fbpx
Akbank

Akbank SMS ile Anında 500 TL Nakit Avans (Direkt Hesaba Al)

Akbank’ın en çok kullanılan ürünlerinden Axess özelinde düzenlediği kampanya kapsamında 500 TL’ye kadar nakit avans kullanılması tek bir SMS ile mümkün kılınmıştır. Tüketiciler kısa süre içerisinde çekebilecekleri nakit avansın ödemesini 9 eş taksitle yapabilmektedir. Farklı avantajları da bünyesinde barındıran bu kampanya kapsamında Akbank SMS ile anında 500 TL nakit avans nasıl alınır, detaylar ve masraflar nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Axess SMS Para Ücretsiz Mi?

Axess’in ilgili kampanyayı pazarlarken kullandığı ücretsiz kelimesi bazı kafa karışıklıklarının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Axess, SMS paranın ücretsiz olmasını atılan SMS’e istinaden söylemektedir, tüketiciler nakit avans kullanımı için faiz ödemesi yapmalıdır. Buna en baştan değinilmesi kafa karışıklıklarının yaşanmaması adına önemlidir.

Axess SMS Para Nasıl Kullanılır

Axess kullanıcıları 500 TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını PARA boşluk Axess Kredi Kartının Son 6 Hanesi yazıp 5990’a kısa mesaj göndererek karşılayabilir. (Örnek: PARA 123456)

Tüketiciler SMS para kapsamında kullandığı nakit avansı 3 ay ve 9 ay vadeyle karşılayabilmektedir. 9 ay vadeyle kullanılacak nakit avans için PARA9 boşluk Axess Kredi Kartının Son 6 Hanesi yazıp 5990’a kısa mesaj gönderilmesi gerekir.

Axess Nakit Avans Hesaplama

Nakit avans kullanımı için herhangi bir ek masrafa katlanılması gerekmez, tüketiciler sadece faiz ödemesi yapmalıdır. Bu kapsamda:

 • 3 ay vadeyle 500 TL nakit avans çekilmesi halinde her ay 174 TL, toplamda 522 TL,
 • 9 ay vadeyle 500 TL nakit avans çekilmesi halinde her ay 61 TL, toplamda 556 TL ödeme yapılması gerekir.

500 TL’den daha yüksek limitler için de nakit avans kullanılması mümkündür.

Bilinmesi Gerekenler

 • Tüketicilerin SMS para kampanyası kapsamında yararlanacağı faiz oranı % 1.84’tür.
 • Nakit avans kullanım ücreti ya da benzeri herhangi bir ek ücret ödemesi yapmak gerekmez.
 • 3 ay vadeyle nakit avans kullanılabilmesi için 500 TL nakit avans kullanılması gerekmektedir.
 • 500 TL nakit avans kullanabilmek için en az 500 TL limitli bir kredi kartına ve günlük en az 500 TL’lik işlem limitine sahip olunması gerekmektedir.
 • 9 ay vadeyle nakit avans kullanılabilmesi için en az 200 TL, en fazla 15 bin TL nakit avans kullanımının gerçekleşmesi gerekmektedir.
 • Nakit avans başvurusu yaptıktan sonra ilgili vade için ne kadar taksit ödemesi yapılacağı ve ödeme planına ilişkin bir mesaj banka tarafından başvuru yapan kişiye iletilecektir, bu mesajın KABUL yazılarak yanıtlanması gerekmektedir.

akbank sms ile 500 tl nakit avans

 • Değerlendirme sonrasında nakit avans kullanmasının önünde herhangi bir engel olmadığı anlaşılan tüketicilerin aynı gün içerisinde nakit avansını çekmesi mümkün olur.
 • Ticari kredi kartlarıyla bu kampanyaya katılım sağlanamaz.
 • Ödenmeyen taksit kalmaması halinde kredi kartının hesap kesim tarihinde değişiklik yapılabilmektedir, bu değişiklik yılda en fazla 2 ile sınırlıdır.

Kredi Kartından 5 Bin TL Nakit Avans Çekildiğinde Ne Kadar Geri Ödenir konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu