fbpx
Kredi Kartı

Ön Ödemeli Kart Önerisi İçin 5 Firma

Yapacağı harcama özelinde kart edinmek ya da güvenli bir şekilde kart kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği ürünlerden birisi de ön ödemeli kartlardır. Kısa süren başvuru prosedürlerinin ardından edinilebilen ön ödemeli kartlar sayesinde yüklenen bakiye kadar harcama yapılması ve harcama sonrasında kartın kapatılması mümkün olabilir. Bu kapsamda ön ödemeli kart başvurusu yapabileceğiniz 5 firma ve bu firmaların ilgili ürünleri hakkında bilinmesi gereken çeşitli detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Ön Ödemeli Kart Nedir?

İçerisine yüklendiği bakiye kadar harcama yapılmasına imkan veren, limiti tüketici tarafından belirlenen anonim kartlara ön ödemeli kart denilmektedir. Kısa süre içerisinde edinilebilen bu kartlar sayesinde fiziksel pos cihazları ya da sanal pos cihazları üzerinden her türlü kartlı işlemi gerçekleştirmek ve kredi kartı ya da banka kartı gibi ürünlerin sunduğu en önemli imkanlardan bazılarına sahip olmak mümkündür.

Ön Ödemeli Kart Veren Firmalar

Ön ödemeli kart edinmek isteyen tüketiciler sayısı her geçen gün artan firmalardan herhangi birisini tercih edebilir, ancak bazı firmalar dijital hizmet kanallarındaki ayrıcalıklar ya da çeşitli imkanları neticesinde diğer firmalara nazaran daha tercih edilesi bir konumda bulunmaktadır. Bu kapsamda aşağıda en sık kullanılan 5 ön ödemeli kart ve bu kartların beraberinde getirdiklerine değinilmiştir.

1 – İninal Kart

PTT, Migros, D&R, Teknosa, TveK, Vatan Bilgisayar, Kim Market ve çeşitli satış noktalarından rahatlıkla edinilebilen İninal kart hali hazırda 40 binden fazla noktadan kısa süre içerisinde temin edilebilir. Herhangi bir banka ATM’si, PTTMatik, Migros ya da ParaMara uygulaması aracılığıyla para yüklenebilen İninal kartı her yerde kullanabilir her türlü ihtiyaç anında tercih edebilirsiniz.

İninal kart edinmek isteyen tüketiciler bu mağazaların yanısıra internet üzerinden de kart edinebilmektedir. İninal’ın web sitesine giderek yetkili satış mağazalarını bulabilir ve internetten sipariş verebilirsiniz.

Kart almak için tek seferlik 5 TL ücret ödemesi yapılması gerekir, kartı alırken verilen 5 TL’lik kart ücretine ek olarak kartın kullanıldığı her ay için 2 TL ücret ödemesi yapılır. Eğer kartın içerisinde para yoksa o ay için 2 TL’lik ücret alınmaz, ileride aynı karta para yükleseniz dahi geçmiş aylarda ödenmeyen 2 TL’lik ücret için çekim yapılmaz.

2 – Mastercard Prepaid

Ödeme sistemlerinin en bilindik markalarından Mastercard tarafından çıkartılan prepaid kart ile de ön ödemeli kart imkanlarından faydalanmak mümkündür. İnternet üzerinden basit bir başvuru formunun doldurulmasıyla temin edilebilen prepaid kart ile hızlı ve güvenli ödeme yapabilir, Mastercard’ın geçerli olduğu her noktada ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Prepaid, hali hazırda en sık kullanılan ön ödemeli kart sistemlerinden birisidir ve her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır, detaylı bilgi için mastercard’ın web sitesini ziyaret etmek yeterli olacaktır.

3 – ecoVirtualcard

ecoPayz ödeme sistemleri tarafından geliştirilen ecoVirtuacard ürünü için çok basit bir başvuru prosedürünün ardından talepte bulunmak ve kartı edinmek mümkündür. Oldukça güvenli ve maliyetsiz bir ürün olan ecoVirtualcard dünya çapında geçerlidir ve EUR, USD ya da GBP para birimlerinden herhangi birisi için oluşturulabilir. Özellikle global ödemelerde kullanılmak için tasarlanan bu kart ile sınırötesi harcamaları yapabilir, kart bilgilerinizi ve bakiyenizi güven içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Kart almak için tek seferlik 1,80 EUR ödeme yapılması gerekir. Nakit yatırımlardan % 4 komisyon alınır, işlem yaparken ya da kart iptali durumunda ise herhangi bir ücret talebi bulunmamaktadır.

4 – Papara Card

Son dönemlerin en sık kullanılan kartlarından birisi olan Papara ile başta sanal ödemeler olmak üzere her türlü pos cihazı üzerinden ödeme gerçekleştirilmesi mümkündür. Mastercard üyesi olan Papara ile Mastercard’ın geçerli olduğu her noktada harcama yapmak mümkündür.

İnternet üzerinden yapılan başvurunun ardından kısa süre içerisinde edinilebilen Paparacard için tüm banka ATM’lerini kullanmak ve global ödemeler gerçekleştirmek de mümkündür.

4-7 iş günü içerisinde tüketiciye ulaştırılan Paparacard için tek seferlik 9,90 TL, aylık 1 TL ücret ödemesi yapılması gerekir. Kartın kullanılmadığı aylar için ödeme alınmaz, ay içerisinde yapılan ilk işlemle birlikte aylık 1 TL’lik ücret de tahsis edilir.

5 – Paycell Kart

Turkcell tarafından geliştirilen Paycell kart geniş ödeme çözümleri sayesinde kısa süre içerisinde oldukça geniş bir müşteri tabanına yayılmayı başarmıştır. Yapılan her 1 TL’lik harcama için 5 MB internet hediye eden Paycell kart için başvuruda bulunmak isteyen tüketiciler Turkcell mağazalarından, Turkcell’in internet sitesinden ya da anlaşmalı herhangi bir noktadan kartını teslim alabilir.

ön ödemeli kart önerisi
on odemeli kart basvurusu

Turkcell Mağazaları, Vakıfbank, Albaraka, TEB, Yapı Kredi, Akbank, Ziraat, QNB Finansbank, ING Bank ve Halkbank ATM’lerinden, Paycell uygulamasından ya da herhangi bir banka hesabından EFT ile karta para yatırılması mümkündür. Paycell Kart’ın VISA logolu her noktada dünya çapında kullanılması mümkündür.

Paycell kart almak için tek seferlik 9,90 TL ücret ödemesi yapılır, kullanılan her ay için de 2 TL’lik ücret ödemesi yapılması gerekir.

Troy Kart Nedir Başvuru Yöntemleri ve Avantajları konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu