fbpx
Burgan Bank

Burganbank En Son EFT Kaçta Yapılabilir (Son EFT Saatleri)

Havale ve eft yapmak isteyen Burganbank müşterileri internet şube, mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı ya da şube hizmet kanalları aracılığıyla para transferini gerçekleştirebilir. Yapılan işlemin hangi hizmet kanalından, ne zaman ve ne miktarda yapıldığı söz konusu işlem için ne kadar masraf talep edileceği konusunda belirleyici unsurlar olacaktır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza Burganbank En Son EFT saatinin yanı sıra yine genel anlamda EFT saatleri masraf miktarları ve işleyiş hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Burganbank EFT ve Havale Saatleri

Farklı bir bankadaki hesaba para transferi yani EFT yapmak isteyen tüketicilerin 09:00 ile 16:30 saatleri arasında işlem yapması gerekir. Burganbank, diğer bankaların aksine geç EFT hizmeti sunmamaktadır. İleri tarihli bir işlem için ise 24 saat süresince ödeme emri verilmesi mümkündür. Verilen ileri tarihli işlem, ilgili iş gününün ilk hizmet saati içerisinde gerçekleştirilecektir.

Havale yani aynı bankadaki farklı bir hesaba para transferi gerçekleştirmek isteyen tüketicilerin ise resmi ve idari tatiller de dahil olmak üzere 24 saat süresince para transferi gerçekleştirmesi mümkündür.

Burganbank EFT ve Havale Masrafları

Burganbank, havale ve EFT yapmak isteyen tüketicilerden değişen oran  ve miktarlarda masraf ödemesi talep etmektedir. Miktar ve oranlar değişkenlik gösterse de her zaman için en maliyetsiz çözümün mobil ve internet bankacılığı uygulaması olduğunu bilmek yararlı olacaktır.

Havale masrafları:

 • Şube aracılığıyla hesaptan hesaba havale yapmak isteyenler 25 TL ile 75 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla hesaptan isme havale yapmak isteyenler 40 TL ile 400 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla kasadan hesaba havale yapmak isteyenler 45 TL ile 450 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla kasadan isme havale yapmak isteyenler 50 TL ile 500 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ya da ATM aracılığıyla hesaptan hesaba havale yapmak isteyenler 2.5 TL,
 • Çağrı merkezi aracılığıyla hesaptan hesaba havale yapmak isteyenler 10 TL masraf ödemesi yapmak durumundadır.

EFT masrafları:

 • Şube aracılığıyla kasadan yapılan EFT için 75 TL ile 500 TL aralığında % 0,5 oranında,
 • Şube aracılığıyla hesaptan yapılan EFT için 50 TL ile 1000 TL aralığında % 0,4 oranında,
 • Şube aracılığıyla düzenli EFT talimatı vermek ücretsiz,
 • Şube aracılığıyla kasadan yapılan EFT ödemeleri için 75 TL ile 500 TL aralığında % 0,4 oranında,
 • Çağrı merkezi aracılığıyla yapılan EFT için 20 TL,
 • İnternet ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla EFT yapılması halinde 5 TL masraf ödemesi yapılması gerekir.

Yanlış Kişiye EFT ve Havale Yapılması

Tüketicilerin farklı bankaya yaptığı hatalı para transferi işlemleri çoğu zaman kısa süre içerisinde iade edilmektedir. Bu, IBAN ile isim ve soy isim bilgisinin uyuşmaması nedeniyle gerçekleşen bir iade işlemidir. Eğer iade aynı gün içerisinde gerçekleşmezse yüksek ihtimalle manuel kontrol için bekletilmektedir, referans koduyla birlikte önce kendi bankanızı arayabilir daha sonra para gönderilecek kişinin bankasıyla görüşmesi talep edebilirsiniz.

burganbank eft saatleri
burganbank en son eft saati

Hatalı havale işlemi yapılması halinde bankayla iletişime geçilmeli ve işlem konusunda anında bilgilendirme yapılmalıdır. Banka, yanlış transferin gerçekleştiği hesap sahibini arayacak ve iade isteğinde bulunacaktır. Bu durumda kişinin iade etmesi gerekir, ancak banka bu işleme müdahil olamamaktadır.

İptal edilmesi gereken talimat için ise çağrı merkezi ya da internet ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla ileri tarihli EFT emrinin iptal edilmesi mümkündür. Bu işlem için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Sitemizde daha önceden ele aldığımız Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümü inceleyerek en kolay kredi onayı alabileceğiniz bankaları ve yine bununla birlikte bu bankaların 2019 güncel faiz oranları üzerinden kredi tekliflerini buradan öğrenebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu