fbpx
Çalışma Saatleri

Van TSO Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Ülkemizde faaliyet gösteren en etkin ve başarılı ticaret odalarından birisi olan Van Ticaret Odası’nın bölgedeki sanayi ve ticaret erbapları açısından büyük bir önemi vardır. Üyelerinin uyması zorunlu kararlar vermek, meslek ahlakının korunmasını sağlamak ve devlet desteklerine erişimi mümkün kılmak gibi misyonları bulunan Van Ticaret Odası’nın yapısı, çalışma şartları, faaliyeti ve diğer fonksiyonları mevzuatla belirlenmektedir. Başta bölgedeki ticaret ve sanayi erbapları olmak üzere kişiler için büyük öneme sahip bir kurum olması itibariyle Van ticaret odası çalışma saatleri, görevleri, kredi ve burs imkanı gibi detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Van Ticaret Odasının Görevleri

Van Ticaret Odası’nın birincil amaç ve görevi belki de arasında en önemli olan misyonu sanayi ve ticaret erbaplarının meslek ahlakını elden bırakmamasını sağlamak ve bunun üzerine denetim sağlamaktır. Odanın diğer görevleri arasında istatistik tutmak, sektör analizi yapmak, üyelerin işlerini büyütmesini sağlamak, üyelerinin işlerini daha kolay yapabilir hale gelmesini sağlamak, ortak menfaate uygun stratejiler belirlemek ve buna uyulmasını sağlamak, disiplin, ahlak ve dayanışmayı kurmak vardır.

Bu ve buna benzer konularda çeşitli misyonlarla sorumluluk sahibi olan Van Ticaret Odası’nın fiyat politikaları üzerinde de yetkisi vardır. Oda tarafından alınan bir karara tüm üyelerin uyması zorunludur, aksi halde odanın yaptırım gücü de vardır.

Van Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Yukarıda da değinildiği gibi Van Ticaret Odası’nın çalışma koşulları mevzuatla belirlenmiştir bu kapsamda Van Ticaret Odası üyelerine iş günlerinde 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonları, resmi ve idari tatil günlerinde hizmet vermeyen Van Ticaret Odası üst kurumlardan istek gelmediği sürece ek mesaiye kalmaz. Böyle bir durumun oluşması halinde Van Ticaret Odası’nın internet sitesinden duyuruların takip edilmesi gerekir. Fazla mesai yapılacaksa bunun duyurusu internet sitesi ya da sosyal medya hesapları üzerinden mutlaka yapılacaktır.

Van Ticaret Odası Başkanı

Yapılan seçim sonrasında Van Ticaret Odası Başkanı olarak Necdet Takva seçilmiştir. Şahinbey Tavukçuluk ET Ürn. Gıda. Tic. Ltd. ŞTİ.2nin sahibi olan Takva, 02.12.1969 tarihinde Van’da doğmuştur. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi lisans eğitimi alan Takva, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri üzerine yüksek lisans da yapmıştır. Et sektörünün başarılı temsilcilerinden birisidir.

Van Ticaret Odası İletişim Bilgileri

İskele Caddesi No:51 İpekyolu / VAN

0 (432) 210 00 55

0 (432) 216 44 88 SMS 532 752 65 65

vantso@vantso.org.tr

van tso calisma saatleri

Van Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Van Ticaret Odası’nın tahsis ettiği devlet destekli kredi ürünlerinden birisi de KOBİ Destek ve Nefes Kredisi’dir. toplamda 18 ay vadeyle kullanılabilen bu kredi ürünü kapsamında tahsis edilen finansman için ilk 6 ay süresince anapara borcu ödemesinin yapılması da gerekmez. Kalan 12 aylık süreç içerisinde borcun eşit taksitler halinde ödenmesi gerekmektedir. Aylık 0,99 faiz oranıyla 200 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların karşılanabildiği bu üründen istifade etmek isteyen üyelerin öncelikle Van Ticaret Odası’na giderek talep formu edinmesi daha sonra bu formla birlikte Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’ndan herhangi birisine giderek kredisini tahsis etmesi gerekmektedir.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu