fbpx
Bank Pozitifİhtiyaç KredisiOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Anında Bank Pozitif Kredi Başvurusu

Bankacılık faaliyetlerine teknolojiyi en hızlı entegre eden bankalardan birisi de Bank Pozitif’tir. Bank Pozitif, geçmişte özellikle yatırım ve ticari krediler için kullanılan, bireysel tüketici tabanında pek bilinmeyen bir bankaydı. Buna bağlı olarak ülke genelinde gelişmiş bir şube ağı da kurmamayı tercih etmişti, ancak son yayınlanan bankacılık raporlarından da fark edilebileceği gibi bireysel tüketiciye yapılan perakende satışların artık zorunlu hale gelmesiyle Bank Pozitif’te tüketici kredileri için kullanılabilen bankalardan birisi oldu.

bank pozitif internetten ihtiyaç kredisi
bank pozitiften subeye gitmeden aninda online kredi basvurusu yapabilirsiniz

Yukarıda da değinildiği gibi Bank Pozitif’in ülke geneline yayılmış bir şube ağı yok ve bu nedenle tüketiciye şubeye gitmeden kredi başvurusu ve tahsisi yapma imkanı sunmak durumunda. Başvuruları internet üzerinden kabul eden Bank Pozitif, ödeme ve tahsis işlemleri için ise PTT şubelerine yönlendirme yapmakta. Bilindiği gibi PTT’nin bankacılık lisansı yok, ancak Aktifbank aracılığıyla diğer bankaların satışlarına aracılık etme yetkisine sahip.

Bank Pozitif İhtiyaç Kredisi Başvurusu

50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan Bank Pozitif, yalnızca internet üzerinden başvuru yapılabilmesine imkan vermektedir. 48 ay vade ile kullanılabilen ihtiyaç kredisi için tek yapılması gereken bankpozitif.com.tr web sitesine giriş yapmak ve menüde bulunan kredi başvurusu bağlantısını takip etmek.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Tahsis Edilir?

Bank Pozitif, ihtiyaç kredisi ürününü Adrese Teslim mantığıyla pazarlamaktadır. Bu kampanyaya göre tüketiciler öncelikle internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapmalı, daha sonra ödeme planını seçtikten sonra kredinin hangi hesaba yatırılacağına karar vermelidir. Bu kararların verilmesine istinaden kredi başvurusu onaylanırsa tüketicinin beyan ettiği adrese kargo ile gerekli evraklar ulaştırılacak ve imzalanması halinde daha önceden belirlenen kredinin tahsis edileceği hesaba tüm tutar yatırılacaktır.

Gerekli Belgeler

Kargoyla gelen belgelerin imzalanması sırasında Bank Pozitif’e geri götürebilmesi için nüfus cüzdanı fotokopisi ve son 3 ay içerisinde başvuru yapan kişi adına kesilmiş bir fatura gerekmektedir.

Kredi Faiz Oranları

Bank Pozitif, kredi notuna göre faiz oranlarını benimseyen bankalardan birisidir. Bu kapsamda tüketiciler ortalama % 1,49 faiz oranıyla kredi kullanır, ancak bunun daha düşük ya da daha yüksek olması da mümkündür. 6 – 60 ay vade ile kullanılabilen kredinin faiz oranı her vade için aynıdır.

Kredi Taksit Ödemeleri Nasıl Yapılır

Bank Pozitif, kredi tahsis edeceği tüketici adına bir banka hesabı açar ve bu mevduat hesabının IBAN bilgisini başvuru yapan kişi ile paylaşır. Tüketici isterse bu IBAN’a EFT yaparak taksit ödemelerini gerçekleştirebilir ya da Denizbank veya PTT gişelerinden herhangi bir masraf ödemesi olmaksızın kredi taksitlerini ödeyebilir.

Bank Pozitif Konut Kredisi

Bank Pozitif, konut kredisi başvurusu için şubeye gelinmesini talep etmeyen nadir bankalardan birisidir. Bu kapsamda 120 ay vadeli konut kredisi için başvuru iletecek tüketicilerin tek yapması gereken Bank Pozitif’in internet sitesi aracılığıyla başvuru formunu iletmektir.

Kredi Nasıl Tahsis Edilir

Öncelikle Bank Pozitif’in web sitesi aracılığıyla konut kredisi başvurusu iletilmesi gerekir. Bu başvurunun iletilmesine istinaden olumlu sonuç alınması halinde ekspertiz değerinin % 70’ine kadar kredi kullanılabilir. Konut kredisi süreci kargo aracılığıyla değil genel itibariyle Bank Pozitif Çağrı Merkezi’yle yürütülür.

Kredi Taksitleri Nasıl Ödenir

120 ay vade ve % 1,45 faiz oranıyla tahsis edilen konut kredisinin aylık taksit ödemeleri Bank Pozitif tarafından açılan mevduat hesabına IBAN’a EFT yöntemiyle gerçekleştirilebilir. Diğer bir yöntem ise Denizbank ya da PTT gişelerinin kullanılmasıdır. Denizbank veya PTT şubelerinden aylık taksit ödemesi yapan tüketicilerden herhangi bir masraf ödemesi alınmaz.

bank pozitif şubeye gitmeden kredi
subeye gitmeden bank pozitif kredi basvurusu

Bank Pozitif Kredi Başvurusu Sorgulama

Bank Pozitif’e iletilen kredi başvuruları diğer bankalara istinaden biraz daha geç sonuçlanmaktadır zira sonucun belirlenmesine istinaden çok hızlı aksiyon alınmaktadır. Bu kapsamda kredi başvurusu konusunda endişelenen tüketiciler Bank Pozitif’in internet sitesi aracılığıyla ya da çağrı merkezi üzerinden kredi başvuru sorgulaması yapma imkanına sahiptir.

İnternet sitesi üzerinden sorgulama yapacak tüketiciler kullanıcı girişi bağlantısına tıkladıktan sonra TCKN bilgisini paylaşmalı ve telefonuna gelen güvenlik kodunu girerek kredi durumunu öğrenmelidir.

Sitemiz üzerinden daha önce tüm online kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları ele alarak kıyaslama yaptığımız Şubeye Gitmeden Online Kredi Veren Bankalar konumuzu bölümünden inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu