fbpx
Çalışma Saatleri

Mersin Ticaret Odası MTSO Çalışma Saatleri Ne Zaman

Ülkemizde faaliyet gösteren en etkin ve başarılı ticaret odalarından birisi olan Mersin Ticaret Odası aracılığıyla sanayi ve ticaret erbaplarının devlet desteklerine başvuru iletmek, sektör temsilcilerinin kurallara uymasını sağlamak, fiyat politikalarını belirlemek gibi işlevleri yerine getirebilmesi sağlanır. Verdiği kararlara üyeleri tarafından uyulması gereken Mersin Ticaret Odası bölgedeki ticari ve sanayi hayatının odak noktası durumundadır. Bu denli önemli bir kurum olması itibariyle Mersin Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri, kredi ve burs imkanları gibi çeşitli ayrıntılara değinmek yararlı olacaktır.

Mersin Ticaret Odası Ne Yapar

Mersin Ticaret Odası’nın ilk ve belki de en önemli görevi üyelerinin meslek ahlakını elden bırakmadan faaliyetine devam etmesini mümkün kılmaktır. Bu konuda yıllardır başarılı kararlar alan Mersin Ticaret Odası’nın diğer görevleri arasında istatistikler tutmak, sektörel raporlar hazırlamak, rehberlik etmek, devlet desteklerini haber vermek, üyelerinin sorunlarını çözmek, üyelerinin işlerini büyümesini sağlamak, üyelerinin işlerini daha iyi yapabilir hale gelmesini mümkün kılmak, düzenlenen ihalelerin dürüstçe gerçekleşmesini sağlamak, mesleki disiplin ve dayanışmayı kurmak vardır.

Mersin Ticaret Odası MTSO Çalışma Saatleri

Mersin Ticaret Odası yukarıda da değinildiği gibi yapısı, görevleri ve fonksiyonları mevzuatla belirlenmiş bir kurumdur bu kapsamda üyelerine iş günleri içerisinde 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. 12:00 ile 12:30 arasında öğle arası veren kurum bu saatlerde, hafta sonlarında, resmi ve idari tatillerde hizmet vermemektedir. Beklenmedik bir durumun oluşması, daha üst kurumlardan emir gelmesi halinde fazla mesai ya da hafta sonunda da hizmet verilmesi mümkün olabilir bu gibi durumların söz konusu olması halinde Mersin Ticaret Odası’nın internet sitesine girip duyurular kısmına göz atılabilir. Eğer fazla mesai yapılacaksa bunun duyurusunun yapıldığı görülecektir.

Mersin Ticaret Odası Başkanı

Yapılan seçim sonrasında Mersin Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ayhan Kızıltan’dır. 6 Nisan 2018 tarihinde bu göreve seçilen Kızıltan 4 yıl süresince görevine devam edecektir. Kendisi de bir sanayici olan Ayhan Kızıltan, yönetim kurulu başkanlığına seçilmesinin ardından yaptığı açıklamada Mersin ticaret ve sanayi erbabının önümüzdeki dönemde ciddi inovasyon ve stratejik ortaklığa tanıklık edeceğini belirtmiştir.

Mersin Ticaret Odası İletişim Bilgileri

MTSO

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI

Çankaya Mah. Atatürk Cad. MTSO Hizmet Binası

33070, Akdeniz, Mersin

Türkiye

Çağrı Merkezi: 0850 304 33 33

Tel: 0324 238 95 00

Fax: 0324 231 96 97

info@mtso.org.tr

Mersin Ticaret Odası Bursu

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı olarak faaliyetine devam eden MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı 1985 yılından bu yana eğitim ve öğretime destek vermektedir. Mersin il sınırları içerisinde okuyan ihtiyaç sahibi öğrenciler başta olmak üzere özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı ortaklıklar sonrasında çevredeki okulların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu açıdan genellikle doğrudan okula yadım yapan MTSO’yla iletişime geçilmesi ve Mersin il sınırları içerisinde okuyan başarılı ve ihtiyaç sahibi bir öğrenci olunması halinde burs talebinde de bulunulabilir.

mersin ticaret sanayi odası çalışma saatleri
mtso calisma saatleri

Mersin Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Mersin Ticaret Odası’nın sağladığı imkanlardan birisi de devlet desteğiyle tahsis edilebilen KOBİ destek ve nefes kredisidir. 200 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların 18 ay vade ve aylık 0,99 faiz oranı imkanıyla karşılanmasını mümkün kılan bu üründen istifade etmek isteyen kişilerin en yakın MTSO şubesine giderek talep formunu doldurması ve Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası’ndan herhangi birisi üzerinden kredisini tahsis etmesi gerekmetkedir. Alınan kredi için ilk 6 aylık süreçte herhangi bir ana para borcunun ödenmesi gerekmez, kalan 12 ayda borç eşit taksitle ödenecektir.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu