fbpx
AkbankEFT Havale

Akbank Cebe Para Gönderme İşlemi (Detaylı Anlatım)

Akbank Direkt Mobil uygulamasını cep telefonuna indiren tüketiciler çok basit birkaç prosedürü yerine getirdikten sonra  dilediği kişinin cep telefonuna para gönderebilmektedir. Cebe para gönderme işlemini yapmak isteyen tüketicilerin mutlaka daha önceden şifre edinmiş olması ve perakende bankacılık ürünleri hizmet kanallarının kullanımıyla ilgili sözleşmeyi imzalaması gerekir.

Akbank Cebe Para Gönder

Akbank Cebe Para Gönder özelliği sayesinde para gönderilecek kişinin Akbank’ta bir hesabı olmasa dahi para transferi yapmak mümkün hale gelir. Mobil uygulamayı cep telefonuna indiren tüketiciler Para Transferi > Cep Telefonuna adımlarını takip edip alıcının GSM numarasını yazarak transferi tamamlayabilir.

Kimlere Para Gönderebilirim?

Akbank Cebe Para Gönder özelliği sayesinde Akbank’ta hesabı olan farklı bir kişiye ya da herhangi bir Akbank ATM’sine para transferi gerçekleştirilebilir. Üstelik para transferi gerçekleştirmek için hesabınızda para olması da zorunlu değil. Kredi kartı sahipleri cebe para gönder özelliği aracılığıyla kredi kartı limitinden dilediği kişiye para gönderebilmektedir.

Cebe Nasıl Para Gönderilir

  1. Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nı cep telefonunuza indirin.
  2. Mobil bankacılık hesabınıza giriş yapın.
  3. Menüyü açın ve Transfer Yap sekmesine dokunun.
  4. Açılan sayfadan Cep Telefonuna seçeneğine tıklayın.
  5. Para gönderilecek kişinin cep telefonu numarasını yazın ve gönderimi tamamlayın.

ATM’ye Para Göndermek

Cep Telefonuna Para Gönder özelliği sayesinde ATM’ye para gönderilmesi de mümkündür. Akbank müşterisi olsun veya olmasın herkese para transferi yapılabilecek bu işlem için 10 TL ve katları şeklinde transfer gerçekleştirmek gerekir. Tıpkı yukarıdaki gibi gönderim gerçekleştikten sonra transferi yapan size ve transferi alacak olan GSM numarasına bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Cebe Gelen Para Nasıl Çekilir?

Akbank Cebe Para Gönder özelliğiyle cep telefonuna para transfer edilen kişilerin bir adet referans kodu edinmiş olması gerekir. Söz konusu referans numarası Akbank’ın transfer gerçekleştikten sonra gönderdiği kısa mesajın içerisinde yer almaktadır. En yakın ATM’ye gittikten sonra Giriş butonuna tıklanmalıdır. TC kimlik numarası yazıldıktan sonra Kartsız Para Çekme butonuna dokunulmalı ve Referans Kodu ile gönderimi gerçekleştirilen tutarın bilgisi paylaşılmalıdır. Bu tuşlamaların yapılmasından sonra para hazneden alınabilecektir.

Hangi yöntemle para transferi gerçekleştiriliyor olursa olsun alıcının mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekir. 

Yanlış Numaraya Para Gönderdim / Tutar Hatalı?

Yapılan para transferlerinin mobil uygulama aracılığıyla iptal edilmesi mümkün değildir. Bilgisayara geçilmeli ve Akbank İnternet Bankacılığı uygulamasına giriş yapılmalıdır. Para Gönderi İptal Et bağlantısını kullanarak verilen transfer emrinin iptal edilmesi sağlanabilir. Para çekilmediyse 1 gün içerisinde transferin iptal edilmesi mümkündür.

akbank cebe para gonderme
akbank cebe para gonderme islemi detayli anlatim

Ne Kadar Para Gönderebilirim?

Cebe para gönder özelliği sayesinde her gün en az 10 TL, en fazla 1000 TL, her ay en az 10 TL, en fazla 4 bin TL para transferi gerçekleştirilebilir. Cebe para gönder özelliği kullanılarak kendisine para gönderilen kişi ise her gün en fazla 2000 TL, ay içerisinde ise toplamda en fazla 8000 TL para çekimi yapabilir.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Akbank Kredi Başvurusu ile ilgili bölümü buradan inceleyebilir ve direktifler doğrultusunda kredi başvurunuzu tamamlayarak, onay almanız halinde şubeye gitmeden anında paranızı hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu