredi kullanabilir. Yaşlılık aylığı alanlar SGK prim ve gün şartını doldurmadıkları için kredi tahsinini gerçekleştirememektedir. Eğer yaşlılık aylığı alındığı halde kredi kullanılmak isteniyorsa teminat ya da kefil bulunması gerekir.

Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/emekli-maasi-uzerinden-nasil-kredi-cekilir/ ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu