fbpx
İhtiyaç KredisiVakıfbank

Vakıfbank 50 bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı

Basit birkaç başvuru prosedürünün yerine getirilmesine istinaden çok kısa süre içerisinde yüksek miktarlı kredileri müşterilerine tahsis edebilmesiyle tanınan Vakıfbank, ihtiyaç kredisi konusunda da en sık tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır.

Kısa süre içerisinde tahsis edilebilen kredinin esnek ödeme planı, cazip faiz oranları gibi avantajları da bulunmaktadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, tahsis ettiği kredilerde ödeme planı oluşturma konusunda müşteriye sağladığı geniş hareket alanı ile bilinmektedir. Esnek ödeme planı sayesinde 3 ayda 1 taksit ödemeli, artan taksit ödemeli, balon ödemeli, azalan taksit ödemeli vb. borç ödemesi yapabilen tüketiciler bu sayede yaptığı yatırımlardan maksimum verim alabilme imkanına sahip olur.

 • İhtiyaç kredisi maksimum 48 ay vadeyle kullanılabilir,
 • Düzenli gelir olması ve bunun belgelenebilmesi gerekir,
 • İhtiyaç kredisi kullanan herkesin miktar fark etmeksizin hayat sigortası yaptırması gerekir,
 • Kredi karşılığında mutlaka bazı teminatların verilebilmesi gerekir.

Vakıfbank 50 bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Yüzde 1,12 faiz oranıyla kredi tahsisini gerçekleştiren Vakıfbank, tüketicilerin hali hazırda yararlanabileceği en düşük faiz oranı tekliflerinden birisini yapmaktadır.

Vakıfbank, tahsis edilen kredilerden finansman tahsis ücreti almamaktadır. Tüketicilerin kredi faiz ödemelerine ilaveten yalnızca sigorta primlerini yatırması gerekmektedir. Bu kapsamda 50 bin TL’lik kredi için başvuru iletilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 4652TL, toplamda 55.833 TL,
 • 24 ay vade için her ay 2566 TL, toplamda 61.592 TL,
 • 36 ay vade için her ay 1880 TL, toplamda 67.704 TL,
 • 48 ay vade için her ay 1545 TL, toplamda , 74.162 TL ödeme yapması gerekir.

Kredi tahsisi için gerekli olan hayat sigortasının yaptırılması durumunda ödenecek primler kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Sigortanın Vakıfbank aracılığıyla yaptırılması halinde çeşitli indirimlerden faydalanılması mümkündür.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Kredi başvurusu yapacak tüketicilerin:

 • 18 yaşından büyük, T.C. vatandaşı olması,
 • Düzenli gelire sahip olması ve bunu belgeleyebilmesi,
 • En az 3 aydır aktif, toplamda 12 ay sigorta primi yatırmış olması,
 • Yüksek kredi notuna sahip olunması,
 • Kredi sicilinde sorunların olmaması gerekir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru

Vakıfbank’a ihtiyaç kredisi başvurusu iletecek olan tüketicilerin gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah ya da son 3 ay içerisinde adına kesilmiş fatura ile birlikte en yakın Vakıfbank şubesine gitmesi gerekir. Yapılan kredi başvurusu en geç 1 gün içerisinde sonuçlanacak ve sonuca bağlı olarak kredi tahsisi gerçekleşecektir.

vakıfbank 50000 kredi
vakifbank 50 bin tl ihtiyac kredisi ve ornek odeme plani

Kredi başvurusunu internet üzerinden yapan tüketicilerin başvuruları çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılacaktır. Başvurular ön başvuru niteliğinde sayılacak ve olumlu yanıt alınması halinde şubeye giderek tahsisin tamamlanması istenecektir.

Kredi başvurusunu kısa mesaj aracılığıyla yapan tüketicilerin başvurusu da ön başvuru statüsünde değerlendirilecek, tahsis için şubeye gidilmesi gerekecektir.

Sitemizde yer alan Şubeye Gitmeden Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu konulu bölümü de buradan https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-vakifbank-kredi-basvurusu-aninda-hesaba/ inceleyip ilgili yazımızı ortalama 2 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu