fbpx
Kredi Yapılandırma

Kredi Erteleme 2021

Kredi erteleme koşulları, kartı borcu olan vatandaşların son günlerde en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Özellikle konut, taşıt, ihtiyaç kredisi almış olan vatandaşlar son günlerde gelecek açıklamaları bekliyordu. Beklenen açıklamalar geldi ve Ziraat Bankası, Halkbank,Vakıfbank başta olmak üzere pek çok banka, kredi erteleme kampanyalarını duyurdu. Peki, kredi erteleme nasıl yapılır, hangi bankalar kredi erteleme yapıyor? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

2021de hangi bankalar kredi ertelemesi yapıyor?

Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bugünlerde, pek çok vatandaş kredi borçlarını ödemekte sorun yaşıyor. Durum böyleyken, ekonomik anlamda meydana gelecek hasarı en aza indirmek için bankalar çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında sunulan fırsatlardan biri olan kredi erteleme ise kredi alan vatandaşların en merak ettiği konu olmaktadır.

Yapılan son açıklamalara göre Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve pek çok özel banka, kredi erteleme düzenlemesi yapmaktadır. Müşterilerinin bireysel ve ticari kredilerini 31.06.2021 tarihine kadar ertelemelerine olanak sağlamaktadır. Bunun yanında, erteleme faizi alınarak 31 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelemek de mümkündür. Aynı zamanda kredi kartı ve artı para borçları ise alışveriş faizi alınarak Temmuz 2021 ekstresine kadar ertelenebilecek. 

İhtiyaç, konut ya da taşıt kredisi ertelemeleri için ilgili bankanın web sayfası üzerinden talep oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde, mobil bankacılık üzerinden de erteleme işlemlerini yapabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda kredi erteleme işlemi başlatılmaktadır. Erteleme sonrasında ise ödeme planını görüntüleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. 

Hangi Bankalarda Kredi Erteleme Yapıyor?

Kredi erteleme kampanyası düzenleyen çok sayıda banka bulunmaktadır. Müşteriler için sunulan bu fırsatın koşulları ve uygulama alanı, bankaya göre değişim gösterebilir Bu nedenle, her banka müşterisinin kendi bankasının iletişim kanalları üzerinden bilgi alması faydalı olacaktır. Kredi erteleme 2021 yılında şu bankalar tarafından sunulmaktadır:

    • Akbank

    • Garanti Bankası

    • Halk Bankası

    • İNG Bank

    • İş Bankası

    • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

    • Vakıfbank

    • Ziraat Bankası

Kredi Ne Kadar Süre Ertelenebilir?

Kredi erteleme fırsatının işleyişi ve imkanları, bankadan bankaya değişebilir. Birbirinden bağımsız şekilde ilerleyen bu süreçte, her kredi türü için farklı kampanya modelleri de sunulabilir. Genel olarak bu kampanyalar kapsamında, kredileri 3 ile 9 ay arasında erteleme şansınız bulunmaktadır. 

Krediyi ne kadar erteleyebileceğinizi öğrenmek ve doğru bilgi almak için kredi aldığınız banka ile görüşme sağlamalısınız. Aldığınız kredinin türüne, miktarına ve ödeme şekline göre erteleme süresine dair en net bilgiyi öğrenebilirsiniz. 

Mobil Bankacılıkta Kredi Erteleme 

Kredi erteleme işlemleri, mobil bankacılık üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Bazı bankalar, kredi erteleme talebi açmak için şubelerine gitmenizi gerektirmeyen geliştirmeler sunmaktadır. Müşterilerinin sorunsuz ve kolay bir şekilde işlemlerini halledebilmesi için mobil bankacılık üzerinden hizmet sağlarlar. 

Mobil bankacılıkta kredi erteleme işlemleri için ilgili bankanın mobil uygulamasına giriş yapmalısınız. Uygulama üzerinden Kredi bölümüne, sonrasında Kredi Hesaplarım sayfasına gitmelisiniz. Burada detay alarak kredi erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Banka kredilerinin yanında KOSGEB kredisine sahip olan okurlarımızın, merak ettikleri soruları cevapladığımız KOSGEB kredileri ertelendi mi? yazımızı da okumalarını tavsiye ederiz.

 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu