fbpx
Bankacılık

Tosla Kart Nedir ve Ne İşe Yarar?

Son dönemde e ticaretin yaygınlaşması ve bununla birlikte online ödeme hizmetlerinin artması ile birlikte; bu yönde hizmet sağlayıcı firmaların ve yeni girişimlerin de sayısı epey artış göstermiş durumda. Bu hizmet sağlayıcılardan birisi Tosla kart nedir ve ne işe yarar konusunu detayları ile sizlere aktarmaya çalışacak ve çalışma koşulları ve prensiplerini aktarmaya çalışacağız.

Tosla Kart Nedir ?

Tosla Kart; Akbank ‘a ait bir girişim olan AkÖde isimli platform tarafından geliştirilmiş bir elektronik para aracıdır. Daha doğrusu araçtan ziyade bir platformdur. Bu platformun en önemli özelliği ise; tıpkı ayrı bir banka gibi, bu platformu kullanan tüketicilerin kendi aralarında para transferi yapabilmeleri ve her geçen gün sayısı artan kurumlara ödeme yapabilmeleridir. Tabii ki bununla birlikte en temel özelliği; tıpkı bir kredi kartı ile online alışveriş yapılan ve kredi kartı ile ödeme yapılabilen her platform üzerinden ödeme yapılabilmesidir. Ancak bunun için Tosla ön ödemeli kart sahibi olmanız gerekir. Adından da anlaşılacağı üzere ön ödeme kart olduğu için, herhangi bir alışveriş ya da ödeme yapmadan önce içerisine bakiye yüklenmelidir.

Tosla Kart Ne İşe Yarar?

Her ne kadar bir önceki bölümde kısaca genel işlevlerinden bahsetmiş olsak da biraz daha ayrıntılarına girerek Tosla kart ne işe yarar bir bakalım.

  • Akbank ATM lerinden banka hesaplarından ücretsiz yükleme yapabilirsiniz,
  • Tosla karttaki paranızı ATM den çekebilirsiniz,
  • Kredi kartı ile alışveriş yapabileceğiniz platformlardan Tosla kart ile ödeme yaparak alışveriş yapabilirsiniz,
  • Tosla kart sahipleri arasında birbirinize para gönderebilirsiniz.

Ayrıca anlaşmalı ödeme kurumlarının da her geçen gün sayısının arttığını da söylemeyi unutmayalım.

Tosla Kart Nasıl Alınır?

Tosla kart alabilmenin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlara kısaca bakacak olursak;

  • Teknosa mağazaları,
  • Carrefoursa mağazaları,
  • Tosla kart internet sitesi,
  • Tosla kart mobil uygulaması üzerinden başvuruları yapabilirsiniz.

Tosla kartlarınız isterseniz anonim olarak üzerinde herhangi bir isim olmadan da basılabilmekte ve size bu şekilde teslim edilebilmektedir.

tosla kart nedir ne ise yarar

Tosla Kart Ne Zaman Gelir?

Tosla kart, az önce de belirttiğimiz üzere Teknosa ve Carrefoursa lardan anında teslim alınabileceği gibi; Tosla kart internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de talep edilebilir. Talebiniz doğrultusunda en kısa sürede kartınız hazırlanarak tarafınıza teslim edilecektir.

Sanal Kart Nedir ile ilgili yazımıza da göz atabilir ve bu yöndeki ihtiyaçlarınız konusunda sanal kartları da değerlendirebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu