fbpx
Çalışma Saatleri

Tekirdağ TSO Ticaret Odası Çalışma Saatleri Kaça Kadar

Bölgenin ve ülkemizin en önemli ticaret odası temsilciliklerinden birisi olan Tekirdağ Ticaret Odası bölgede faaliyet gösteren ticaret ve sanayi erbaplarıın ortak hareket etmesini sağlamak, bölgenin kalkınmasına katkıda bulunmak ve en önemlisi de meslek ahlakına sahip çıkmak için faaliyet göstermektedir. Özellikle devlet destekli kredi vb. ürünler konusunda çeşitli belgelerin temini ya da ibrazı adına uğranması gereken kurumlardan birisi olan Tekirdağ Ticaret Odası sadece üyeleri için değil özellikle bölgedeki vatandaşlar olmak üzere ülkemiz için de çok önemlidir. Bu denli önemli olması itibariyle Tekirdağ Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri ve diğer konularda çeşitli ayrıntılara değinmek yararlı olacaktır.

Tekirdağ Ticaret Odası Ne İş Yapar

Tekirdağ Ticaret Odası’nın birincil ve en önemli görevi ticaret ve sanayi erbapları tarafından meslek ahlakına riayet edilmesini sağlamaktır. Meslek ahlakına uymayan konularda denetim ve yaptırım yetkisi bulunan kurumun diğer görevleri arasında sektörel rakamları derlemek, haber bülteni oluşturmak, üyelerine daha kolay şartlar altında çalışmak ya da daha kısa süre içerisinde büyümek gibi konularda rehberlik etmek, devlet desteklerini ilgilisine ulaştırmakta köprü görevi üstlenmek gibi misyonları da vardır.

Bunlara ek olarak bölgedeki sanayi ve ticaret erbaplarının fiyat politikalarını da kontrol etme yetkisi bulunduran Tekirdağ Ticaret Odası’nın aldığı kararlara uyulması gerekir. İlgili kurallara uymayan üyelerle ilgili yaptırım uygulanabilmektedir.

Tekirdağ Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Bölgenin en önemli kurumlarından birisi olan Tekirdağ Ticaret Odası’nın çalışma şekli, yapısı ve fonksiyonları mevzuatla belirlenmiştir. Bu kapsamda üyelerine 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet veren kurum daha üst mercilerden bir emir gelmedikçe, beklenmedik bir durumla karşılaşılmadıkça haftasonları, mesai saatleri dışında ya da idari tatillerde hizmet vermemektedir.

Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı

Üyeler arasında yapılan seçimin ardından Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı olarak seçilen Cengiz Günay 07.01.1968 tarihinde Tekirdağ’da doğmuştur. Günaylar Gıda Tic. Ltd. Şti.’yi kuran ve başarılı işlere imza atan Günay halen gıda toptancılığı üzerine faaliyet göstermektedir. Zamanında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği, Tekirdağ Spor Yöneticiliği ve Tekirdağ Genç İşadamları Derneği Kuruculuğu gibi görevler de üstlenen Günay, 4 yıl daha görevde kalacaktır.

Tekirdağ Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası: Turgut Mah.Atatürk Bulvarı No:22 / TEKİRDAĞ

Santral: 0282 261 21 71

FAX: 0282 263 00 02

info@tekirdagtso.org.tr

Tekirdağ Ticaret Odası Bursu

Tekirdağ Ticaret Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren Öz Doyuran Kültür Vakıf tarafından eğitim ve öğretime destek olmak amacıyla burs verilmektedir. Söz konusu burstan yararlanacak öğrencilerin T.C. vatandaşı olması ve Tekirdağ kütüğüne kayıtlı olması, 9’ncı sınıf öğrencilerine ve lisans eğitiminin ilk sınıfındaki ihtiyaç sahiplerine verilecek söz konusu burs yüksek başarıya sahip öğrencilere eğitim-öğretim hayatları boyunca verilmeye devam edecektir. Söz konusu burstan farklı kurumlardan burs alan öğrenciler istifade edememektedir.

tekirdağ ticaret sanayi odası çalışma saatleri
tekirdag tso calisma saatleri

Tekirdağ Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Tekirdağ Ticaret Odası tarafından sunulan imkanlardan birisi de devlet desteğiyle tahsis edilen KOBİ destek ve nefes kredisi ürünüdür. Söz konusu kredi ürünü kapsamında 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını aylık 0,99 faiz oranıyla finanse edebilen üyeler 18 ay vadeli bu ürün için ilk 6 ay süresince anapara borcu ödemesi yapmaz. Kalan 12 aylık süreçte borcunu eşit taksitler halinde ödemesi gereken üyelerin bu krediye başvuru yapmak için Tekirdağ Ticaret Odası’na gidip kredi talep formu alması ve bu formu doldurduktan sonra Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’ndan herhangi birisine giderek kredi talebinde bulunması gerekir. Ödemeler kredi tahsisi yapılan bankaya yapılacaktır.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu