fbpx
Akbank

Akbank Kredi Erteleme

Pandemi süreci ne yazık ki ülkemizde yaşayan vatandaşları ekonomik açıdan oldukça kötü etkilemektedir. Bu olağanüstü durumdan ötürü Akbank kredi erteleme işlemi ile ekonomik problemlerin üstesinden gelebilmeyi hedeflemektedir. Bundan dolayı müşterilerinin bireysel ve ticari kredilerinin 31.06.2021 tarihine kadar olan ödemelerini erteleyebileceklerini açıklamıştır. 31.06.2021 tarihine kadar olan ödemeleri, erteleme faizi dahilinde 31 Temmuz 2021 tarihine kadar erteleyebilmektedir. Kredi kartı ve artı para borçları ise alışveriş faizi şartıyla Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenebilecektir. Akbank bireysel kredilerinizin ertelenmesi için web sitesine giriş yapabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç, Konut/İşyeri, Taşıt kredisi ve Artı Para ertelemeleriniz için yine Akbank İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Erteleme ekranında bulunan adımları takip edebilir ve erteleme sonrası için bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Oldukça kısa olan bu işlem anında gerçekleşecektir.

Akbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank kredi erteleme nasıl yapılır, özellikle Pandemi döneminde birçok insanın sorduğu sorulardandır. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Akbank kredi erteleme işlemi için 2 seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler şöyledir:

 • 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak kredi erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Akbank İnternet Sayfası üzerinden kredi erteleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şu adımları takip edebilirsiniz:
 • Kredi> Kredi Hesaplarım sekmelerine giriş yapın. Ertelemesini gerçekleştirmek istediğiniz kredi kartını seçin.
 • Kredi Detayı’na tıklayın.
 • Ekranın sağ tarafında bulunan Erteleme butonuna basın.
 • Ödemeyi hangi ayda başlatmak istediğinizi seçin.
 • Yeni oluşturulan ödeme planınızı görebilirsiniz. Sizin için de uygunsa “Onay” butonuna basın. İşleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Peki Akbank internet sitesi aracılığıyla Artı Para Kredileri nasıl ertelenir?

 • Hesaplarım> Artı Para İşlemleri> ertelemek istediğiniz Artı Para hesabı
 • Ekranın sağ kısmındaki Erteleme İşlemleri butonundan Erteleme seçeneğine basın.
 • Hangi ayda ödemeye başlamak istediğinizi işaretleyin ve Onay butonuna basın. İşleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Pandemi tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye ekonomisini de ciddi şekilde etkilemektedir. Pandemi sürecinde en azından ekonomik açıdan biraz olsun rahat etmek için siz de Akbank ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi kampanyası ile kredinizi anında alıp 3 ay sonra ödeyebilirsiniz. Sizde Akbank ihtiyaç kredisi sahibi olmak için Akbank.com’dan, Akbank telefon şubesinden veya Akbank Mobil’den başvurularınızı anında iletebilirsiniz. Bu yöntemler dışında ise aşağıda sıralayacağımız belgeler ile birlikte Akbank şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Akbank müşterisi iseniz; Akbank Mobil ve İnternet aracılığıyla, belgesiz bir şekilde kredinizi alabilirsiniz.
 • Daha önceden Akbank müşterisi değilseniz; kimlik, gelir durumu ve adresinizi teyit eden belgeler ile Akbank şubelerine başvura da bulunabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kampanya Koşulları

Akbank ihtiyaç kredisi kampanya koşullarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi kampanya koşulları aşağıdaki gibidir.

 • Faiz oranlarına, kredi koşullarına ve yıllık maliyet oranlarına Akbank.com adresinden erişebilirsiniz.
 • 3 ay ertelemeli kredilere Akbank şubelerinden, Akbank Telefon Şubesinden veya Akbank Mobil uygulaması üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
 • Bu kredinin vadesi erteleme dahil en çok 36 ay olabilmektedir. Yapacağınız ilk ödeme en çok 92 gün ertelenebilmektedir.

Kredi erteleme işlemleri hakkında tüm detaylara Kredi Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır? yazımızdan ulaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu