fbpx
Çalışma Saatleri

Diyarbakır TSO Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Bölgenin en önemli ve etkin odalarından birisi olan Diyarbakır Ticaret Odası başta bölgedeki ticaret ve sanayi erbapları olmak üzere ciddi sorumluluklarla yetkilendirilmiştir. Bölgedeki iş ahlakının korunmasını sağlamak, devlet desteklerinin erişimini mümkün kılmak ve ortak stratejiler geliştirerek kalkınmaya yardımcı olmak gibi misyonları bulunan Diyarbakır Ticaret Odası’nın aldığı kararlara üyeleri tarafından da uyulmak durumundadır. Bu ve buna benzer çeşitli sebeplerle bölgede yer alan en önemli kurumlardan birisi olan Diyarbakır Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri, kredi ve burs imkanı gibi detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Diyarbakır Ticaret Odası Ne İş Yapar

Diyarbakır Ticaret Odası’nın en önemli görevi bölgedeki sanayi ve ticaret erbaplarının meslek ahlakı çerçevesinde hareket etmesini sağlamaktır. Bu kapsamda çeşitli araştırmalar ve denetimler yapan odanın yaptırım gücü de vardır. Diyarbakır Ticaret Odası’nın diğer görevleri ise istatistikler tutmak, üyelerinin sorunlarını çözmek, çeşitli bürokratik işlemlerin daha kısa süre içerisinde etkin biçimde halledilmesini sağlamak, disiplin, organizasyon ve dayanışmayı geliştirmek, üyelerinin daha kolay şartlar altında çalışmasını sağlamak, üyelerinin işlerini büyütmesine yardımcı olmak gibi misyonlar da bulunur.

Diyarbakır Ticaret Odası’nın en önemli görev ve yetkilerinden birisi de fiyat politikalarıyla ilgilidir. Sektör üyelerinin ortak hareket etmesi ve diğerine zarar vermemesi için bu konuya elzem önem gösteren kurumun fiyat politikalarıyla ilgili de belirleyici bir rol üstlenmesi mümkündür.

Diyarbakır Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Yukarıda da değinildiği gibi Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalşma şartları mevzuatla belirlenmiştir. Bu kapsamda oda, üyelerine iş günleri içerisinde 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 arasında hizmet vermektedir. 12:00 ile 12:30 arasında öğle arası veren personeller üyelere hizmet verememektedir. Daha üst kurumlardan emir gelmediği ya da beklenmedik bir durumla karşılaşılmadığı sürece de ek mesai yapılması, haftasonları çalışılması, tatillerin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Böyle bir durumun oluşması halinde üyeler DTSO’nun internet sitesine girip duyurular bölümünü inceleyerek detaylı bilgi alabilir.

Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı

14 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimin ardından DTSO’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya olmuştur. 136 yıllık köklü kurumun başkanlık görevine seçilen Kaya 7 bin kişinin katıldığı oylama sonrasında açık ara birinci oldu. Seçimin ardından basın açıklaması yapan Kaya, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Kısa süre içerisinde reformlara imza atacağını ve Diyarbakır için çalışacağını belirten Kaya uzun süredir kurumda etkin görev alıyordu.

Diyarbakır Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Dr. Yusuf Azizoğlu Caddesi Ticaret Merkezi Fiskaya 21100 Yenişehir/DİYARBAKIR

Tel: +90 412 280 3550 – 51

Faks: +90 412 224 4512

bilgi@dtso.org.tr

Diyarbakır Ticaret Odası Kredi İmkanı

Diyarbakır Ticaret Odası aracılığıyla devlet destekli KOBİ destek ve nefes kredisi imkanından yararlanılabilmektedir. 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının 0,99 faiz oranı ve 18 ay vade imkanıyla karşılanmasını mümkün kılan bu destek ürününü kısa süre içerisinde temin etmek mümkündür. 18 ay vadeli kredi ürününün ilk 6 aylık dönemi içerisinde anapara borcu için ödeme yapılması da gerekmez, kalan 12 aylık dönem içerisinde yapılması gereken ödeme ise eşit taksitler halinde yapılacaktır.

diyarbakir tso calisma saatleri

Üyelerin bu kredi imkanından yararlanabilmesi için önce DTSO’ya giderek kredi destek talep formunu doldurması daha sonra Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’na giderek kredi talebinde bulunması gerekmektedir.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu