fbpx
Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri Numarası 444 0 123

Katılım Bankacılığı faaliyetlerine yıllardır başarı ile devam eden Kuveyt Türk, gerçekleştirdiği dijital reformlar ile müşterilerine çeşitli kanallar üzerinden en üst memnuniyet düzeyinde hizmet vermeye devam etmektedir. Bu kapsamda müşterilerin yararlanabileceği kanallardan birisi de telefon bankacılığıdır.

Yılın 365 günü 24 saat kullanılabilir olan çağrı merkezi ile müşterilerine şubeden gerçekleştirebilecekleri neredeyse her işlem için yardımcı olan Kuveyt Türk, yurt dışı aramalar için de kullanılabilmektedir. 444 0 123 numaralı hat üzerinden erişilebilen çağrı merkezi için yurt dışındaki müşterilerin tek yapması gereken +90 444 0 123 numarasını aramaktır.

kuveyt türk müşteri hizmetleri işlem
kuveyt turk musteri hizmetlerinden hangi islemler yapilabiliyor

Kuveyt Türk çağrı merkezi Kocaeli, İzmir, Ankara ve Konya’da kurulan 4 farklı birimden oluşmaktadır. Dolayısıyla Kuveyt Türk müşterileri telefon hattında çok kısa ve çoğunlukla hiç beklemeden, konusunda uzman müşteri temsilcileri ile görüşme imkanına sahiptir.

Kuveyt Türk, güvenliğe en fazla önemi veren bankalar arasındadır ve bu kapsamda yapılması gereken tüm tuşlamaların çağrı merkezi müşteri temsilcisine bağlanmadan yapılması gerekir. Bu çoğu zaman varsa telefon bankacılığı şifresi yoksa ATM ya da kredi kartı numarası ile bu karta ilişkin şifre tuşlaması olmaktadır.

Şifre tuşlaması yapılmadan müşteri temsilcisine bağlanılması halinde müşteri temsilcisinin tüketicinin hesabına erişme ya da hesaba ilişkin bilgi verme imkanı yoktur zira müşteri temsilcisinin hesap bilgilerini görebilmesi için müşterinin şifre tuşlaması yaparak buna izin vermesi gerekir.

444’lü hatlar için ücretlendirme yapan bir operatörün müşterisi olan tüketiciler 0850 251 0 123 numarası aracılığıyla da Kuveyt Türk çağrı merkezine erişebilirler.

Kuveyt Türk Telefon Bankacılığı Şifresi Alma

Telefon bankacılığı şifresi alan tüketiciler müşteri temsilcisine bağlanmayı beklemeden çok kısa bir süre içerisinde hesaplar arası virman, eft, kredi kartı borç ödemesi, havale, hesap bakiye bilgisi, katılım hesap bakiyesi, kar payı, vadesiz hesap açılışı vb. birçok işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirme imkanına sahiptir. Dolayısıyla telefon bankacılığı şifresi almak hem zaman hem de güvenlik açısından oldukça yarar sağlayacaktır.

Telefon bankacılığı şifresi almak isteyen tüketiciler en yakın Kuveyt Türk şubesinden yardım isteyebilir ya da 444 0 123 / 0850 251 0 123 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

Telefon bankacılığı şifresini çağrı merkezi üzerinden almak isteyen tüketicilerin mutlaka şifresi alınmış bir ATM ya da kredi kartı sahibi olması gerekir. Bu karta sahip tüketiciler sırasıyla 1 (Türkçe menü), 4 (Telefon Bankacılığı), 1 (Telefon Bankacılığı şifresi almak) tuşlamalarını yaparak en az 8 haneli telefon bankacılığı şifresini belirleyebilir. Bu şifre akılda kalıcı, ancak kolay tahmin edilebilir bir şifre olmamalıdır.

kuveyt türk çağrı merkezi telefon
kuveyt türk iletişim 4440123

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi İşlemler Listesi

Kuveyt Türk çağrı merkezi aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanmadan yapılabilecek işlemler şu şekildedir:

 • Hesap bakiyesi öğrenme
 • Hesap bakiyesini faks olarak isteme
 • Vadesiz hesap açma
 • Katılım hesabı açma
 • Yatırım hesabı açma
 • Hesap kapatma talebi gönderme
 • Kredi kartı borcu ödeme
 • Fatura ödeme
 • GSM TL yükleme
 • ÇEK/Senet izleme
 • Finansman bilgileri alma

Kuveyt Türk tarafından sunulan ve şubesiz bankacılık anlayışı ile geliştirilen, dolayısıyla müşterilerini bir çok banka işlemi ücret ve kesintilerinden muaf bırakan Senin Bankan Platformu Para Transferi ile ilgili de bu bölümden bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu