fbpx
Bankacılık

Müşteri Hizmetleri Yetkilisine Direkt Bağlanmanın Kesin Yolu

Bankaların şubelerine olan yoğun talebin iş yükünde ve müşteri memnuniyetinde ciddi bir olumsuz etkisi bırakması üzerine neredeyse her banka çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerine temel bankacılık işlemleri başta olmak üzere çeşitli konularda hizmet vermeye başlamıştır. Geliştirilen sesli yanıt sistemi uygulamaları sayesinde neredeyse her türlü bankacılık işlemini çağrı merkezi üzerinden yapabilen tüketiciler bu sayede hem yapmak istediği işlemleri çok daha kısa süre içerisinde yapabilmekte hem de memnuniyet denetimi kapsamında çeşitli anketlerle iş sürecinin geliştirilmesini mümkün kılabilmektedir. Bu kapsamda nadiren de olsa müşteri temsilcisine bağlanılması gerektiği için müşteri hizmetleri yetkilisine direkt bağlanma yöntemlerine değinmek ve en sık kullanılan bankalara ayrı başlık açmak yararlı olabilir.

Müşteri Hizmetlerine Bağlanmadan Yapılabilecek İşlemler

Çoğu banka çağrı merkezinin aranması halinde müşterilerin işlemlerini sıra beklemeden çok daha kısa süre içerisinde yapabilmesi için telefonla doğrulama yapılabilmesine, işlemlerin müşteri temsilcisine bağlanılmasına gerek kalmadan halledilebilmesine imkan sağlamaktadır.

Bu kapsamda kredi kartı işlemleri, bankacılık işlemleri, şifre işlemleri, internet ve mobil bankacılık işlemleri, ürün bilgilendirmeleri şeklinde çeşitli menüler oluşturan bankalar bu menülerin altında bulunan işlem menüleri yardımıyla doğrulama yapılmasına ve talep edilen işlemin yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Müşteri hizmetlerinin en sık aranma sebeplerinden bazılarının sesli yanıt sistemi üzerinden yapılabilmesi kaynaklı, küçük bir hatırlatma olması adına yapılabilecek işlemlere değinmek yararlı olabilir:

  • Kredi kartı işlemleri kapsamında: ekstre bilgi talebi, güncel bakiye bilgisi, kalan limit sorgulama, kurye takibi, puan durumunun kontrol edilmesi, provizyondaki ödemelerin tescil edilmesi, ek kart işlemler, kartın internet alışverişlerine açılması,
  • Bankacılık işlemleri kapsamında: vadesiz hesap bilgileri, yatırım, hisse senedi, piyasa bilgi talebi, para transferi, fatura ödemeleri, kurye takibi, banka kartının internet alışverişlerine açılması işlemi,
  • Şifre işlemleri kapsamında kredi kartı şifre belirlenmesi, banka kartı şifre belirlenmesi, telefon bankacılığı şifre belirlenmesi, internet bankacılığı şifre belirlenmesi, mobil bankacılık şifre belirlenmesi,
  • Ürün ve hizmet bilgilendirmeleri kapsamında kredi kartı bilgi talebi, ihtiyaç kredisi bilgi talebi, konut kredisi bilgi talebi, araç kredisi bilgi talebi vb. bilgilendirme taleplerinde bulunulabilir.

Bu işlemlerin tümü müşteri hizmetlerine bağlanılmasına gerek kalmaksızın sesli yanıt sistemi sayesinde yapılabilmektedir. Bu açıdan müşterilerin sıra beklememek adına en makul yöntemin sesli yanıt sisteminden yararlanmak olduğunu bilmesi gerekir. Aksi taktirde her halükarda sıra beklenmesi gerekecektir.

Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak

Her bankanın çağrı merkezi menüsü farklı olduğu için en sık kullanılan bankaların müşteri hizmetlerine ayrı ayrı başlıklar altında değinmek ve yapılması gerekeni aktarmak gerekir.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma

Yapı Kredi Bankası müşterileri çağrı merkezi aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanmak istediğinde öncelikle doğru menüye erişmeli ve bu menü altından da müşteri temsilcisine bağlanmak için gerekli tuşa basmalıdır. Kredi kartıyla ilgili bir işlem için müşteri temsilcisine bağlanmak istenmesi halinde önce 1 daha sonra 0 tuşlaması, bankacılık işlemleri için müşteri temsilcisine bağlanmak istenmesi halinde öncelikle 2 daha sonra 0 tuşuna basılması gerekir.

Eğer kayıp ya da çalıntı bildiriminde bulunulacaksa 0 tuşuna basarak direkt müşteri temsilcisine bağlanılabilecektir, kayıp çalıntı söz konusu olmadığı halde bu menüden müşteri temsilcisine bağlanılırsa müşteri temsilcisinin bir işlem yapmaya yetkisi olmaması kaynaklı farklı bir menüye sizi aktarması gerekmektedir.

Vakıfbank Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma

Vakıfbank müşterilerinin işlemlerini çağrı merkezi üzerinden halletmek istemesi halinde öncelikle 444 0 724 numaralı hattı araması gerekmektedir. Karşılama mesajını dinledikten sonra önce 2, daha sonra 2, son olarak 7 tuşlaması yapılabilir. Sıra bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanılabilecektir.

QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

QNB Finansbank müşterilerinin müşteri temsilcisine direkt bağlanmak istemesi halinde yapması gereken tuşlama ilk olarak 4, daha sonra 2, daha sonra 6 ve son olarak 2’dir. Bu tuşlamaların yapılmasının ardından sıra beklenmesi gerekecek, sıranın beklenmesinin ardından da müşteri temsilcisinden hizmet alınabilecektir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Garanti Bankası müşterileri çağrı merkezi yetkilisine direkt bağlanmak için öncelikle 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı hatlardan birisini aramalı, daha sonra sırasıyla 1, 3 ve 5 tuşuna basmalıdır. Bu tuşlamaların yapılmasının ardından sıra beklenmesi gerekecek ve sıra geldiğinde de müşteri temsilcisinden hizmet alınabilecektir.

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Halkbank müşterilerinin müşteri temsilcisine direkt bağlanmak istemesi halinde öncelikle 444 0 400 numaralı hattı araması daha sonra 0 tuşuna basması gerekecektir. Müşteri temsilcisi diğer müşteri temsilcisine aktaracak ve sıra beklendikten sonra hizmet alınabilecektir.

Denizbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Denizbank müşterilerinin çağrı merkezinden hizmet almak istemesi halinde öncelikle 0850 222 0 800 numaralı hattı araması, daha sonra 5, 5 ve 0 tuşlamasını yapması gerekmektedir. Sıra beklendikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanıp hizmet alabilirsiniz, öncesinde güvenlik teyitlerini vermiş olmanız işlemlerin çok daha kısa süre içerisinde yapılmasını sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Ziraat Bankası müşterilerinin müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için öncelikle 0850 220 00 00 numaralı hattı araması gerekmektedir. Bu aramayı yaptıktan sonra ilk olarak 1, daha sonra 6 daha sonra 0 tuşuna basılmalıdır. Sıra beklendikten sonra müşteri temsilcisine bağlanmak için sıra beklenebilir, bağlanıldığında hizmet de alınabilecektir.

musteri hizmetleri direkt baglanma

TEB Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

TEB müşterilerinin çağrı merkezi yetkililerine direkt bağlanmak istemesi halinde öncelikle 0850 200 0 666 numaralı hattı araması gerekmektedir. İlgili hattın aranmasına binaen öncelikle 3, daha sonra 1 ve son olarak 1 tuşuna basılmalıdır. Bu tuşlamaların yapılmasının ardından biraz sıra beklenmesi gerekecek, sıra geldikten sonra da hizmet alınabilecektir.

Kredi Kartı Kaybolan ya da Çalınan Kişi Ne Yapmalı konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu