fbpx
EFT HavaleKuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Senin Bankan Cebe Para Gönderme Kolay Yol

Dijital gelişimlere en hızlı uyum sağlayan ve iş sürecinde revizyona giden bankaların başında gelen Kuveyt Türk Katılım Bankası, müşterilerinin cebe havale yapabilmesine de imkan tanımaktadır.

Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık girişimi Senin Bankan müşterileri mobil şube uygulaması aracılığıyla takip edeceği basit bir prosedür sonrasında dakikalar içerisinde para transferi gerçekleştirebilir. Yapılan para transferi hafta sonu ya da resmi tatil olsa dahi anında karşı hesaba geçer ve Kuveyt Türk ATM’lerinden çekilmesi mümkün olur.

Senin Bankan Cep Telefonuna Para Transferi

Senin Bankan müşterileri mobil şube uygulamasını en son sürümle güncelledikten sonra para transferi menüsüne Cep Telefonuna Para Transferi sekmesinin eklendiğini görecektir. İlgili menüden yapılan işlem sonrasında gönderim gerçekleştirilen tüketici Kuveyt Türk müşterisi olsun ya da olmasın para çekimi yapabilir. Üstelik tamamen ücretsiz.

Senin Bankan Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Para transferi gerçekleştirebilmek için mobil şubeye giriş yapılması gerekir. Mobil şubeye giriş yapıldıktan sonra Para Transferleri > GSM Numarasına adımı takip edilmelidir. İlgili sayfaya giriş yapıldığında alıcının cep telefonu numarası yazılır ve gönderilecek para miktarı belirtilir. Alıcının adı ve soy adının da paylaşılması sonrasında işlem tamamlanmış olur.

İşlem tamamlandıktan sonra alıcıya Kuveyt Türk aracılığıyla bir bilgilendirme SMS’i gönderilecek ve içerisinde referans kodu yer alacaktır.

Alıcının en yakın Kuveyt Türk ATM’sine giderek kartsız işlemler menüsünden adına gönderilen parayı çekmesi mümkün olur.

Kuveyt Türk Cebe Gelen Parayı Çekme

Cep telefonuna gelen parayı Kuveyt Türk ATM’lerinden çekmek isteyen tüketiciler en yakın ATM’nin Kartsız İşlemler > GSM Numarasına Havale adımlarını takip ederek ihtiyaç duyduğu ekrana erişebilir. Açılan sayfada alıcının TC kimlik numarası, alıcının cep telefonu numarası, alıcıya iletilen SMS’in içerisinde yer alan referans kodu ve gönderilen para miktarı gibi bilgiler girildikten sonra hazneden çekim yapılabilir.

Gönderimi gerçekleştirilen paranın 24 saat içerisinde alınmaması ya da alıcının 3 defa yanlış tuşlama yapması halinde ilgili para iade olur.

Senin Bankan Cebe Havale İşlemi

  • Cebe havale işlemi sadece bireysel müşteriler tarafından kullanılabilir, KOBİ ya da ticari hesap sahipleri bu işlemden yararlanamamaktadır.
  • Ne kadar para gönderildiği gönderen kişi tarafından alıcıya paylaşılmalıdır, ne kadar para gönderildiği Kuveyt Türk tarafından alıcıya ibraz edilmeyecek ve bu sayede güvenlik önlemi alınmış olacaktır.
  • BDDK kısıtlamaları gereği gün içerisinde 2 işlemde en fazla 500 TL, hafta içerisinde 4 işlemde en fazla 1000 TL, ay içerisinde 6 işlemde en fazla 1500 TL gönderim yapılabilir.
  • İnternet bankacılığı uygulaması aracılığıyla cebe havale yapılamaz.
kuveytturk cebe para gönderme
kuveyt turk senin bankan cebe para gonderme kolay yol
  • Gönderilecek para miktarı 10 TL ve katları şeklinde olmalıdır.
  • Yanlış kişiye para gönderilmesi ya da hatalı bir miktar tuşlanması gibi sorunların söz konusu olması halinde mobil şube aracılığıyla işlemin iptal edilmesi mümkündür. Çekilmeyen tutarların iptal edilmesi için verilen emirler sekmesine göz atılmalıdır. İlgili menüden işlemi iptal edemeyen tüketiciler para transferinin iptal olabilmesi için 0850 251 1 123 numaralı Senin Bankan Çağrı Merkezi’ni arayabilir.

Kuveyt Türk Konut Finansmanı Hesaplama bölümünden (buradan https://onlinekrediler.net/kuveyt-turk-konut-kredisi-hesaplama-150-bin-tl-odeme-plani/ ulaşabilirsiniz) örnek konut kredisi hesaplamaları ve bankanın en son güncel kar oranları üzerinden son teklifleri ile ilgili yazımızı yaklaşık 2 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu