fbpx
Akbank

Akbank Eksi Hesap Açtırmanın En Hızlı Yolu (Tıkla Oku Aç)

Hesapta para olmasa dahi harcama yapmayı mümkün kılan artı para ürünüyle her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen Akbank, tüketicilere çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Otomatik ödeme talimatlarının gecikmeye düşmemesi, acil nakit ihtiyacının çok düşük maliyetle ve oldukça hızlı şekilde karşılanabilmesine imkan veren Artı Para ürünü için yoğun talep alan Akbank, başvuru için alternatif hizmet kanallı oluşturmuştur. Bu açıdan Akbank eksi hesap açtırmanın en hızlı yolu, eksi hesap başvurusu ve türevi konulara kısaca değinilmesi yararlı olacaktır.

Artı Para

Artı Para ürünü bir kredili mevduat hesabıdır. Tüketicilerin hesaplarında para olmasa dahi harcama yapabilmesini ve bakiyenin eksiye düşebilmesini sağlayan artı para ürünü sayesinde acil nakit ihtiyaçları kısa süre içerisinde çok düşük maliyetle karşılanabilir.

Önceden yapılan başvuru dahilinde belirlenen limitte harcama yapılmasını mümkün kılan artı para uygulaması, hesapta para olsa dahi yararlanılabilecek bir fırsattır. Artı Para limiti dahilinde:

  • Şube ya da Akbank ATM’lerinden nakit para çekimi yapılabilir,
  • NEO karta bağlanan artı para hesabı aracılığıyla hesapta para olmasa dahi pos cihazlarında harcama yapılabilir,
  • Fatura ödemeleri yapılabilir,
  • Otomatik ödeme talimatları yerine getirilir,
  • Kredi taksitleri ödenebilir,
  • Kredi kartı borcu ödenebilir,
  • Sigorta prim ödemeleri yapılabilir.

Artı Para En Hızlı Başvuru

Artı Para ürününe sahip olmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği en basit yöntem Akbank’ın internet sitesi aracılığıyla başvuru yapmaktır. Akbank’ın web sitesine giriş yapan tüketiciler sırasıyla Ana Sayfa > Ürünler > Kredili Mevduat Hesapları > Artı Para > Hemen Başvur adımlarını takip etmelidir.

Yapılan başvuru çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır. Olumlu yanıt alan tüketiciler nüfus cüzdanlarıyla birlikte en yakın Akbank şubesine giderek hesap açılışını gerçekleştirebilir.

Hali hazırda Akbank müşterisi olanların yaptıkları başvuru sonrasında yeni bir hesap açtırmasına gerek kalmaz. Mevcut hesaba artı para tanımlaması yapılır ve hesaba ilişkin hiçbir değişiklik yapılmadan ek limit elde edilmiş olur.

Gerekli Belgeler

Başvuru yaparken tüketicilerin yanında bulundurması gereken  belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Son 3 ay içerisinde alınmış elektrik, su ya da doğal gaz faturası,
  • Gelir belgesi.

Gelir belgesinin talep edilmesinin en önemli nedeni limitin tüketici özelinde gelire bağlı olarak belirlenecek olmasıdır. Bu açıdan daha yüksek limitle artı para kullanmak isteyen tüketicilerin çeşitli teminatlar  vermesi de mümkündür.

akbank kmh eksi hesap açtırma
akbank eksi hesap actirma

Artı Para Faiz Oranları

Artı Para uygulamasının faizi günlük işler. Bu açıdan tüketiciler yaptığı harcamayı kısa süre içerisinde öderse çok düşük miktarlarda maliyetle nakit ihtiyacını karşılamış olur. Örnek vermek gerekirse 10 bin TL’lik artı para kullanılması ve bir gün sonra ödenmesi halinde yapılması gereken faiz ödemesi sadece 14,71 TL olacaktır.

Artı Para için belirlenen faiz oranları aylık % 1.84, yıllık % 22.08’dir. Tüketicilerin aylık taksitler halinde artı para kullanması da mümkündür. Taksitli artı para kullanılması halinde asgari ödeme tutarından da yararlanılabilecektir.

Şubeye Gitmeden Anında Akbank Kredi Başvurusu konulu yazımızı bu bölümden https://onlinekrediler.net/akbank-subeye-gitmeden-kredi-25-bin-tl-basvur-parani-al/ okuyabilir ve kredi başvurunuzu yapıp, paranızı da hesabınızı alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu