fbpx
BankacılıkEFT HavaleTeb

CEPTETEB ile Cebe Para Göndermek En Kolay Yöntem

Son dönemlerde CEPTETEB dijital bankacılık servisi ile dijital dönüşüme ayak uydurmayı ve hatta birçok konuda teknolojik girişimlere verdiği destekle başı çekmeyi başaran TEB, cebe havale işlemi daha doğrusu cebe para gönderme yapılmasına imkan veren bankalar arasındadır. CEPTETEB uygulamasına sahip CEPTETEB veya TEB bankası müşterileri çok basit birkaç adımın ardından cep telefonuna para transferi gerçekleştirebilir.

TEB Cebe Para Gönderme İşlemi

TEB, kartsız para çekme, QR kodu ile transfer yapma vb. işlemlere ek olarak cebe havale gerçekleştirilmesine de imkan vermektedir. CEPTETEB uygulaması aracılığıyla cebe para transferi gerçekleştirmek isteyen müşterilerin bilmesi gereken en önemli detay yalnızca 20 TL ve katları şeklinde para gönderimi gerçekleştirilebildiği ve alıcının 18 yaşından küçük olması halinde para transferinin gerçekleşmeyeceğidir. Para transferi gerçekleştirilen kişi mutlaka 18 yaşından büyük olmalıdır.

TEB Cebe Havale Nasıl Yapılır

TEB Bankası aracılığıyla cebe havale gerçekleştirmek isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  1. CEPTETEB uygulamasına müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile giriş yapılır,
  2. Sol üst tarafta yer alan ızgara ikonuna dokunarak sol menü açılır ve Para Transferi sayfasına giriş yapılır,
  3. Açılan sayfadan TEB’den Cebe Gönder menüsüne giriş yapılır,
  4. Para transferinin gerçekleştirileceği kişinin cep telefonu numarası, 20 TL ve katları cinsinden gönderilecek para miktarı ve paranın gönderileceği hesap seçilerek Gönder butonuna tıklanır,
  5. İşlem onaylanacak ve alıcıya içerisinde referans kodunun bulunduğu bir kısa mesaj gönderilecektir.

TEB Cebe Para Transferi Nasıl Çekilir

Transfer edilen parayı çekebilmek için cep telefonuna gelen kısa mesajın içerisindeki referans kodunu saklamak ve en geç 1 hafta içerisinde işlemi gerçekleştirmek gerekir.

  1. TEB ATM’sine gidilir ve giriş butonuna basılarak kartsız işlemler menüsü açılır,
  2. Cebe Havale butonuna tıklanır,
  3. Cep telefonunuza gelen referans kodu, cep telefonu numaranız ve transfer edilen paranın miktarının yazılması gerekir,
  4. Söz konusu bilgiler paylaşıldıktan sonra bir SMS daha gönderilir ve işlem gerçekleşir.

Cebe havale işlemleri gerçekleştikten sonra göndericiye de bilgilendirme mesajı gönderilir. 1 hafta içerisinde paranın çekilmemiş olması halinde gönderici parayı iade alır. Cebe havale işlemleri için tahsis edilecek komisyon tutarı paranın miktarına göre değişecektir, ancak transfer gerçekleşmeden önce bu oran göndericiyle mutlaka paylaşılacak ve onay verilmemesi halinde işlem gerçekleşmeyecektir. Parayı çeken kişinin ödemesi gereken bir komisyon bulunmamakta, gönderilen para kesintiye uğramamaktadır.

teb cebe para gönderme
teb ile aninda cebe para gonderme islemi

TEB Para Transferi İptali

Gönderilen paranın yanlış kişiye ulaştırılması halinde işlemin iptal edilmesi mümkündür. Bunun için yapılması gereken ilk etapta direkt olarak çağrı merkeziyle iletişime geçmek ve işlem emirlerinin kontrol edilmesini istemektir. İşlem henüz gerçekleşmediyse, yani alıcı parayı çekmediyse işlemin iptali sağlanabilir.

Para transferinin kontrol edilebilmesi için TEB müşterileri 0850 200 0 665 numaralı çağrı merkeziyle, CEPTETEB müşterileri ise 0850 222 09 29 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçmelidir.

CEPTETEB Şubeye Gitmeden Anında Krediyi Hesaba Almak konulu yazımızı ortalama 3 dakikada bu bölümden okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu