fbpx
Çalışma SaatleriPTT

28-29 Ekim de PTT Şubeleri ve PTT Kargo Açık mı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ülkemizde 1,5 gün süreyle resmi tatil olarak uygulanmakta olup, bu 1,5 günlük resmi tatilin; yarım gün tatili 28 Ekim günü öğleden sonra, tam günü ise 29 Ekim tarihinde uygulanmaktadır. Resmi kurumların tamamı (acil işleyişi, nöbet sistemi bulunanlar haricinde) bu tatil sürelerinde kapalı olmakta ve faaliyet göstermemektedir. En çok merak edilen kurumlardan birisi de PTT ‘dir. Şimdi dilerseniz kafalardaki karışıklıkları gidermek adına 28 – 29 Ekim de PTT Şubeleri açık mı PTT kargo çalışıyor mu teslimat yapıyor mu gibi konuları sırasıyla aydınlatalım.

28 Ekim de PTT Açık mı

Az önce de belirttiğimiz üzere; ilgili kanuni düzenlemelere göre Türkiye Cumhuriyeti ‘nde 28 Ekim günü yarım gün resmi tatil uygulaması bulunmaktadır. Dolayısıyla PTT de resmi bir kurum olduğu için 28 Ekim 2020 tarihinde Pazartesi günü yarım gün açık olacaktır. O gün mesai saat 13:00 itibariyle son bulacaktır. 28 Ekim saat 13:00 itibariyle herhangi bir işlem alınmayacaktır. Güneydoğu ve doğu illerimiz için bu süre 1 saat farklılık gösterebilmektedir. Bu durum için eğer ki günlü bir işleminiz var ise herhangi bir hak kaybı yaşamamak adına ilgili şubenizden teyit almanızda yarar vardır.

29 Ekim de PTT Kapalı Olacak

29 Ekim 2020 Salı günü tüm PTT şubeleri tam gün kapalı olacaktır. Bugün işlem yapılabilmesi mümkün değildir. Bu tatil döneminin ardından ilk mesai 30 Ekim Çarşamba günü itibariyle başlayacaktır. Dolayısıyla 28 Ekim öğleye kadar yapmadığınız işlemleri, 30 Ekim Çarşamba sabah mesai saatleri ile birlikte yerine getirebileceksiniz.

28-29 Ekim de PTT Kargo Açık mı  Teslimat Yapar mı

PTT Kargo da aynı şekilde bir devlet kurumu olduğu için 28 Ekim saat 13:00 ‘a kadar mesai yapacak ve resmi tatile girecektir. 29 Ekim tarihinde ise tam gün tatil olduğu için yine kapalı olacak, 30 Ekim itibariyle rutin faaliyetlerine devam edecek olup, şubeleri de açık olacaktır. 28 Ekim ve 29 Ekim tarihlerinde de herhangi bir kargo teslimatı yapılmayacaktır. Dolayısıyla kargo bekleyenlerin buna göre işlerini ayarlamaları daha yerinde olacaktır.

Resmi Tatilde PTT ye Gelen Para Ne Zaman Çekilir

PTT, posta ve kargo işlemlerinin yanı sıra ülkemizde para transferi işlemleri için de tercih edilen kurumlardan birisidir. Yine bu resmi tatil konusunu PTT para transferi açısından ele alacak olursak; 28 Ekim günü yapacağınız para transferi işlemlerinde karşı tarafın saat 13:00 a kadar ilgili parayı çekebilmesi mümkündür. Sonraki süreçte ise işlem 30 Ekim tarihi itibariyle yerine getirilebilecektir.

ptt 28 29 ekim de çalışıyor mu
ptt 28-29 ekim de acik mi

Ülkemizde uygulanan tüm resmi tatil günleri ve yine bununla birlikte hangi resmi tatilin ne kadar süreyle uygulandığı konusunda daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için bu bölümü https://onlinekrediler.net/turkiyede-uygulanan-resmi-tatil-gunleri-ve-tatil-sureleri-tamami/ ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu