fbpx
Akbank

Akbank Havale Ücreti 3 TL den Başlıyor (Tüm Liste)

Akbank havale ücreti ne kadar sorusunun cevabına baktığımızda; 3 TL den başladığını ve havale emir tipinin çeşitliliğine göre bu ücretin değiştiği görülmektedir. Akbank müşterisi olarak yapacağınız havalelerde ödeyeceğiniz ücretler ile ilgili olarak tüm emir tipleri ve bunların havale masrafının ne kadar olduğunu hemen liste halinde sizlerle paylaşalım.

Akbank Havale Ücreti Ne Kadar?

Akbank havale ücretleri; bir Akbank müşterisinin yaptığı havale işleminin; yapılan platform, nakitin cinsi, vs. gibi kriterlere göre değişkenlik gösterir. Aşağıda size uygun havale işlemini ve ne kadar kesinti yapılacağını bulabilirsiniz.

Akbank Havale Ücretleri Kesinti Listesi

 • Akbank Direkt mobil uygulaması ile havale 3 TL,
 • Akbank Direkt internet bankacılığı ile havale 3 TL,
 • Kendi şubenizden yapacağınız havale 35 TL,
 • ÇAürı Merkezi üzerinden yapacağınız havale45 TL
 • Farklı şubeden yapacağınız havale 55 TL,
 • Kendi şubenizden ileri tarihli yapacağınız havale 35 TL,
 • ATM (Bankamatik) üzerinden hesaba yapacağınız havale 10 TL,
 • ATM (Bankamatik) üzerinden cep telefonuna yapacağınız havale 15 TL,
 • Akbank Asistan ile yapacağınız havale 3 TL,
 • Akbank Direkt mobil uygulamasından ATM (Bankamatik) ye havale 7 TL,
 • Akbank Direkt internt bankacılığı üzerinden ATM (Bankamatik) ye havale 7 TL şeklinde ücretlendirilecektir.

Akbank Hangi Durumlarda Havale Ücreti Almaz?

Her ne kadar listemizde sizlerle havale ücretlerini paylaşmış olsak da; bazı durumlarda Akbank müşterilerinden havale ücreti talep etmeyebilir. Bu durumlar daha çok yüklü para transfer hacmi bulunan, hesapta yüklü miktar para tutan, maaş müşterileri, vs. gibi durumlardır. Bu şartları sağlamanız halinde bile sizden havale ücreti alınabileceğini, bunun için müşteri hizmetleri ya da şubenizle görüşerek, havale ücreti konusunda bir muafiyet talebinde bulunmanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

akbank havale ucreti

Akbank Havale Ne Zaman Yapılabilir ve Para Ne Zaman Karşı Tarafa Ulaşır?

Küçük bir dipnot olarak; bir Akbank müşterisinin 7 gün 24 saat boyunca havale işlemi yapabileceğini, yaptığı havale işlemlerinin de işlemin onaylanması ile birlikte anında karşı tarafın hesabına düşeceğini de belirtmiş olalım. Bu sadece Akbank ‘a özel bir durum olmayıp, tüm bankaların havale işlemlerinde işlem yapılabilir saatler konusunda bir sınırlama bulunmayıp, işlem onayı ile birlikte ilgili meblağ direkt olarak karşı tarafın hesabına yansımaktadır.

Daha önce yine sizler için hazırlamış olduğumuz Akbank Satılık Gayrimenkuller konulu içeriğimize de göz atabilir ve farklı bilgiler de edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu