fbpx
Online KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Kredi Başvurusu Sonrası Parayı Hesaba Yatıran Bankalar

Tüketiciler kredi başvurusu ilettiği bankaların hali hazırda müşterisi olmaları halinde ya da istisnai olarak Aktifbank aracılığıyla kullandırılan N Kolay Kredi ürünü için talepte bulunmaları halinde anında tahsis imkanından yararlanabilir. Bu, yalnızca bazı bankalar tarafından sunulan oldukça prestijli bir imkandır ve çoğu zaman kullanılan kredinin faiz oranları piyasa ortalamasının daha altında olur. Faiz oranlarının daha düşük olmasının sebebi başvurunun internet ortamından yapılması ve şubelerdeki iş yükünden kar elde edilmesidir.

Hangi Bankalar Parayı Hemen Hesaba Yatırıyor?

Teknolojinin gelişmesi ve buna bağlı olarak bilişim sistemlerinin güvenliğinin artması neticesinde tüketicilerin kişisel bilgilerini internet ortamında belirli kurumlara iletmelerinin önünde herhangi bir engel kalmamıştır. Buna bağlı olarak dijital anlamda dönüşüme başlayan kurumların başında bankalar gelmektedir ve hali hazırda online işlemler sayesinde kredi sürecinin tamamı internet üzerinden tamamlanabilir hale gelmiştir.

Ülkemizdeki tüketiciler ING Bank, Odeabank, Aktif Bank, CEPTETEB, QNB Finansbank, Enpara, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank aracılığıyla internetten kredi başvurusu yapabilmekte ve kredi başvurularının olumlu sonuçlanması halinde anında parayı hesaplarına yatırtabilmektedir.

Fakat bunun önündeki tek şart bankanın hali hazırda müşterisi olunmasıdır. Yani hiç kullanılmamış olsa dahi tüketici adına açılmış en az 1 adet vadesiz mevduat hesabı olması zorunludur. İstisnai olarak Aktifbank tarafından geliştirilen bir sistem ve N Kolay Kredi ürünü vesilesiyle müşteri olunmasa dahi anında kredi kullanmak mümkündür. Bu ürünün dezavantajı ise piyasa ortalamasının çok üzerinde faiz oranıdır.

Enpara Anında Kredi

QNB Finansbank’ın dijital dönüşüm programı kapsamında ortaya çıkardığı Enpara markası çok kısa bir süre içerisinde yüz binlerce müşteri sayısına ulaşmayı başarmıştır. Bu kapsamda dönüşüm amacına uygun olarak internet üzerinden kredi tahsisi de gerçekleştirebilen Enpara, kredi başvurularının olumlu yanıtlanması ve açık bir hesap olması halinde finansmanı anında tahsis etmektedir.

Enpara aracılığıyla kullanılabilecek kredi ile 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 36 ay vadeyle karşılamak mümkündür. Eğer Enpara müşterisi değilseniz yine de kredi başvurusu yapabilir, hesap açılışı ve kredi tahsisi için gerekli evrakların adresinize teslim edilmesi için ücretsiz kargo imkanından yararlanabilirsiniz.

Aktif Bank N Kolay Kredi – Anında Tahsis

Aktif Bank’ın ortaya çıkardığı N Kolay Kredi ürünü ülkemizdeki bankacılık sistemine oldukça yeni bir prosedürler bütünüdür. Hali hazırda Aktifbank müşterisi olunmasa dahi kullanılabilen N Kolay Kredi ürünü için web sitesi aracılığıyla kredi başvurusu iletebilir, başvurunun olumlu yanıtlanması halinde herhangi bir PTT bankamatiğinden krediyi çekebilirsiniz.

Aktifbank’ın N Kolay Kredi ürünü ile 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılayabilirsiniz fakat bunun için % 2,89 faiz ödemesi yapılması gerekmektedir.

Herhangi bir evrak beyanının ya da kefilin istenmediği N Kolay Kredi ürününe ek olarak Tanışma Kredisi ürününden de yararlanmak mümkündür. Tanışma Kredisi de tıpkı N Kolay Kredi gibi anında tahsis özelliğine sahiptir fakat  hedef kitlesi daha önce kredi kullanmayan ya da kredi notuyla ilgili sorun yaşayan tüketicilerdir. Bu sebeple Tanışma Kredisi’nin faiz oranı % 3,39’dur.

CEPTETEB Hızlı Kredi

TEB bankasının dijital bankacılık servisi  CEPTETEB aracılığıyla da anında tahsis özellikli ihtiyaç kredisi kullanmak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken CEPTETEB’in internet sitesi veya Android ya da IOS işletim sistemine sahip cep telefonları için geliştirilen CEPTETEB uygulamasını kullanarak kredi başvurusunda bulunmaktır. Yapılan kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması ve CEPTETEB müşterisi olunması halinde kredi anında tahsis edilecektir.

CEPTETEB aracılığıyla 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları 36 ay taksitle finansmanlandırmak mümkündür. Dosya masrafı ödemesi gerekmeyen CEPTETEB online kredi ürünü için SGK’lı çalışma şartı bulunmaktadır.

ING Bank E-Kredi

ING Bank müşterileri E-Kredi ürününe başvuru iletmeleri halinde 50 bin TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyacını anında karşılama imkanına sahiptir. İnternet veya mobil şube aracılığıyla iletilebilen kredi başvurusuna istinaden olumlu yanıt alınması halinde tahsis anında gerçekleşecek ve kredi çok kısa bir süre içerisinde kullanılabilir hale gelecektir.

ING Bank E-Kredi ürünü için finansman tahsis ücreti ve sigorta gibi şartlar bulunmaktadır. Gelir belgesi beyanı ya da kefil talep edilmemektedir.

İş Bankası Anında Kredi

Yıllardır bireysel müşteri tabanında yenilikçi ürünleriyle hizmet veren İş Bankası, dijital dönüşüm programları konusunda da başı çekmektedir. Kendi bünyesinde yalnızca bu konuda geliştirmeler yapması için birim kuran İş Bankası, tüketicilerin internetten kredi başvurusu iletmesini mümkün hale getirmiştir. İletilen kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması ve İş Bankası’nda aktif bir hesap bulunması halinde kredi tahsisi anında  gerçekleşmekte şubeye gitmeye gerek kalmamaktadır.

İş Bankası Anında Kredi ürünü ile 25 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları 36 ay taksitle kredilendirmek mümkündür. Finansman tahsis ücreti ve sigorta masrafı ödemelerinin yapılması gerekir.

Akbank Direkt Kredi

Akbank’ın bankacılık uygulaması Direkt aracılığıyla da şubeye gitmeden kredi kullanmak mümkündür. Akbank müşterilerinin internet ya da mobil şube aracılığıyla ilettiği kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde 20 bin TL’ye kadar olan kredi anında tahsis edilecek ve kullanılabilir olacaktır.

Gelir belgesi beyanı ya da kefil gösterilmesi gibi şartları olmayan Akbank Direkt kredisi ile 36 ay taksitle kredi kullanılabilir.

kredi basvurusu sonrasi parayi aninda hesaba yatiran bankalar
krediyi hesaba yatiran bankalar

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı Kredi müşterilerinin Hızlı Kredi ürünü sayesinde 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını anında karşılaması mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvurusu iletmektir. İletilen kredi başvurusu çok kısa bir süre içerisinde yanıtlanacak ve tahsis gerçekleşecektir.

Finansbank KrediGO

QNB Finansbank müşterilerinin anında kredi kullanabilmelerini sağlayan KrediGO ile de anında tahsis gerçekleştirmek mümkündür. Bu kredi ürününden yararlanabilmek için tek yapılması gereken QNB Fİnansbank’ın internet sitesi aracılığıyla başvuru iletmektir. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde 5 ila 10 dakika içerisinde kredi tahsisi gerçekleşecektir.

Sitemiz üzerinde Online Kredi Başvurusu için bu bölümü ve yine bunun yanı sıra Şubeye Gitmeden Kredi veren bankalar ile ilgili de bu bölümü inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu