fbpx
DenizbankKredi Yapılandırma

QNB Finansbank Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplama 50 bin

Geçmişte kullandığı konut kredisinden doğan taksit ödemelerini yapmaktan zorlanan ya da konut kredisi faiz oranlarının düşmesi nedeniyle yeni faiz oranlarından yararlanabilmek için konut kredisi yapılandırma başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin takip edeceği prosedür sonrasında bunu yapması mümkündür.

Banka, yapılandırma başvurusu yapan tüketicinin kalan taksit sayısını ve güncel konut kredisi faiz oranlarıyla ana para borcunu kıyas edip talebi değerlendirecek ve sonuçla ilgili tüketiciyi bilgilendirecektir.

QNB Finansbank Konut Kredisi Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kullandığı konut kredisini yapılandırmaya karar veren tüketicilerin QNB Finansbank şubeleri ya da çağrı merkezi aracılığıyla yapılandırmadan sorumlu birime talep iletmesi gerekmektedir. Bankanın genel müdürlüğüne bağlı olarak çalışan bu birim hizmet kanalları aracılığıyla kendisine iletilen yapılandırma talebini değerlendirecektir.

Değerlendirme söz konusu başvurunun düşük faiz oranlarından yararlanmak için mi taksit ödemelerinin yapılamamasından dolayı mı yapıldığına ve kalan ana para, taksit ödemesine bağlı olarak sonuçlandırılacaktır.

Olumlu yanıt alan tüketiciler yapılandırılmış ödeme planı ve yeni faiz oranıyla ilgili bilgilendirilmek için aranacak, onay alınması sonrasında bir sonraki aydan itibaren yapılandırılmış borç için ödemeler yapılmaya başlayacaktır.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi yeniden yapılandırmaları kalan ana para borcu üzerinden yeni faiz oranlarıyla yapılmaktadır. Eski kredi için ödenmesi gereken vergiler, sigorta masrafları vb. düşüldükten sonra yeniden ana para tutarı kadar kredi kullanmışçasına bir muhasebe kaydı oluşturulur.

Fakat kalan ana para borcu, taksit sayısı ve yapılandırma talebinin iletilme sebebine bağlı olarak faiz oranlarının tüketici özelinde düşürülmesi de söz konusu olabilmektedir. Bu, bankanın yapacağı değerlendirme sonrasında netlik kazanacaktır, ancak hali hazırda yararlanılabilecek en yüksek yapılandırma faiz oranı QNB Finansbank’ın güncel konut kredisi faiz oranı olan % 1,20’dir.

QNB Finansbank Yapılandırma Hesaplaması

Yukarıda da değinildiği gibi yararlanılabilecek en yüksek faiz oranı bankanın güncel faiz oranı olan % 1,20’dir. Bu kapsamda daha düşük faiz oranlarından yararlanılabilecek olsa da her özel durum için hesaplama yapılamayacağından dolayı yalnızca üst perdenin hesaplamasını yapmak mantıklı olacaktır.

50 bin TL borcu kalan ve bunu yapılandırmak isteyen tüketiciler:

  • 12 ay vade için her ay 4498 TL, toplamda 53.985 TL,
  • 24 ay vade için her ay 2410 TL, toplamda 57.842 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1718 TL, toplamda 61.869 TL,
  • 48 ay vade için her ay 1376 TL, toplamda 66.066 TL,
  • 60 ay vade için her ay 1173 TL, toplamda 70.428 TL,
  • 72 ay vade için her ay 1041 TL, toplamda 74.954 TL ödeme yapmak durumundadır.
finansbank konut kredisi yapılandırma
qnb finansbank konut kredisi yapilandirma hesaplama 50 bin tl

Eğer bankanın kişiye özel yaptığı yapılandırma faiz oranı teklifinden memnun kalınmazsa farklı bankalarla da görüşerek borç transferi kredisi için talepte bulunma imkanı vardır. Bu nedenle yalnızca QNB Finansbank’a bağlı olunmadığının ve farklı bankalar üzerinden de borç transferi ile yapılandırma yapılabileceğinin bilincinde olmak gerekir.

Eğer düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında sizler de konut kredinizi yapılandırmayı ve indirimden faydalanmayı düşünüyorsanız, bu durumda sitemiz üzerinden Konut Kredisi Yapılandırma Hesaplamada En Sık Yapılan 5 Hata konulu bölümü buradan https://onlinekrediler.net/konut-kredisi-yapilandirma-hesaplamada-en-sik-yapilan-5-hata/ ziyaret edip, yazımızı ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Baska bir bankadan 300 bin tl konut kredisi çektik 120 ay vade li 5 taksidini ödedik su ana kadar ödemelerimizin tutarı ay lik taksitler 7400 tl çok fazla olduğu için zorlanmaya başladık yapılandırmak istiyoruz daha uygun taksit ödeme tutarıyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu