fbpx
İhtiyaç Kredisi

Sicil Affından Yararlanlara Kredi Veren Bankalar 50 bin TL

2017 yılının başında geçici düzenlemeyle yürürlüğe giren sicil affı ile geçmiş dönemlerdeki borcu nedeniyle kara listeye giren kişi ya da kurumların 6 ay içerisinde borcunu ödemesi ya da yapılandırması halinde yeniden kredi kullanabilir duruma gelmesi sağlanmıştır. Bu kapsamda  6 aylık süre içerisinde borcunu ödeyen ya da yapılandıran, kısaca sicil affından yararlananlara çeşitli bankalar diğerlerine nazaran daha kolay kredi vermektedir.

Özellikle sicil affından yararlananlara kredi verdiğini belirten ya da belirtecek bir bankanın olması pek muhtemel değildir. Dolayısıyla aşağıda diğer bankalara nazaran kredi tahsis şartları daha esnek olan ve basit birkaç prosedürün yerine getirilmesi halinde (gelir belgesi ibrazı vb.) rahatlıkla kredi kullanılabilecek kredi ürünlerine değinilecektir.

Sicil Affından Yararlananlara Kredi Verebilen Bankalar

Aşağıdaki bankalardan kredi tahsis edecek tüketiciler yaptıkları kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanması durumunda şubelere başvurarak gelir belgesi ibraz etmelidir. Gelir belgesinin ibrazından sonra yapılan kredi başvurusunun olumlu sonuçlanma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Aktifbank N’ Kolay Kredi

Aktifbank’ın Kredi Notunu Dert Etmeyin sloganıyla piyasaya sürdüğü N’ Kolay Kredi ürünü ile 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının % 2,29 faiz oranıyla karşılanması mümkündür. Kredi başvurusu yapabilmek için mutlaka internet hizmet kanalından yararlanılması gerekmektedir. Yapılan kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde kredi tahsisi PTT Bankamatikleri aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Kredi tahsisinden sonra yapılacak ödemeler de yine PTT bankamatiklerinden yapılacaktır. Kredi notu düşük olanlara kredi tahsis edeceğini açıkça ifade eden tek banka Aktifbank’tır ve bu nedenle kredi faiz oranları da diğer bankalara nazaran daha yüksektir.

Kredi başvurusu sırasında ya da sonrasında herhangi bir evrak ibraz edilmesi gerekmez. Bankanın tek şartı en az 3 aydır sigortalı olarak bir işte çalışmaktır. İlgili sorgulama ise e-Devlet sistemine entegre şekilde çalışan kredi değerlendirme algoritması sayesinde yapılacaktır.

ING Bank E-Kredi

ING Bank’ın internet ortamından başvuru yapılabilen E-Kredi ürünü ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılamak mümkündür. Kredi notuna göre faiz oranının belirlendiği E-Kredi ürünü risk içeren finansmanların daha yüksek faiz oranlarıyla tahsisini gerçekleştirmektedir. Kredi başvurusu için ING Bank’ın internet sitesi kullanılmakta, olumlu yanıt alan kredi başvuruları sonrasında hesap açılışı vb. işlemler için tüketicinin adresine kurye gönderilmektedir.

Yapılan kredi başvurusunun olumsuz yanıtlanması halinde şubelere giderek gelir belgesi ibraz edilmesi gerekebilir.

CEPTETEB Online Kredi

TEB’in dijital bankacılık hizmeti CEPTETEB aracılığıyla 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurusu sonrasında olumlu yanıt alan tüketicilerin kredi tahsisi için gereken evrakları ev adreslerine gönderilmekte, şubeye gidilmesine gerek kalmamaktadır. Başvurusu olumsuz yanıtlanan tüketiciler TEB şubelerine giderek gelir belgesi ve çeşitli teminatlar gösterme imkanına da sahiptir.

Sicil Affindan Yararlanlara Kredi Veren Bankalar 50 bin TL

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı ve Kredi Bankası’nın 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları karşılayabilmek için geliştirdiği Hızlı Kredi ürünü ile gerçekten de çok kısa süre içerisinde nakit ihtiyacının karşılanması mümkündür. Kredi başvurusu için Yapı Kredi’nin internet ve mobil uygulamasını kullanabilen tüketicilerin daha önceden açılmış herhangi bir Yapı Kredi hesabı yoksa da başvuru yapılabilir. Fakat bu durumda ön onay SMS’i iletilecek ve hesap açılışı vb. işlemler için şubeye gidilmesi gerekecektir.

Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümü buradan inceleyebilir ve yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu