fbpx
EFT HavaleEFT SaatleriVakıfbank

Vakıfbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer En Son EFT Saati Kaçta

1954 yılında kurulmuş olan Vakıfbank devlet bankası olması ile beraber, Vakıflar Bankası olarak Türkiye’nin en büyük 7. Bankası olarak aktifliğini sürdürüyor. Yaygın şube ve atm ağıyla müşterilerine sorunsuz hizmet verme hedefinde olan Vakıfbank, müşterilerine para transferleri konusunda üstün bir hizmet veriyor ve EFT olanağı sunuyor. Bilindiği üzere Vakıbank’tan başka bir bankaya gönderilen paralar, EFT olarak nitelendiriliyor. Sizlerde başka bir banka hesabına para gönderirken, dikkat etmeniz gereken hususları okumalı ve buna göre paranızı göndermelisiniz.

vakıfbank eft saatleri
vakifbank eft ne zaman hesaba gecer en son eft saati kacta

Vakıfbank Eft saatleri

Vakıfbank 2017 yılı içerisinde Eft başlangıç saatini  09:00 ve bitiş saatini ise, 16.30 olarak belirlemiştir. Vakıfbank’tan bu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz para, aynı gün içerisinde bireylerin banka hesabına geçmektedir. Saat 16:30’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi sonucunda ise göndermiş olduğunuz paralar ya da teminatlar, ertesi gün veya mesai saatleri içerisinde hesaba geçecektir. Diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ta da Cuma günü 16.30’dan sonra yapacağınız EFT işlemi, hafta sonunu takip eden ilk iş gününde hesaba geçecek, yani transfer ettiğiniz para Pazartesi günü saat 09.00 sularında hesapta olacaktır.

Vakıfbank Eftleri Ne Zaman Hesaba Geçer

Sabah 08:30 ve 16.30 saatleri arasında Vakıfbank kullanarak yapacağınız Eft işlemleri hafta sonu ve özel tatil günleri dışında işleminizi yapmamanız durumunda, 10 dakika içerisinde karşı hesapta olmaktadır. Teknik aksaklıklar ve meydana gelecek olan yoğunluklardan dolayı 30 dakikaya kadar para karşı hesaba geçmez ise 0850 222 0724 numaralı telefondan Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayabilir ve EFT işleminizin neden gitmediğini öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Eft Ücreti Ne Kadar Oluyor?

Vakıflar Bankası‘ndan yapacağınız EFT işlemlerinde eğer şube aracılığı ile gönderim yaparsanız, 500.000 TL’ye kadar olan ödemelerde banka %0.4 oranında bir komisyon tutarı alır. Eğer internet şubesi vasıtası ile bu işlem yapılırsa, Vakıfbank EFT ücreti 2.5 TL olarak sizlerden bir ücret tahsil eder. Ancak bunların dışında müşteri hizmetlerinden telefon ile gerçekleştireceğiniz gönderimlerde yani ödemelerde, sizlerden 10 TL tutarında para talep edilmektedir.

Vakıfbank Eft Sorgulaması

Vakıfbank Bankası EFT Sorgulaması işlemlerinizi, Vakıfbank’tan yaptığınız EFT işlemi sonucu yatırdığınız paranın karşı tarafa yani alıcı hesabına aktarılmaması durumunda günün her saatinde yapabilirsiniz. EFT Sorgulamasını yapmadan önce her bankada meydana gelebilecek aksaklıkları da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Eğer EFT işleminiz üzerinden 1 saatlik bir süre geçmiş ve hala paranız karşı taraf hesabına geçmemiş ise, önce kendi hesap bilgilerinizi ve daha sonra karşı tarafın bilgilerini EFT yaptığınız sistem üzerinden kontrol ediniz. Sorgulama işleminiz sonucunda gönderici ve alıcı hesap bilgilerinde bir sorun tespit edemediyseniz eğer, kendi banka şubenizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda bu işlemi, telefon bankacılığı ile de yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT İptali ve Parayı Geri Alma

Vakıfbank üzerinden yaptığınız bir EFT nin herhangi bir sebeple (IBAN yanlış yazılması, kişi bilgisinin yanlış yazılması, yanlış kişiye gönderim, vs. gibi) iptal etmek istemeniz halinde ise; hızlı bir şekilde Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramalı ya da size en yakın Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. EFT iptal sürecinde, eğer EFT sizin bankanızın havuzundan çıkmadan iletişime geçebilirseniz, işleminiz çok kısa süre içerisinde hallolacaktır. Ancak EFT karşı bankanın havuzuna geçtiyse, bu durumda işlem biraz zaman alacaktır. Çünkü bu durumda karşı bankanın da müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekir. Eğer para karşı hesaba ulaştıysa bu durumda ilgili hesap sahibine ulaşmalı ve paranın iadesini talep etmelisiniz. Kısacası yanlış gönderilen EFT nin iptali işleminde hızlı bir şekilde aksiyon almanın oldukça önemli olduğunu unutmayınız.

EFT ile ilgili olası bir problem yaşamanız halinde Vakıfbank müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma ile ilgili bilgi almak isterseniz bu bölüme göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu