fbpx
BankacılıkVakıfbank

Vakıfbank Hesap Açma İşlemi (Ücret, Belge, Vs.)

Tüketicilerin nakit ve finansman ihtiyaçlarında artık en çok tercih ettiği yöntem bireysel, konut ya da taşıt kredileri. Bununla birlikte yine tüketicilerin banka tercihlerine baktığımızda ise; kamu bankalarının ön plana çıktığını görüyoruz. Kamu bankaları arasında da Vakıfbank ‘ın talep gören bankalar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu içeriğimizde ilk defa Vakıfbank müşterisi olacaklar ya da hali hazırda Vakıfbank müşterisi olanlar için Vakıfbank hesap açma işlemi ile ilgili detaylı anlatım yapacak ve yine gerekli belgeler, ücreti var mı yok mu gibi konulara değineceğiz.

Vakıfbank Hesap Açma İşlemi

Vakıfbank hesap açma işlemi ile ilgili etraflıca bir anlatım yapmadan önce; bu anlatımı ikiye ayırmak gerekiyor. Bu ayrımı ise; daha önceden Vakıfbank müşterisi olmayanlar ve hali hazırda Vakıfbank müşterisi olanlar şekliden yapmak gerekiyor. Şimdi öncelikle Vakıfbank müşterisi olmayanlar için nasıl Vakıfbank ‘ta hesap açacakları ile devam edelim.

Vakıfbank Müşterisi Olmayanlar Nasıl Hesap Açabilir?

Eğer daha önceden herhangi bir şekilde Vakıfbank müşterisi değilseniz, bu durumda hesap açabilmek için yöntemler biraz farklılık gösteriyor. Bu yöntemlere baktığımızda;

  • Banka şubeleri,
  • Vakıfbank internet sitesi,
  • Vakıfbank internet bankacılığı,
  • Vakıfbank müşteri hizmetleri çağrı merkezi olduğunu görüyoruz.

Aslına bakıldığında; süreci tam olarak yönetebilmek için tüm bu birimlerden faydalanmak daha hızlı ve kesin sonuç sağlayacaktır. En hızlı ve net çözüm; mesai gün ve saatleri içerisinde kimlik belgenizle birlikte size en yakın Vakıfbank şubesine başvurmak olacaktır. Eğer şubeye gitme durumunuz yok ise; bu durumda online kanalları kullanabilirsiniz. Online hesap açma işlemi sırasıyla şu şekilde ilerleyecektir.

  1. Öncelikle Vakıfbank ‘ın internet sitesinden Hızlı Müşteri Ol bölümüne girerek ( buradan ulaşabilirsiniz https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr/GunlukFinans/AnindaMusteriOl/YeniMusteri/KimlikBilgileri.aspx ) ilgili bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.
  2. Sonrasında ise; internet bankacılığınızı aktif etmek için çağrı merkezine 0 850 222 07 24 nolu telefondan ulaşıp, internet bankacılığı şifrenizi almanız gerekir.
  3. Alacağınız internet bankacılığı şifresi ile Vakıfbank İnternet Bankacılığı sistemin giriş yapıyoruz.
  4. Giriş yaptıktan sonra “Vadesiz Hesaplarım” bölümüne giriyoruz.
  5. Vadesiz hesapların alt menüsünde yer alan “Hesap Aç” bölümünden de hesap açma aşamasına geçiyoruz.
  6. Son aşama olarak açmak istediğimiz hesaba ilişkin şube, vs. bilgilerini seçip hesabımızı açıyoruz.

Vakıfbank Müşterisiyim Hesap Açmak İstiyorum

Bu durumda da aslına bakılırsa; yukarıda anlattığımız 6 adımdan oluşan aşamalar sonucunda hesabınızı oluşturabilirsiniz. Süreç açısından herhangi bir farklılık olmayacaktır. Sadece eğer hali hazırda bir internet bankacılığı şifreniz varsa ya da mobil bankacılığı kullanıyorsanız; 1 ve 2 nolu aşamaları atlayıp, direkt olarak internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa bağlanıp, sonrasında 3, 4, 5 ve 6 nolu aşamalardaki işlemlerle Vakıfbank hesabımızı açmış oluyoruz.

vakifbank hesap acma

Hesap Açmak Ücretli mi ? Belge Gerekiyor mu ?

Vakıfbank hesap açma işlemi tamamen ücretsiz işlem olup, yeni düzenlemelerle birlikte herhangi bir hesap işletim ücreti gibi ücretin de sonradan tahsil edilmesi mümkün değildir. Belge konusunda ise; genel itibariyle artık tüm kontroller dijital ortamlarda yapıldığı için gerek duyulmamakla birlikte; Vakıfbank ‘ın ekstra belge isteme hakkının ise saklı olduğunu unutmayınız.

Daha önceden Vakıfbank ile ilgili hazırlamış olduğumuz bir başka içerik olan Vakıfbank Devlet Bankası mı Özel mi? konulu yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu