fbpx
BankacılıkKredi Yapılandırma

En Kolay Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi sayesinde farklı bankalara olan borçların tek çatı altında toplanması ve ödeme takibinin çok daha kolay bir şekilde yapılabilmesi mümkün olur. Ek olarak yapılandırma vb. haklardan yararlanmayı da kolaylaştıran borç transferi sayesinde kanuni takibe düşme riski de oldukça azalır. Borç transferi kredisi veren bankalar söz konusu ürünü ihtiyaç kredisi olarak değerlendirir fakat amaca yönelik kullandırıldığını da sözleşmesinde belirterek krediyi doğrudan müşterinin borç ödemelerini yaparak kullandırır.

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

Hali hazırda borç transfer kredisi veren bankalar vardır.

 • Şekerbank Borç Kapatma Kredisi
 • Burgan Bank Borç Transferi Kredisi
 • Denizbank Borç Transferi Kredisi (sadece emeklilere)
 • QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi
 • Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi

Tüketiciler yukarıdaki bankalar aracılığıyla borç transfer kredisi kullanabilir. Yapılan kredi başvurularının ihtiyaç kredisi başvurularından herhangi bir farkı olmayacaktır, ancak kullanım sonrasında borçlu olunan bankalara ödemenin farklı bir banka aracılığıyla yapılacağının bildirilmesi gerekliliği nedeniyle ihtiyaç kredisinden ayrılır.

Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Veren Bankalar

Kredi ödemelerinde olduğu gibi kredi kartı ödemelerinde de sorunların yaşanması muhtemeldir. Bu kapsamda kredi kartı özelindeki borçların kapatılabilmesi için de kredi veren bankalar vardır.

 • Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi
 • Akbank Kredi Kartı Taksitli Borç Transferi
 • CEPTETEB Kredi Kartı Borç Transferi

Yukarıdaki ürünler aracılığıyla yalnızca kredi kartı borçlarının ödemesi gerçekleştirilebilir.

Borç Transferi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği hizmet kanalları şubeler ve bankaların internet siteleridir. Söz konusu hizmet kanalları aracılığıyla kredi başvurusunu ileten tüketicilerin risk raporu incelenecek ve ödenmesi gereken borç banka tarafından hesaplanacaktır. Yapılan hesaplama sonucunda kredi tahsisinden doğacak finansal sorumluluğu yerine getirebileceği düşünülen tüketicilere transfer kredileri tahsis edilecektir.

Borç transferi kredisi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilere süreç ile ilgili detaylı bilgi banka tarafından verilmektedir, ancak bilinmesi gereken en önemli detay transfer kredilerinin nakit olarak temin edilemeyeceğidir. Borç transferi kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicinin borçları banka tarafından ödenmeden önce tüketicinin borçlu olduğu bankalara transfer kredisi kullandığını bildirmesi gerekir. Söz konusu bildirimin ardından başvuru iletilen banka, müşterinin borçlu olduğu bankalara tek celsede ödeme yapacak ve tüm borç tek bankada toplanmış olacaktır.

Borç Transferi Kredisi Gerekli Belgeler

Borç transferi kredisi için başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin risk raporundan edinilen bilgileri teyit etmesi gerekir. Bu kapsamda gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah, SGK dökümü ve borcu gösteren belge ile birlikte banka şubesine gitmek şarttır.

en kolay borc transferi kredisi veren bankalar
borç transferi kredisi

Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi kullanacak tüketicilerin tahsis sürecini başarıyla tamamlayabilmesi için:

 1. Yasal ya da idari takibe alınmamış olması,
 2. Düzenli ve belgelenebilir bir gelire sahip olması,
 3. Konut kredisi için 120 ay, ihtiyaç ve taşıt kredisi için en fazla 36 ay içerisinde borç ödemesini gerçekleştirmesi,
 4. Aylık gelirin yüzde 50’sinden fazla taksit ödemesi yapılmaması,
 5. Ödeme gerçekleştirilecek kurumların bankalar olması gerekir.

Sitemiz üzerinden Kredi Yapılandırma ile ilgili ayrıca bu bölümden alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba Bülent Bey,
   Tabii ki şartlar elverdiği sürece borç kapama kredisi çekebilirsiniz. Yazımız içeriğindeki hususlara dikkat almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu