fbpx
Çalışma Saatleri

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Çalışma Saatleri

Ticari hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisi olan ticaret odaları sanayi ve ticari işletmelerin devletle arasındaki ilişkileri mümkün kılan köprü görevi üstlenmektedir. Destek verilmesi, sektörel araştırmaların yapılması ve herkesin yararına organizasyonların yürütülmesi konusunda öncü rol üstlenen ticaret odaları kredi tahsisi de yapabilmektedir. Bu açıdan ticari hayat içerisinde oldukça önemli yer tutan ticaret odalarından birisi olarak İzmir Ticaret Odası çalışma saatleri, iletişim bilgileri, kredi ve burs imkanlarına değinmek yararlı olacaktır.

İzmir Ticaret Odası Ne Yapar

Ticaret odalarının en önemli ve birincil görevi ticari ve sanayi hayatının herkes için ahlaklı ve tesanütlü hale getirilmesini sağlamaktır. Bu kapsamda sürekli olarak faaliyetlerine devam eden ticaret odaları sektör çalışanlarının etkin ortaklıklar kurmasını, başarılı şekilde büyümesini ve ihtiyaç duyduğu sermayeye daha kısa süre içerisinde erişmesini sağlamak üzere çalışır.

Yılın belirli dönemlerinde üyelerinden derlediği verilerle sektörel araştırmalar yapan ve haber bültenlerini düzenli aralıklarla yayınlayan ticaret odaları üyelerinin sıklıkla takip etmesi gereken bir rehberdir. Yakın tarihte gerçekleşecek önemli olayları, devlet desteklerini ve başvuru işlemlerini yürüten ticaret odalarının çalışma konusu, düzeni ve yapısı mevzuatla belirlenmiştir.

İzmir Ticaret Odası Çalışma Saatleri

İzmir Ticaret Odası’nın çalışma saatleri de faaliyet konusu, görevleri ve tanımı gibi mevzuatla belirlenmiştir. Bu kapsamda İzmir Ticaret Odası sabah 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 arasında olmak üzere çalışmaktadır. 12:00 ile 12:30 arasında öğle arasında olan personeller bu saatler arasında hizmet verememektedir. Yalnızca iş günlerinde çalışan kurumlar yoğunluk olmaması ve daha üst mercilerden emir gelmemesi durumunda resmi/idari tatillerde de faaliyet göstermez. Nadiren de olsa yoğun dönemlerde mesai saatlerinin uzaması ya da tatil günlerinde de hizmet verilmesi mümkün olabilir, bununla ilgili duyuru odanın internet sitesinde yayımlanacaktır.

İzmir Ticaret Odası Başkanı

Ülkemizin en köklü ticaret odalarından birisi olan İzmir Ticaret Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı 9 Nisan 2018 günü yapılan seçimde Mahmut Özgener olmuştur.

Mahmut Özgener, oy sayımlarının tamamlanması ve başkan olduğunun açıklanmasının ardından basın açıklaması düzenleyerek ciddi değişimler yapılacağını belirtti. İnovasyon ve teknolojiyle ilgili yeni atılımlara imza atarak marka değerinin artırılacağını belirten Özgener üyelerin sektörel risklerden de korunacağını ifade etti.

İzmir Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Atatürk Caddesi No: 190 Alsancak
35220 İzmir – Türkiye
T: 444 92 92
F: 232 498 46 98
info@izto.org.tr
www.izto.org.tr

Çağrı Merkezi: 444 92 92

İzmir Ticaret Odası Bursu

Her yıl 15 Ağustos ile 15 Eylül tarihleri arasında ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs başvurusu kabul eden İzmir Ticaret Odası bu kapsamda eğitime de destek olmaktadır. Devlet okullarında örgün eğitim alan önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvurabildiği bu burstan her ailede yalnızca 1 öğrenci yararlanabilmektedir. İzmir’de bir üniversitede okuyan ve ikametgahı da İzmir’de olan öğrencilerin yararlanabildiği bu burstan istifade edebilmek için farklı bir kurumdan burs alınmıyor olması gerekmektedir.

izto calisma saatleri öğle molası
izto calisma saatleri

İzmir Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Tıpkı diğer ticaret odaları gibi İzmir Ticaret Odası da KOBİ’lere Destek ve Nefes Kredisi tahsisi gerçekleştirmektedir. 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 18 ay vadeyle karşılayan İZTO ilgili kredi ürününe yapılacak başvurunun tarihi ve protokolleriyle ilgili duyuruyu belirlenen zamanda yapacaktır.

Üyeler bu krediyi kullanması halinde ilk 6 ay süresince anapara borcu için bir ödeme yapmaz, toplamda 18 ay vadeyle kullanılan kredi için kalan 12 ayda eşit taksitli ödeme yapılır. Faiz oranı ise piyasa ortalamasının oldukça altındadır.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu