fbpx
Akbank

Akbank Satılık Gayrimenkuller (Güncel Liste)

Geçtiğimiz yılın ekonomik açıdan durgunluk ve yavaşlama ile geçmesinin ardından, ülkemizde en çok etkilenen sektörlerden birisi de hiç şüphe yok ki inşaat sektörü oldu. Sektörün etkilenmesi nedeniyle gerek borcunu ödeyemeyen müteahhitler ile inşaat şirketleri ve yine gerekse de konut kredisi kullanan kişilerden borcunu ödeyemeyerek maalesef ipotek yoluyla evleri satılan bir çok kişi oldu. Bu kapsamda ilgili gayrimenkuller, konut kredisi kullandıran bankanın uhdesine geçmiş oldu. Bu bankalar da gerek emlak ofisleri gerekse de kendi platformları üzerinden bu gayrimenkulleri satışa çıkarıyor. Bu yazımızda da bankalardan biri olan Akbank satılık gayrimenkuller listesini sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Akbank ‘tan Satılık Gayrimenkuller

Akbank ipotek yoluyla ya da farklı kanallar üzerinden üzerine geçen gayrimenkullerini, kendine ait oluşturduğu web sitesi üzerinden satışa sunuyor. Akbank ‘tan satılık arsa, ev, daire, dükkan gibi gayrimenkuller için https://gayrimenkulsatis.akbank.com/GM/GM_GayrimenkulListMain.aspx adresini ziyaret etmeniz gerekiyor.

İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir de Satıık Gayrimenkuller

Akbank ‘ın sattığı gayrimenkuller arasında; İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Mersin, Kocaeli, Tekirdağ, vs gibi Türkiye ‘nin hemen hemen her ilinden daire, ev, dükkan, arsa gibi ürünler bulunuyor. Şu an itibariyle bankanın yaklaşık 240 civarı aktif satış ilanı yayında.

Akbank ‘ın satılık gayrimenkuller platformunu kullanırken aşağıda belirtilen özellikleri kullanarak daha efektif arama yapıp kendinize en uygun ilanları bulabilirsiniz.

Platform üzerinden;

  • En son eklenen bölümünden en yeni ve en son eklenen ilanları görebilir,
  • Eğer alacağınız gayrimenkul için konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız, kredi hesaplama araçlarını kullanabilir,
  • Almayı düşündüğünüz gayrimenkulün büyüklük m2, detaylı fotoğrafları, bulunduğu bölge, vs. gibi konularda bilgilere ulaşabilir,
  • İl ve ilçe bazlı ya da ürün bazlı (arsa, daire, iş yeri, vs.) gibi filtreleme yaparak arama yapabilir,
  • Bütçenize göre ilan bulmak için fiyat aralığı belirleyerek de arama yapabilirsiniz.

Akbank ‘tan Gayrimenkul Nasıl Alınır

Akbank kurduğu sistem kapsamında, elindeki gayrimenkulleri teklif usulüyle satışa sunuyor. Almayı düşündüğünüz konut için teklif sunmanız gerekiyor. Ayrıca her ilan için belirlenmiş bir süre bulunuyor. Bu süre dolması ile birlikte en iyi teklif veren kişilerle görüşmelere başlanıyor. İlgili gayrimenkul için alıcı kişi tarafından talep edilmesi halinde konut kredisi de kullandırılabiliyor. Tabii ki konut kredisi kullandırırken, rutin konut kredisi tahsislerinde talep edilen asgari şartlar bu satışlar sırasında verilecek konut kredilerinde de talep ediliyor.

akbank satilik gayrimenkuller

Akbank İş Ortakları

Söz konusu daire, ev, arsa, iş yeri, vs. gibi gayrimenkulleri yazımız başında belirttiğimiz adresten inceleyip teklif verebileceğiniz gibi; bununla birlikte yine aynı sitede “İş Ortaklarımız” bölümünde belirtilen ilgili firmalarla da görüşerek alım satım sürecine dahil olabilirsiniz.

Eğer bir konut almayı düşünüyorsanız Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları bölümüne göz atabilir, bunun yanı sıra alternatif yöntemleri öğrenmek için Faize Bulaşmadan Nasıl Ev Alınır konulu yazımıza da kısaca göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu