fbpx
EFT SaatleriTeb

TEB En Son EFT Saati Kaça Kadar (EFT Saatleri)

Dijital bankacılık hizmet kanalıyla ilgili her geçen gün daha yüksek standartlara sahip bir yeniliğe imza atan TEB, tüketicilerin sadece birkaç dokunuşla EFT ve havale yapabilmesini mümkün kılmaktadır. Yapılan  EFT ve havale işlemleri için değişen oran ve miktarlarda masraf ödemesi talep eden TEB’in EFT saatleri de diğer bankalara nazaran daha uzundur. Hemen şimdi sizlere TEB En son EFT saati ve genel anlamda EFT saatleri yine bununla birlikte masraflar ile havale işlemi ile ilgili bazı detaylardan bahsedelim.

TEB Havale ve EFT Saatleri

TEB bankası müşterileri farklı banka hesabına gerçekleştirecekleri para transferi işlemleri yani EFT’ler için 09:00 ile 17:15 saatleri arasında hizmet alabilmektedir. Bu saat aralığında verilmeyen ödeme talimatları bir sonraki iş günü içerisinde gerçekleştirilmek üzere bekletilen ileri tarihli EFT talimatları olacaktır.

Havale işlemi için ise beklemeye gerek yoktur, resmi ve idari tatil olması fark etmeksizin 7 gün 24 saat süresince para transferi gerçekleştirilebilir.

Havale ve EFT Masrafları

TEB bankası müşterilerinin yapacakları EFT ve havale işlemi için ödemesi gereken masraf, miktar ve saate bağlı olarak değişse de her zaman için en avantajlı hizmet kanalının mobil bankacılık uygulaması olduğunu söylemekte fayda var.

EFT masrafları:

 • Mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla EFT yapılması halinde 3 TL,
 • Mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla 16:00 ile 17:15 saatleri arasında geç EFT yapılması halinde 6 TL,
 • Şube aracılığıyla hesaptan EFT yapılması halinde 40 TL ile 350 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla isme EFT yapılması halinde 40 TL ile 300 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla kasadan EFT yapılması halinde 50 TL ile 500 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • BKM Express aracılığıyla banka ve kredi kartından para gönderilmesi halinde % 3 oranında,
 • CepteTEB internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla EFT yapılması halinde 4 TL,
 • CepteTEB internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla kredi kartıyla EFT yapılması halinde % 3 oranında,
 • CepteTEB internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla 16:00 ile 17:15 saatleri arasında geç EFT yapılması halinde 6,5 TL,
 • İnternet ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla cebe para gönderilmesi halinde 2 TL,
 • CEPTETEB Destek Merkezi aracılığıyla EFT yapılması halinde ücretsiz,
 • TEB Telefon Bankacılığı, TEB Yıldız Hattı, TEB Özel Hattı aracılığıyla EFT yapılması halinde 10 TL ödeme yapılması gerekir.

TEB EFT İptali

EFT saatleri arasında verilmeyen ödeme talimatları bir sonraki gün gerçekleştirilmek üzere bekletilen ödeme emirleri olarak nitelendirilir. Bu kapsamda ileri tarihli bir emrin iptal edilmesi mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Talimatlarım sekmesinin kullanılması ya da çağrı merkezinin aranmasıdır. Talimat, kısa süre içerisinde iptal edilecektir.

Mesai saatleri içerisinde EFT yapıldı ve bakiye hesaptan düştüyse yapılması gereken duruma bağlı olarak değişecektir. Eğer hiç alakası olmayan bir kişiye yanlışlıkla EFT yapıldıysa ve IBAN ile isim soyisim bilgisi uyuştuysa süreç bankaya verilen bir dilekçe ile başlayacaktır.

teb eft saatleri
teb en son eft saati kaca kadar

Eğer IBAN’a ait isim ve soy isim bilgisinde bir  hata yapıldıysa ilgili transfer eşleme sağlanamayacağı için gönderen kişiye iade edilecektir. Eğer iade gerçekleşmediyse yapılması gereken para gönderilen kişiye işlemin referans kodunun paylaşılması ve bankasıyla görüşmesinin talep edilmesidir.

Havale işlemleri anında karşı  hesaba geçtiği için bankanın para transferi gerçekleşen kişiyi arayarak parayı iade etmesini istemekten başka çaresi yoktur. Kişiler, talep ederse hukuki yollara başvurabilir.

Sitemizde daha önceden ele aldığımız Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümümüzü de buradan ziyaret ederek  ilgili yazımızı ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu