fbpx
Çalışma Saatleri

Samsun TSO Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Bölgenin ve ülkemizin en önemli ticaret ve sanayi odalarından birisi olan Samsun Ticaret Odası bölgede faaliyet gösteren ticaret ve sanayi erbapları arasındaki meslek ahlakı, ortak menfaat, kalkınma gibi konularda ortak hareket edilmesini sağlamaktadır. Çeşitli konularda yaptırım ve karar yetkisi olan kurum yalnızca sanayiciler ya da ticaret erbapları için değil bölgede yaşayan halk başta olmak üzere ülkemiz için de çok önemlidir. Bu kapsamda önemli görevler üstlenen bir kurum olması itibariyle Samsun Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri, burs ve kredi imkanları gibi detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Samsun Ticaret Odası Görevleri

Samsun Ticaret Odası’nın birincil ve en önemli görevi ticaret ve sanayi erbapları arasında meslek ahlakına uyulmasını sağlamaktır. Denetim ve karar yetkisini elinde bulunduran Samsun Ticaret Odası’nın aldığı kararlara uyulması zorunludur. Önemli görev ve yetkilerle donatılan Samsun Ticaret Odası’nın diğer görevleri arasında üyelerinin işlerini büyütmesini sağlamak, üyelerinin daha rahat koşullar altında daha kolay biçimde çalışmasını sağlamak, disiplin, ahlak ve organizasyon yeteneğinin gelişmesini mümkün kılmak gibi misyonları da vardır.

Buna ek olarak bölgede faaliyet gösteren ticaret ve sanayi erbaplarının fiyat politikaları konusunda da denetim yetkisi bulunduran Samsun Ticaret Odası’nın bu politikalar üzerinde de karar verme yetkisi vardır, aldığı kararlara uymayan üyelerine yaptırım uygulayabilir.

Samsun Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Samsun Ticaret Odası’nın çalışma şekli, yapısı ve diğer fonksiyonları mevzuatla belirlenmiştir. Bu kapsamda üyelerine iş günleri içerisinde 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 arasında hizmet veren Samsun Ticaret Odası daha üst kurumlardan bir emir gelmedikçe ya da beklenmedik bir durumla karşılaşılmadıkça mesai saatleri dışında, haftasonları ya da resmi veya idari tatillerde hizmet vermemektedir. Bu gibi zaman dilimleri içerisinde hizmet verilecek olması halinde internet sitesi üzerinden duyuruyu yapan kurumun mesai bildirimleri hakkında internet sitesinden bilgi alınabilir.

Samsun Ticaret Odası Başkanı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu yapılan seçimin ardından tekrar görev koltuğuna oturdu. TSO Meclis Başkanlığı görevi ise Haluk Akyüz’ün elinde. Seçim sonrası basına konuşan Murzioğlu geçmiş dönemlerde geliştirilen ortaklık kültürünün başarıyla idame ettirileceğini ve yeni yelkenlere ufuk açılacağını belirtti. İnovasyon ve stratejik ortaklıklar konusu üzerinde yoğun şekilde duran Murzioğlu önemli adımlar atılacağının da sinyalini verdi.

Samsun Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Adres  : Hançerli Mahallesi Abbasağa Geçidi No:8 55020 İLKADIM/SAMSUN

Telefon           : +90 (362) 432 36 26 (PBX)

Faks    : +90 (362) 432 90 55

Eposta : samsuntso@samsuntso.org.tr

Samsun Ticaret Odası Bursu

Samsun Ticaret Odası tarafından 17 Şubat günü yapılan duyuruda Jean Monnet Burs programı hakkında bilgi verilmiştir. Söz konusu burs programı kapsamında AB tarafından nitelikli insan gücü yetişmesi adına ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanmaktadır. Bütçesi AB tarafından oluşturulan söz konusu burs kapsamında AB üyelik sürecinde gerekli olan yetişmiş idari personellerin görev alması amaçlanmaktadır. Söz konusu burstan yararlanan öğrenciler eğitim ve öğretimlerini burslu olarak aldıktan sonra ülkelerine dönmektedir.

samsun tso calisma saatleri

Samsun Ticaret Odası Kredi İmkanı

Samsun Ticaret Odası tarafından sağlanan imkanlardan birisi de devlet desteğiyle tahsis edilen KOBİ destek ve nefes kredisidir. Bu kredi ürünü sayesinde 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını aylık 0,99 faiz oranıyla karşılayabilen üyeler 18 ay vadeli kredinin ilk 6 ayında anapara borcu için geri ödeme yapmamaktadır. Kalan 12 ay içerisinde eşit taksitler halinde borç ödemesini gerçekleştiren üyeler bu imkandan yararlanabilmek için Samsun Ticaret Odası’na gidip kredi talep formu edinmeli ve bu formu doldurduktan sonra Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’ndan herhangi birisine giderek kredisini tahsis etmesi gerekmektedir.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu